KAVALA - SELANİK - METEORA - THASSOS ADASI - HALKİDİKİ TURU

TÜM TURLAR VE 2 YEMEK DAHİL

1. Gün: İzmir –  İpsala – Gümülcine - Kavala - Selanik 

Saat 06.00'da Üçkuylar ve 06.15 Alsancak Lozan Meydanı, 06.30 Karşıyaka Yunuslardan konukların alınması Çanakkale üzerinden İpsala sınır kapısına hareket. Yol güzergahında vereceğimiz molalarla öğle saatlerinde muhacır köyünde öğle yemeği için mola vereceğiz (Satır köfte- ekstra). Yemek sonrası İpsala’da gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıp,  Kavala’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzda, İmarethane, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme.  Akşam yemeğimizi sahildeki balık restorantlarında alıyoruz. Geceleme.

2.Gün;  Selanik / Halkidiki / Selanik

Kahvaltı sonrası Halkidiki yarımadasını keşfe çıkıyoruz. Yunanistan'ın doğası en iyi korunmuş bölgelerinden Halkidiki'ye gitmeniz için birçok neden bulacaksınız. Özel aracımızla önce Toroni’ye uğrayacak daha sonra Neo Fokea, Afitos, Pefkohori ve Neo Mudania’da çok güzel zaman geçireceksiniz. öğle yemeğinin ardından mübadele döneminde Marmara’dan göç edenler tarafından kurulan Neos Marmara’ya hareket ediyoruz. Bu şirin kasabada birbirinden güzel Yunan kafelerinde enfes frappenin tadına bakabilir, dilerseniz yöreye özgü hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Bu küçük kasabadan ayrılarak Slelanik’deki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün; Selanik / Meteora- Kalambaka  / Selanik

Sabah kahvaltısından  sonra Selanikten Kalambakaya doğru yola çıkıyoruz.Olympos Dağı (Tanrılarin evi) nın da yanından devam eden yolun sonunda Kalambaka’ya varıyoruz. Kalabamka şehrinin bir kasabası olan ve yerden 300 ile 550 metre yüksekliğindeki kayaların üzerine yapılmış manastırlarından oluşan Meteora, UNESCO tarafından dünya mirası listesinde bulunmakta.Yunanistan’da havada asılmış bir şehir olan Meteora, Kapadokya’yı andıran dev kayalardan olusan tarihi bir yer olarak bilinmektedir. Bu muhtesem jeoloji fenomeninin özelliği, bu kayalarin uzerinde Bizans sanatıyla donatılmış manastırların bulunmasıdır. Manastırlar gökyüzünden sarkan binalara benzemektedir. Bu manastırlardan birini ziyaret etme fırsatını yakalayabiliriz.  Gezimizin sonunda otelimize dönüyoruz Geceleme Selanikte’ki otelimizde.

4.Gün; 2018 Cuma  : Selanik / Kavala

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Tam gün Selanik’te keşif yapacağız. Selanik şehir turunda;  Aristotle’s  Meydanı, Beyaz  Kule görülecek, Büyük Alexander Bulvarı geçilerek şehrin doğusuna doğru  devam edilecek, Queen Olga Caddesi’ndeki konaklar görülecek ve N.Egnatia  Caddesin’de bulunan Atatürk’ün Evi ziyaret edilecektir.  Şehrin yukarı bölümlerine çıkılarak Üniversite, Uluslararası Fuar Alanı ve Bizans Surları görülecek ve  Kule bölümüne çıkılacaktır. Daha sonra şehrin aşağı  bölümüne geçilerek Macedonia&Thrace Bakanlığı, St.Dimitros Kilisesi, Arch & Rotunda Galerisi  ve St.Sofia Kilisesi görülecek yerler arasında bulunuyor. Şehir turumuzun bitiminde Selanik sokaklarını keşfe çıkmak ve dilediğiniz lezzetlerin tadına varmak üzere serbest zaman veriyoruz. Rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşma ve Kavala’ya hareket.Otelimize yerleşme.

5.Gün: Kavala / Thassos

Kahvaltı sonrası Keramoti limanından kalkan feribotumuzla 45 dk.lık yolculukla Thassos Adasına gidiyoruz. Ağaçları, balı, zeytinyağı, şarapları ile ünlü Ada aynı zamanda Antik çağlardan geçmişi olan, müzeleri, tarihi eserleri ile de geçmişini çok güzel anlatır.  Tertemiz plajları, konukseverliği, denizi, lezzetli şarapları ile güzel bir adadır. Öncelikle adanın merkezine yani liman kısmıyla turumuza başlıyoruz. Ardından sevimli  turistik bir yerleşim olan Panagia Köyüne gidiyoruz. Köy;Kilisesi, mini şelalesi, oyukları kalp şeklindeki ağaçları, oldukça güzel dekorlu evleri ile size sunumlar yapacak. Tüm adanın keşfinden sonra; adanın eski merkezi olan Theologos köyünü ziyaret ediyoruz.  Turumuzun bitiminde Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme

Kahvaltı - Selanik’ten ayrılıyor ve Thassos Adası'na geçmek için Kavala yönüne hareket ediyoruz…  feribotu ile Keramoti’den Thassos Adası'na 45 dk.lık bir yolculuk yapacağız. Ağaçları, balı, zeytinyağı, şarapları ile ünlü ada aynı zamanda antik çağlardan geçmişi olan, müzeleri tarihi eserleri ile de geçmişini çok güzel anlatır.  Tertemiz plajları, konukseverliği, denizi, lezzetli şarapları ile güzel bir adadır. Adaya geçtikten sonra Panagia Köyü, sevimli  turistik bir yerleşimdir. Kilisesi, mini şelalesi, oyukları kalp şeklindeki ağaçları, oldukça güzel dekorlu evleri ile size sunumlar yapacak. Burada sizlere öğle yemeği molası vereceğiz. Daha sonra adanın çevresinde turumuzu tamamlayıp otelimize yerleşeceğiz. Serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde. Geceleme Thassos adasında.

6.Gün: Kavala – İskeçe –  İzmir

Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından 10.00 feribotu ile adadan Keramoti limanına geçiyoruz. İskeçe’ye hareket ediyoruz. “Bin bir rengin şehri” diyor burada yaşayanlar. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. Günümüzde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. Öğle yemeği için serbest zaman. İskece’den ayrılıyor ve İpsala sınır kapısına yöneliyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra  Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Çanakkale üzerinden İzmir’e hareket. Geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

25 / 30 Eylül  2018, 5 Gece 6 Gün

27 Ekim - 01 Kasım 2018 , 5 Gece 6 Gün

06 / 11 Kasım 2018 5 Gece, 6 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 595€ 106€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 200€ 140€ X 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

*İlk günkü Selanik Havaalanı / Kavala otel transferi

*Kavala’da 1 gece 4*  Hotelde BB konaklama

*Selanik'te 3 gece 4*  Hotelde BB konaklama

*Thassos Adasında 1 gece 4* Otelde BB konaklama

*Kavala / Thassos / Kavala feribotu,  araç ve yolcu geçiş ücretleri

*Tur programı içerisinde yer alan  tüm ulaşım hizmetleri

*Halkidiki’de   ( öğle yemeği + 1 kadeh şarap veya 1 soft  içecek  dahildir.)

*Thassos Adasında 1 akşam yemeği,

*Sabah Kahvaltıları (5)

*Kalambaka Manastır giriş ücreti,

*Tur boyunca profesyonel Pastoral tour rehberlik hizmeti,

*Türsab zorunlu seyahat sigortası

*Şehir vergileri (Yunanistan Mayıs 2018 itibariyle turistlerden kişi başı günlük 3 € şehir vergisi almaktadır. Bu bedel Pastoral Tour  tarafından Rehberiniz kanalıyla otellere ödenecektir )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Vize ücreti: 120 €    ( Yeşil pasaporta vize uygulanmaz.)   
  • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri 
  • Otellerdeki ekstralarınız
  • Programda yer almayan müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

  • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  • Otellerin yıldızları aynı olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapabilir.
  • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Araç kişi sayısına göre belirlenecektir.

 

YUKARI