KAVALA - SELANİK - METEORA - THASSOS ADASI - İSKEÇE TURU

SON 6 KİŞİ

1. Gün: İzmir –  İpsala – Gümülcine - Kavala

Saat 06.00'da Üçkuylar ve 06.15 Alsancak Lozan Meydanı, 06.30 Karşıyaka Yunuslardan konukların alınması Çanakkale üzerinden İpsala sınır kapısına hareket. Yol güzergahında vereceğimiz molalarla öğle saatlerinde muhacır köyünde öğle yemeği için mola vereceğiz (Satır köfte- ekstra). Yemek sonrası İpsala’da gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıp,  Kavala’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzda, İmarethane, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme.  Akşam yemeğimizi sahildeki balık restorantlarında alıyoruz. Geceleme.

2. Gün – Kavala – Halkidiki

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Halkidiki’ye hareket ediyoruz Yaklaşık iki saat  sonra tarihi Yunan köyleri arasından geçerek otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği sahildeki deniz ürünlerinden oluşan restorantlarda  alınabilir. Geceleme otelimizde.

Alternatif olarak düzenlenecek olan özel tekneler ile tam gün Kassandra Körfezi turu da yapılabilir.

KASSANDRA KÖRFEZİ TEKNE TURU: Bu turumuzda 10-15 kişilik özel yelkenli tekneler ile körfezin masmavi sularında deniz,kum,güneş üçlüsünün anlamını keşfedecek güneşlenme ve yüzmenin tadına doyamayacaksınız. Ayrıca hem Kassandra hem Sithonia adalarını görme imkanı bulacağız. İki adanın tam ortasında bir mola daha vererek teknemizde öğle yemeğimizi alacağız. Tarifi imkansız manzaranın tadına varacak ardından turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Akşam saatlerinde otelimize dönüş.

Kassandra Körfezi Turu (öğle yemeği dahil): 60 €

3.Gün Selanik

Kahvaltı sonrası rehberinizin belirleyeceği saatte Selanik’e hareket. Selanik şehir turumuzda; Aristotle’s  Meydanı, Beyaz  Kule görülecek, Büyük Alexander Bulvarı görülüp, şehrin doğusuna doğru  yolumuza devam edeceğiz. Quenn Olga Caddesi’ndeki konaklar görülecek ve N.Egnatia Caddesi'nde bulunan Atatürk’ün evi ziyaret edilecektir. Turun devamında ise şehrin yukarı bölümlerine çıkılarak Üniversite, Uluslararası Fuar Alanı ve Bizans Surları’nı görecek ve Kule bölümüne çıkacağız. Daha sonra şehrin aşağı bölümüne geçilerek Macedonia ve Thrace Bakanlığı, St.Dimitros Kilisesi, Arch ve Rotunda Galerisi ile St.Sofia Kilisesi panaromik olarak görülecektir. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği serbest. Geceleme Selanik’te.

4. Gün: Kalambaka (Meteora)

Sabah erken saatte uyandırma. Kahvaltı ve Trikala yolu ile Kalambaka’ya hareket. Kastraki köyüne vardıktan sonra turumuz başlıyor. Meteora, Kapadokyayı andıran dev kayalardan olusan tarihi bir yer olarak bilinmektedir. Bu muhtesem jeoloji fenomeninin özelliği, bu kayalarin uzerinde Bizans sanatıyla donatılmış manastırların bulunmasıdır. Manastırlar gökyüzünden sarkan binalara benzemektedir. Gezimizi tamamlayıp köye iniyoruz. Serbest öğle yemeği molamız olacak. OLYMPOS Dağı (Tanrılarin evi), Tempi vadisi, Agia Paraskevi Ayazması, Larissa ovası üzerinden Selanik’e dönüyoruz. Gezimizin sonunda otelimize transfer, akşam yemeği serbest. Geceleme otelimizde.

5. Gün: Selanik - Thassos

Kahvaltı - Selanik’ten ayrılıyor ve Thassos Adası'na geçmek için Kavala yönüne hareket ediyoruz…  feribotu ile Keramoti’den Thassos Adası'na 45 dk.lık bir yolculuk yapacağız. Ağaçları, balı, zeytinyağı, şarapları ile ünlü ada aynı zamanda antik çağlardan geçmişi olan, müzeleri tarihi eserleri ile de geçmişini çok güzel anlatır.  Tertemiz plajları, konukseverliği, denizi, lezzetli şarapları ile güzel bir adadır. Adaya geçtikten sonra Panagia Köyü, sevimli  turistik bir yerleşimdir. Kilisesi, mini şelalesi, oyukları kalp şeklindeki ağaçları, oldukça güzel dekorlu evleri ile size sunumlar yapacak. Burada sizlere öğle yemeği molası vereceğiz. Daha sonra adanın çevresinde turumuzu tamamlayıp otelimize yerleşeceğiz. Serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde. Geceleme Thassos adasında.

6.Gün: Kavala – İskeçe –  İzmir

Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından 10.00 feribotu ile adadan Keramoti limanına geçiyoruz. İskeçe’ye hareket ediyoruz. “Bin bir rengin şehri” diyor burada yaşayanlar. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. Günümüzde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. Öğle yemeği için serbest zaman. İskece’den ayrılıyor ve İpsala sınır kapısına yöneliyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra  Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Çanakkale üzerinden İzmir’e hareket. Geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Mayıs-03 Haziran 2018, 5 Gece 6 Gün

27 Ekim - 01 Kasım 2018 , 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 595€ 106€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 200€ 140€ X 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • İzmir’den  / İzmir’e tüm ulaşım hizmetleri  
 • Gezi boyunca tüm çevre gezileri ve şehir turları 
 • Keramoti  / Thassos / Keramoti arası feribot ücreti,
 • Kavala’da 1 gece 4 & 5 * otelde   oda+kahvaltı konaklama
 • Selanik’de 4* otelde 3 gece oda+ kahvaltı konaklama,
 • Thassos Adasında  1 gece 4* otelde oda+kahvaltı  olmak üzere toplam 5 gece konaklama 
 • Kavala, Halkidiki, Selanik, Meteora, Thassos ve İskece  şehir ve çevre turları,
 • Kavala’da 1 akşam yemeği ( içki hariç)
 • Thassos Adasında 1 akşam yemeği ( içki hariç)  
 • Seyahat Sigortası ( 70 yş üzeri sürprim farkı öder )
 • Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti: 120 €    ( Yeşil pasaporta vize uygulanmaz.)   
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri 
 • Otellerdeki ekstralarınız
 • Programda yer almayan müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Otellerin yıldızları aynı olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapabilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Araç kişi sayısına göre belirlenecektir.

 

YUKARI