KAZDAĞLARI - BOZCAADA TURU

1. GÜN Cumartesi : İZMİR – KAZDAĞLARI – BOZCAADA

Sabah saat 06.00 Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat önü, 06.20 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 06.45'de Karşıyaka Yunuslar Mavi Kule önünden hareket ile turumuza başlıyoruz. Yolda verilecek sabah kahvaltısı molası sonrası oksijen deposu Kazdağları’nın denize bakan yamacında bulunan Sutüven Şelalesi’ne ve yakınındaki Hasan Boğuldu Göleti'ne ulaşıyoruz. Burası Kazdağları'nda orman içinde çok hoş manzarası ve panoraması olan ayrıca yemyeşil doğası, pınarı, küçük göletleri ve şelalesiyle ünlüdür. Doğa içinde, dereye paralel harika bir yürüyüşe hazır mısınız? Altınoluk köyüne uğruyoruz. Burada tarihi Abdullah Efendi Konağı’nı görüyoruz. Bu şirin köyümüzde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Adatepe Zeytinyağı Müzesi gezimiz sırasında ise eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmekte. Geyikli iskelesine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. saat 18.00 feribotu ile İyonya, Pers, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim alanı olarak varlığını sürdürmüş Bozcaada’ya geçiyoruz. Eski adı Tenesos olarak anılan Bozcaada; tertemiz denizi, çeşidi bol balık lokantaları, tarihi kalesi, daracık sokakları, eski Rum evleri ile huzur dolu zamanlar yaşamak isteyenler için ideal bir yer. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN, Pazar : BOZCAADA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız ada turunda göreceğimiz yerler arasında Bozcaada Kalesi, eski Rum evleri, tarihi kilise, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve tarihi çeşme bulunmakta. Bağları ve şarapları ile ünlü bu güzel adanın bağlarını ve bağ evlerini görerek Ayazma’ya geliyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında Polante Feneri’ne gidiyoruz. Kısa bir fotoğraf molası sonrasında İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 14.00 feribotu ile Geyikli’ye geçiyoruz. Kazdağları’nın eteklerinde yer alan, mitolojide ‘’İlk Güzellik Kraliçesi Yarışması’’nın yapıldığı dağ olarak geçen Yeşilyurt Köyü’ne uğruyoruz. Eminiz ki burada kendinizi gizli bir cennete, saklı bir bahçeye girmiş gibi hissedeceksiniz. Keyifli bir yolculukla hoş sohbetlerle devam edeceğimiz yolculuğumuzda akşam yemeği için yolda mola veriyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’e varış ve gezimizin sonu. 

Bu Turun Tarihleri

21-22 Eylül 2019, 1 Gece 2 Gün

26-27 Ekim 2019, 1 Gece 2 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 400 TL 405 TL 430 TL
TEK KİŞİLİK ODA 500 TL 510 TL 540 TL
***06-12 YAŞ 300 TL 305 TL 320 TL

 

 

 ***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ BÜYÜK YANINDA GEÇERLİDİR.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri 
 • 1 gece Bozcaada’da Çapraz Tatil Köyü’nde vb. konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Geyikli / Bozcaada / Geyikli Feribot geçiş ücreti 
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içki ve meşrubatlar
 • Müze-Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Minibüs ücreti / Otel ekstraları

Önemli Notlar

 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 30 kişilik katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. ( Minibus, Midibus, Otobüs v.b. )
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI