KENYA'DA SAFARİ


ÖRNEK PROGRAM

1.GÜN: NAIROBI

02.10’da Kenyatta Uluslararası Havalimanı’na varış ve karşılanma. Otele transfer. Geceleme.

2. GÜN: NAIROBI / AMBOSELI MILLI PARKI

Sabah kahvaltısı sonrası Nairobi Wilson Havaalanı’na transfer. Yerel havayollarına ait uçuşla Amboseli’ye hareket. Kenya’da vahşi tabiatın en güzel görülebileceği milli parklardan biri olan Amboseli Milli Parkı, aynı zamanda Kilimanjaro Dağı’nın en muhteşem manzaralarını sunduğu için doğa fotoğrafçılarının mabedi konumundadır. Parkta yapacağınız safaride öğle yemeğini kumanya olarak alacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme lodge’da.

3.GÜN: AMBOSELI / NAIROBI / NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer. Nairobi’ye varış ve havaalanında şoför-rehberinizle buluşma. 4x4 jeep ile 400’den fazla kuş cinsine ev sahipliği yapan Nakuru Gölü Milli Parkı’na hareket. Milli parka varış ve akşam saatlerine kadar safari… Öğle yemeği kumanya olarak alınacaktır. Akşam yemeği ve gecelem lodge’da.

4. GÜN: NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI / MASAI MARA MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısının ardından 4x4 jeep ile Masai Mara Milli Parkı’na hareket. Sadece Kenya’nın değil, dünyanın en ünlü milli parklarından olan parkta, vahşi yaşamı gözleme fırsatı. Öğle yemeği kumanya olarak alınacaktır. Lodge’a yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

5. GÜN: MASAI MARA MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısı sonrası Masai Mara’daki eşsiz vahşi yaşamı yerinde gözlemlemek ve fotoğraflamak için tam gün safari. Öğle yemeği kumanya olarak alınacaktır. Akşam yemeği ve geceleme lodge’ta.

6. GÜN: MASAI MARA MİLLİ PAKI / NAIROBI

Sabah kahvaltısı sonrası öğle saatlerine kadar safari imkanı. Öğle yemeği sonrası Nairobi’ye transfer. Nairobi’de yerel rehber eşliğinde kısa bir şehir turu sonrası otele transfer. Akşam yemeği sonrası dinlenme imkanı. Gece saatlerinde havaalanına transfer.

ZANZİBAR YA DA MOMBASA

Arzu eden konuklarımız, safari sonrası yorgunluklarını beyaz kumlu eşsiz plajları ile ünlü cennet Zanzibar'da ya da Kenya'nın Hint Okyanusu kıyısında, plajlarıyla ünlü Mombasa'da atabilirler. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Sunacağımız otel ve lodge seçenekleri ve alternatif programlar için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz.

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

ünlü milli parkları içeren çok özel tatil paketleri … THY ile...

Önemli Notlar

YUKARI