NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KULA VOLKANİK JEOPARKI-ULUBEY KANYONU TURU

Sabah saat 06:30'da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat; saat 07:00'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü; saat 07:20'de Karşıyaka Yunuslar Mavikule ve saat 07.30 Bornova Ege Kampüs Kavşağı'ndan yolcularımızı alıyoruz. Yol güzergahımızda kahvaltı (ekstra) molası vereceğiz. Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa ve UNESCO Kula Volkanik Jeopark’ında Burgaz volkanitleri olarak adlandırılan lav akıntılarında karakteristik sütun bazaltlarını, kalın lav örtülerinin hızlı soğuması sonucu büzülme ve gerilmelere bağlı dikey istikamette gelişmiş çatlak sistemlerini (peribacalarını) görecek ve bu ilginç oluşumları fotoğraflayacağız. Uşak’a hareket. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında Ulubey ilçesi sınırları içerisinde, ABD deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu olan Ulubey Kanyonu gidiyoruz. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşmaktadır. Ulubey Çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir. Kanyon’u 150 metre yükseklikten cam terastan seyrettikten ve fotoğrafladıktan sonra arzu eden konuklarımızla; kanyona toprak yollardan iyi bir arazi aracı ile inebilir veya belirlediğiniz bir güzergahta grup halinde yürüyüş yapabiliriz. Ulubey Kaymakamlığı tarafından 2015 yılında hizmete açılan Kanyon Cam Teras Park 302 metrekare büyüklüğünde bir kafeterya ve 135 metrekare büyüklüğünde camdan oluşan seyir terasına sahiptir. İzmir’e dönüş yolculuğumuzda uygun yerlerde verilecek molalarla geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

14 Nısan 2019 Pazar

 

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ( Araç kişi sayısına göre belirlenir)
  • Programda yer alan çevre gezileri  
  • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
  • Müze, ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

  • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan gezilecek yerlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
  • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önerilir. *Araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenir.
YUKARI