NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KULADOKYA-ULUBEY KANYONU - UŞAK TURU

1 GECE KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ &ÇEVRE TURLARI

1.GÜN:İZMİR – SARDES - KULA -UŞAK 

Sabah saat 07:30'da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat; saat 07:45'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü; saat 08:10'da Karşıyaka Yunuslar Mavikule ve saat 08.30 Bornova Ege Kampüs Kavşağından yolcularımızı alıyoruz.  
Bu hafta sonu; Antik Sardes kenti, rengarenk Kula evleri, volkanik şekillerden oluşan Kuladokya, Jeopark, Uşak ve dünyanın en büyük 2. kanyonu ile  programımız devam edecek.  Yolumuz üzerinde kahvaltı molası verdikten sonra Salihli-Kula güzergahı üzerinde ilerliyoruz. Antik çağda Lidya Krallığı’nın başkenti olan ve tarihte devlet güvencesinde paranın ilk basıldığı yer olarak bilinen ‘Sardes’ antik kentini panoramik olarak görecek ve bilgi alacağız. Anadolu’nun en genç yanardağlarından fışkıran lav akıntılarının üzerine kurulmasından dolayı antik devirde Katakekaumene yani “Yanık Ülke, yanmış arazi’’ olarak anılan Kula’ya varıyoruz. Tarihi dokusunu geçmişten günümüze kadar iyi bir şekilde korumuş Manisa’nın bu kendine has ilçesinde; çarşı içinde kaybolmaya yüz tutmuş bir çok meslek dalının halen direndiği; Osmanlı’dan kalma dükkanlar arasında dolaşarak alışverişlerinizi yapabilir ve yöreye özgü yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Sonrasında ise; ‘’Anıt Kent’’ Kula’nın iç içe geçmiş sokaklarında keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz, kimi restore edilmiş yaklaşık 400 yıllık rengarenk Osmanlı evleri arasında dolaşırken tarihe tanıklık eden birbirinden güzel yapıları keşfederek fotoğraf karelerimize sığdırmaya çalışıyoruz. tarihinde geçirmiş olduğu evreleri halen muhafaza eden tarihi evleri, kilise ve camileri, kaplıcası, halen muhafaza ettiği gelenek ve görenekleri ile ‘Beşibiryerde’ olarak ifade edilen Kent, Sağlık, Doğa, Kültür ve İnanç turizmini bir arada sunan ender yerleşim yerlerindendir. 
Türkiye’nin ilk ve tek Unesco Jeoparkı ilan edilen Kula Volkanik Jeoparkı içerisinde bulunan KULADOKYA bölgesine geliyoruz. Kapadokya'ya benzerliğinden dolayı bu isimle anılan peribacaları oluşumları arasında yerküremizin geçmişine tanıklık edebilir, volkan konilerini görüp, lav akıntılarına dokunabilirsiniz. uUşak'a hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeğimi ve. geceleme otelimizde.

2. GÜN ; UŞAK – ULUBEY KANYONU - İZMİR

Kahvaltı - Uşak Müzesi mütevazi binasında Lidya Hazineleri olarak Bilinen "Karun Hazinelerine" ev sahipliği yapmaktadır. Bulunan eserlerin sanatsal yönü hem Yunan hem de Pers kültürünü yansıtır. Uşak’da Halı Müzesi ve Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi gezilerimizi yapıp; Ulubey ilçesi sınırları içerisinde, ABD deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. uzun kanyonu olan Ulubey Kanyonu’na gidiyoruz. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşmaktadır. Ulubey çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir. Kanyonu 150 metre yükseklikten cam terastan seyrettikten ve fotoğrafladıktan sonra arzu eden konuklarımızla; kanyonda grup halinde yürüyüş yapabiliriz. Ulubey Kaymakamlığı tarafından 2015 yılında hizmete açılan Kanyon Cam Teras Park 302 metrekare büyüklüğünde bir kafeterya ve 135 metrekare büyüklüğünde camdan oluşan seyir terasına sahiptir. İzmir’e dönüş yolculuğumuzda uygun yerlerde verilecek molalarla İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

03 / 04 Mart  2018,  2 Gün, 1 Gece

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri
  • Programda yer alan çevre gezileri 
  • 1 Gece  Ramada  Otelde oda + kahvaltı konaklama
  • Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
  • Seyahat sigortası  
  • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
  • Müze, ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan gezilecek yerlerin programdaki sırasını değiştirebilir.

YUKARI