NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KUZEY İTALYA TURU / TİMUR GUDA REHBERLİĞİNDE

PARMA OPERA FESTİVALİ HAFTASINDA TARİH-KÜLTÜR-MÜZİK-GASTRONOMİ

1.Gün, 17 Ekim Çarşamba: İSTANBUL – BOLONYA –  RAVENNA

İstanbul Atatürk Havalimanında saat  06:30’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK1321 seferi ile 08:30’ta Bologna’ya yolculuk. Yerel saat ile 10.15'te Bologna’ya varışı takiben "Dünya Mozaik Başkenti" Ravenna’ya yola koyuluyoruz. Ravenna panoramik gezimizde Aziz Apollinare Nuovo Bazilikası, Ravenna Katedrali, Dante’nin Mezarı, Ulusal Müze’yi gördükten sonra Ravenna gezimize yürüyerek devam ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki beş önemli eser: Galla Placidia Anıt Mezarı, San Vitale Bazilikası, Ariani ve Neoniano Vaftizhaneleriyle Başpiskoposluk Şapeli’ni geziyoruz. Sürgüne kadarki hayatını Floransa'da geçiren Dante, sonrasında birçok şehir gezip son olarak Ravenna şehrinde yaşamaya başlamış ve 1321'de orada hayatını kaybetmiştir. Mezarı da Ravenna'dadır. Ölümsüz eseri "İlahi Komedya"nın (La Divina Commedia) son bölümü olan "Cennet"i (Paradiso) de Ravenna'da yazdığı bilinmektedir. Geceleme otelimizde.

2.Gün, 18 Ekim Perşembe: RAVENNA –  MODENA  –  PARMA

Bugün gastronomi günümüz. Sabah erken kahvaltı sonrası ünlü tenor Luciano Pavarotti  ve "siyah altının (balsamik sirkenin)" evi Modena’ya hareket ediyoruz. Bölgenin en önemli iki lezzetini tadacağız. Modena yakınlarında kuşaklar boyu sirke üretimi ile meşgul ünlü bir aileye ait ''Geleneksel Balsamik Sirke'' üretimi yapan Acetaia'da geleneksel balsamik sirke tadımı ve dünyaca ünlü Parma Peyniri Parmigiano imal eden mandırada Parma’ya özgü parmesan peyniri üretimine tanık olup, peynir tadımı yapıyoruz. Tadımların ardından panoramik Modena kent gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Piazza Grande Meydanı, Modena Katedrali, Ghirlandia Kulesi ve  Palazzo görülecek yerler arasında. Gezi sonrasında kısa bir yolculuk ile Parma’ya varıyoruz. Geceleme Parma’daki otelimizde. 

Önemli not: Arzu eden misafirlerimiz Teatro Regio'da Verdi’nin Macbeht operasını izleyebilrler. Bileti https://www.music-opera.com/en/8024-verdi-festival-parma linkten online olarak temin edebilirsiniz. Açıklanan bilet fiyatları 139 € - 221 € gibidir.

3.Gün, 19 Ekim Cuma: PARMA – MANTOVA

Sabah kahvaltı sonrası operanın doğduğu yer olarak bilinen pitoresk göl kasabası Mantova’ya hareket ediyoruz. Turumuzu UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mantova tarihi şehir merkezini yürüyerek ve Mantova çevresindeki Po Nehri Tabiat Parkı'nda tekne ile keyifli bir gezi yaparak gerçekleştireceğiz. Citta’dei Gonzaga, Palazzo del Te, Palazzo Ducale’de yer alan Andrea Mantegna’nın “Camera degli Sposi” göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi bitiminde Parma’ya dönüyoruz. UNESCO tarafından “Yaratıcı Gastronomi Şehri“ ünvanıyla taçlandırılan Parma şehir gezimizde,  bünyesinde Museo Archeologico Nazionale, Teatro Farnese, Biblioteca Palatina, Galleria Nazionale ve Museo Bodoniano'yu bulunduran yapılar kompleksi Pilotta Sarayı, Parma Katedrali, San Giovanni Evangelista Kilisesi ve İtalyan rönesansında bir baş yapıt niteliğinde olan Camera di San Paolo görülecek yerler. Camera di San Paolo' nun freskleri, 1519 yılında Sistine Şapeli' nden ilham alarak çalışan Correggio tarafından yapılmış. Rönesans ressamı Correggio, şef Arturo Toscanini gibi bir çok yetenek çıkmıştır Parma’dan. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelimizde.

Önemli not: Arzu eden misafirlerimiz Teatro Regio'da Verdi / Meyerbeer / Rossini / Donizetti  eserlerini Artura Toscanini Filarmoni Orkestrası, Roberto Abbado şefliğindeki konseri izleyebilirler. Bileti https://www.music-opera.com/en/8024-verdi-festival-parma linkten online olarak temin edebilirsiniz.  Açıklanan bilet fiyatları 91 € - 130 € gibidir.

4.Gün, 20  Ekim Cumartesi: PARMA – BOLONYA– İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Bolonya’ya hareket ediyoruz. Tarihi M.Ö 6. yy’ da Etrüsklere dayanan Bologna, mimarisi, dar sokakları ve meydanları ile tipik bir ortaçağ şehridir. Varışımızı takiben yapacağımız kent gezisinde Piazza del Nettuno, Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore, St. Pietro Katedrali ve Avrupa’nın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi görülecek yerler. Havalimanına transfer ve Türk Havayolları’nın TK1326 seferi ile 19:00’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.30’te İstanbul’a varış.

Bu Turun Tarihleri

17-20 Ekim 2018, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul / Bologna / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.
 • Ravenna ’de 1 gece, Parma’da 2 gece merkezi  3 yıldızlı ve 4 yıldızlı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
 • Ravenna , Modena , Parma , Mantova ve Bologna şehir tanıtım turları
 • Programda belirtilen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri. 
 • Balsamic sirke ve Parmesan peyniri tadımı
 • Mantova’da tekne turu
 • Pastoral Tour rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası.
 • KDV
 • Bahşiş ve tipler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan yemekler.
 • Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
 • İtalya Schengen vize ücreti. (Gerekli evraklar sağlandığı takdirde acentamız Schengen vizesi almak için sizin yerinize konsolosluk veya elçiliğe başvuruda bulunabilir.)
 • Kişi başı 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

Önemli Notlar

Genel

 • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize

 • İtalya  Umuma Mahsus ve Hizmet tipi Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, diplomatik pasaport sahipleri 180 güne kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaftır.

Sigorta

 • Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 • Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
 • Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama

 • Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 ‘dir.
 • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ
Hesap adı : Yeşim Tur Turizm Reklâm Ticaret Ltd.Şti.    
EURO   
Türkiye İş Bankası Gündoğdu Şb. 
EURO 3424  – 0102196 / IBAN : TR 93 0006 4000 0023 4240 1021 96
Garanti Bankası Alsancak Şb.
EURO 127 –  9094211 / IBAN:TR 60 0006 2000 1270 0009 0942 11
******************************************************************************
Hesap adı : Yeşim Tur Turizm Reklâm Ticaret Ltd.Şti.    
TÜRK LİRASI
Türkiye İş Bankası Gündoğdu Şb. (İnteraktif Hesap ) 
TL 3424 – 023822 / IBAN: TR970006400000134240238220                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Garanti Bankası Alsancak Şb.     
TL  127 – 6298451 /  IBAN :TR83 0006 2000 1270 0006 298451
Yapı Kredi Bankası Alsancak Şb.
TL   772 – 65253835 / IBAN: TR 65 0006 7010 0000 0065 2538 35
Akbank Alsancak Şubesi
TL 102  - 0063011 – 1 / IBAN: TR23 0004 6001 0288 8000 0630 11

YUKARI