NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

LAVANTA HASADI- KUYUCAK KÖYÜ - SALDA GÖLÜ TURU

Göldeki Maviliğin Duruluğunu, Topraktaki Yeşilin Tazeliğini ve Tarihin Görkemini Yaşamak İçin…

1. GÜN, Cumartesi : İZMİR–SALDA – BURDUR –EĞİRDİR

Sabah saat 06.00'da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 06.20'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 06.40'da Karşıyaka Yunuslar Mavikule önü ve saat 07.00'de Bornova Ege Kampüs kavşağından Aydın, Nazilli, Tavas güzergahıüzerinden doğal ve tarihi zenginlikleri ile Eğirdir’e yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan; derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan Salda Gölü’nün muhteşem manzarası fotoğraf karelerinizi dolduracaktır. Ardından doğal ve tarihi zenginlikleri ile Göller Bölgesi'nin büyüleyici şehri Burdur’a hareket. Alınacak öğle yemeği sonrasında ilk olarak merkezde bulunan ve 2008 yılında “Gezilip Görülmeye Değer Müze” ödülünü alan ve Neolitik çağdan günümüze kadar eşsiz örnekleri barındıran Burdur Müzesi'ni geziyor ve bilgi alıyoruz. Ardından tarihi saat kulesini, sivil Osmanlı mimarisini yansıtan konaklarını görüyoruz. Eğirdir’e geçerken ise İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Eğirdir’e varışımızı takiben görülecek yerler arasında; Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızırbey Camii bulunmakta. Akşam saatlerinde Eğirdir Gölü kıyısında bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimizi Can Ada'da göl kıyısında restaurantta alıyoruz. Geceleme otelimizde. 

Image result for lavanta bahçeleri ve görseller

2. GÜN, Pazar : EĞİRDİR –  KUYUCAK KÖYÜ -  ISPARTA - İZMİR

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılış ve erken saatlerde lavanta vadisine varış. Biz lavanta üretiminin merkezi durumundaki Kuyucak köyüne gideceğiz. Kuşçular, Çukurören, Yeşilyurt köylerinde ve Senir ile Kılıç kasabalarında da lavanta üretimi yapılmaktadır. Lavantalar, haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri tam olarak açılır. Gündoğumunda mor lavanta tarlaları arasında gezinti yapıp lavanta kokusunu içimize çekiyor ve  lavantaların sunduğu görsel şöleni hafızalarımıza ve fotoğraf makinelerimize kayıt ediyoruz.  Yürüyüş boyunca görsel şölenin hiç bir karesini kaçırmak istemeyeceksiniz, bu yüzden yanınızda yedek hafıza kartı bulundurmanızı öneriyoruz. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezinti sonrası köyde kahvaltı molası vereceğiz. Kahvaltı sonrası lavanta balı, lavanta yağı, lavanta çayı üretimi hakkında bilgi alıp bu ürünlerden satın almak için sizlere serbest zaman vereceğiz.  Isparta şehir merkezine hareket. İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma  Müzesi, Atabey Ertokuş Medresesini gezdikten sonra Isparta’dan ayrılıyor ve.İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

27 / 28 Temmuz 2019 1 Gece 2 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Eğirdir Göl Otelde vb. 1 gece oda+kahvaltı konaklama,
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları (1)
 • Eğirdir Can Ada Restorantta alınacak akşam yemeği ( 1 ) 
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 30 kişilik katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. ( Minibus, Midibus, Otobüs v.b. )
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lavanta tarlalarının zemininin ıslak/çamur olması durumunda giyilmek üzere çizme veya bot, yedek çorap, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

LAVANTA HASADI- KUYUCAK KÖYÜ - SALDA GÖLÜ TURU Fotoğraf Galerisi

YUKARI