MORDOĞAN NERGİS TURU

Sabah saat 08.00 Karşıyaka Yunuslar, saat 08.30 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 09.00 Üçkuyular Shell Benzinlik önünden hareket. Sırasıyla Gülbahçe, Karapınar, Balıklıova, Mordoğan, Eğlenhoca, Kaynarpınar, Saip Yalısı'nı geçtikten sonra Karaburun'a ulaşıyoruz. İzmir Körfezi’nin girişinde, körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun’un bilinen en eski adı Mimas'tır. Şifalı otlar açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Yarımada da yetiştiği bilinen ve bugün fitoterapik değeri olan yaklaşık 67 tür şifalı ot vardır. Sütleğen, yarpız, gelincik otu, kantaron otu, kapari, kekik, kenger, sığırotu, ada soğanı, adaçayı bu tür bitkilere örneklerdir. Ayrıca zeytinde "Hurma"yı, çiçekte "Nergis"i, sebzede "Enginar"ı, kendine has özellikleriyle sadece bu yarımadada bulmak mümkündür. Kış mevsimi, ülkemizin çoğu yeri için kar ve soğuk anlamına gelirken, Ege'nin saklı cenneti Karaburun'da ise “nergis mevsimi” olarak biliniyor. Her yıl Aralık ayından itibaren çiçeklenmeye başlayan nergis tarlaları, Şubat sonuna değin Karaburun'u süslemeye devam ediyor. Karaburun’da nergis kokusuyla geçireceğimiz hoş dakikalar ardından belirlenen saat ve noktada aracımızda buluşuyoruz. Öğle yemeğimizi almak için hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde keyifli bir balık ziyafeti sizleri beklemekte. Yemek molamızın ardından Mordoğan’a hareket ediyoruz. Ardından, Karaburun Yarımadası’nın en güney kısmında kurulu bir köy olan Balıklıova’ya hareket ediyoruz. Sırtını dayamış olduğu Akdağ sebebi ile yazın da serin rüzgârlar alan köy, temiz denizi ve balıkçı kasabası görünümü ile görenlerin dikkatini çekmektedir. Balıklıova’da verilecek kısa bir molada yörenin sevilen tatları arasında olan un kurabiyesi ve damat helvasının tadına bakabilirsiniz. Kısa molamızın ardından rehberimizin belirlediği saatte aracımıza dönüyor ve hoş sohbetler eşliğinde akşam saatlerinde İzmir’e dönüş yolculuğuna geçiyoruz.
Bir başka gezimizde buluşma dileğiyle…

Bu Turun Tarihleri

21 Ocak 2018

11 Şubat 2018

Ücret Bilgileri

60 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, Çeve gezileri, Rehberlik  

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği ve içecekler, kişisel alışverişler (un kurabiyesi , nergis , zeytin yağı .. vb ) , Müze ve Örenyeri giriş ücretleri 

Önemli Notlar

  • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
  • Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez. 
  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
  • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir. 
  • Müze kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI