NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

MYANMAR TURU


THY İLE...

1. GÜN:İZMİR -   İSTANBUL – BANGKOK

Saat 14.00’de Adnan Menderes Havalimanı THY İç Hatlar kontuarında buluşuyoruz. Saat 15.10 uçağı ile İstanbul’a hareket. Saat 16.25 de İstanbul’a varış. Saat 19.40.da TK 64 sefer sayılı uçuş ile Bangkok’a hareket.  Geceleme uçakta.

 

2. GÜN:  BANGKOK – YANGON

 

 

 

 

 

 

 

Saat 09:45’de Bangkok’a varıyoruz. Saat 13:45’de Bangkok Havayollarına ait 707 sefer sayılı uçuş ile Myanmar’ın başkenti Yangon’a hareket. Yerel saat ile 14:40’da varış. Asya’nın son gizli hazinelerinden birisi olan Myanmar’a hoş geldiniz. Önümüzdeki günler tam anlamıyla görsel ve kültürel bir şölen olarak geçecek. İlk olarak Yangon’u tanıyacağımız panoramic şehir turuna başlıyoruz.. Akşam yemeğimizi yaklaşık yüz yıllık bir geçmişi olan House of Memories’de yiyeceğiz. Bir yandan yerel mutfağa yumuşak bir giriş yaparken bir yandan da Koloni dönemine ait bu tarihi evin keyfini çıkartacağız. Geceleme otelimizde.

3. GÜN: YANGON –MANDALAY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Saat ….’de Mandalay’a hareket. Yerel saat ile …’de varış. Myanmar’ın son kraliyet başkenti ve bu gün de ikinci büyük kenti olan Mandalay’a hoşgeldiniz. Eski kraliyet başkenti aynı zamanda Myanmar kültürünün de merkezi kabul ediliyor. 1857 yılında Mandalay Tepesi’nin eteklerinde, 2400. Budist Jubilesi’ni taçlandırmak ve eski bir kehaneti yerine getirmek için kurulan şehir Myanmar 1885’de İngiliz sömürgesi olduğunda ekonomik ve kültürel bir merkez olmaya devam etti. Mandalay’da öncelikle Eski kraliyet sarayı ve aynı zamanda önemli bir Budist manastırı olan Golden Palace Monastery ve Kuyuk Taw Gyi Pagoda’sını ziyaret edeceğiz. Mahamuni Tapınağı ve dünyanın en büyük kitabına ev sahipliği yapan Kuthodaw Pagoda’sını da gördükten sonra şehre kuşbakışı bir göz atmak ve 2500 yıldır süregelen bir geleneği takip etmek üzere Mandalay Tepesine çıkacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN: MANDALAY

 

 

 

 

 

 

Mandalay’ı keşfetmeye devam ediyoruz. Irrawady Nehri üzerinde huzurlu bir gemi yolculuğundan sonra Mingun Köyüne varıyoruz. Burada ağırlığı tam 87 ton olan dünyanın en ağır çanını göreceğiz. Ardından 600 pagodası ve manastıralrı ile Myanmar’ın dini merkezi Kabul edilen Sagaing Tepesi’ne gideceğiz. Buradaki manastırlarda 3000 Budist keşiş yaşar ve 100’den fazla meditasyon merkezi vardır. Ve elbette günümüzü eski başkent Amarapura’yı ziyaret ederek tamamlıyoruz. Yerel dilde anlamı Ölümsüzlük Kenti olan Amarapura’da 1000’den fazla keşişe ev sahipliği yapan Mahagandayon manastırını da es geçmeyeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelemizde.

5. GÜN: MANDALAY-BAGAN

 

 

 

 

 

 

Sabah kahvaltısının ardından Irrawady nehrinde bizi Bagan’a götürecek olan gemi yolculuğumuza başlıyoruz. Mevsime ve yağmur durumuna göre yolculuk 7 ile 10 saat arasında sürecek. Ancak sıkılacağım diye korkmayın. Hem gemideki cafeden yararlanabilirsiniz hem de nehir kenarına serpiştirilmiş gibi duran köylerdeki günlük yaşamı, nehrin ve etrafını saran ormanın sakin doğasını fotoğraflayabilirsiniz. (Not: Kış ve bahar aylarında hemen hemen hiç olmasa da su seviyesi yetersiz olduğunda yolculuğun bu kısmı otobüsler ile gerçekleştirilir.) Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

6. GÜN: BAGAN

Bagan Myanmar’ın en eski kültürel merkezlerinden birisi. Bu gün yapacağımız Bagan turunda ilk durağımız şehrin alçak tepesindeki budist tapınağı buradan yola çıakrak rengarenk tezgahları ve cıvıl cıvıl insanları ile Nyaung Oo Pazarı’nı ve Bagan’ın zengin tarihi hakkında daha fazla bilgi edineceğimiz Shwezigon Pagoda’sını ziyaret edeceğiz. Daha sonra bir mağara tapınağı olan ve duvar resimleri ile etkileyici Wetkyi-In Gubyaukgyi’yi gezeceğiz. Tapınaktaki alçıtaşı işlemeler ve kumtaşı oymalar ilgimizi çekecek. Turumuza bir son vermeden önce Kyan Sithar Umin Manastırına gidecek ve manastırın daimi keşişlerinden birisi ile Budizm ve Myanmar’da bir budist manastırındaki günlük yaşam hakkında sohbet edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. GÜN: BAGAN – INLE LAKE

Bol seyahatli bir gün bizi bekliyor. Çok uzun bir mesafe kat etmeyeceğiz ancak sık sık araç değiştireceğiz. İlk olarak Bagan’dan Heho’ya kısa (1 saat) bir uçuşumuz var. Ardından özel aracımız ile Nyaung Shwe’ye varacağız. Bu kasaba Inle Gölü’ne açılan kapı olarak adlandırılır. Burada Rickshaw’lar ile kasaba sokaklarını arşınlayacak, Shwe Yan Pyay manastırını ziyaret edecek ve ardından bizi Inle Gölü’ne çıkartacak olan teknemize bineceğiz. Nehir boyunca kazıklar üzerine inşa edilmiş evleri ve bu bölgenin yerlileri olan Intha kabilesine mensup köyleri, yüzen bahçeleri, nehirde balık avlayan balıkçıları da göreceğimiz yaklaşık bir saatlik tekne yolculuğumuz sonunda otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. GÜN: INLE LAKE

 

 

 

 

 

 

Inle Gölü’nde ilk olmazsa olmazımız sabah pazarına bir göz atmak olacak. Günlük olarak kurulan pazar göl kıyısında yaşayan pek çok köy ve kasabadan insanları bir araya getiriyor. Özellikle Pa-Oh, Inthar ve Shan kabilelerine mensup alıcı ve satıcıların geleneksel kıyafetleri ile pazarlığa tutuşmasını ilgiyle tecrübe edeceğiz. Yerel rehberimiz bizi tezgahların arasında gezdirirken bir yandan da yerel ürünler hakkında bilgiler verecek. Cesur olanlarımız yerel ürünlerin tadına bile bakabilir. Pazar yeni ay ve dolunay olan günler haricinde her gün kuruluyor ve her gün farklı bir yerde olmak üzere beş ayrı lokasyonda hizmet veriyor. Eğer zaman bakımından sıkıntı yaşamaz isek yerli bir ustadan Myanmar mutfağı hakkında bilgi alacak ve Myanmar yemekleri yapmayı öğreneceğiz. Göl gezimiz sırasında Phaung Daw Oo Pagodasını ve Nga Phe Chaung Manastırını da ziyaret edeceğiz. Son olarak (zamana bağlı olarak bu adımı atlamak zorunda kalabiliriz) Cheroot fabrikasında Myanmar’a özgü puro benzeri kalın sigaraların yapımını göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9. GÜN: INLE LAKE – KALAW

Sabah kahvaltısınının ardından Kalaw’a doğru yola çıkıyoruz. İngiliz koloni idaresi tarafından bir ticaret ve aktarma istasyonu olarak kurulan Kalaw’da bir kır yürüyüşü yapacağız. Yürüyüşümüz sırasında Myanmar Yerel Kalkınma Topluluğu ve çeşitli uluslararası kuruluşlar tarafından desteklenen “Yerel Kültürü Yaşatma” projelerinden yararlanan köyleri ziyaret edecek, Myanmar’ın kültürünü yaşatırken yerli halkın da ekonomik olarak geri kalmasını engellemek için gösterdiği çabaları değerlendireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10. GÜN: KALAW – YANGON

Saat …’de …sefer sayılı uçuşu ile Yangon’a hareket. Yerel saat ile …’de Yangon’a varış. Yangon'da kendimizi kaybedeceğimiz bir değerli taş avına çıkıyoruz. Myanmar değerli taş üretiminde dünya liderlerinden birisi ve Yangon pazarlarında pek çok kıymetli taşı dünyanın geri kalanından çok daha uygun fiyatlara bulmamız mümkün. Rehberimiz ile birlikte Bogyoke (Scotts) Market'i gezip, alış veriş yaptıktan sonra otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Myanmar'daki son gecemizi The Brunch Society'deki gala yemeğimiz ile taçlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.

11. GÜN: YANGON-BANGKOK-İSTANBUL 

Saat ...'de Bangkoka'a hareket, yerel saat ile ...'de varış. Saat 23.30'da TK .69  sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket. Saat .05.25 'de İstanbul'a varış. Saat 07.00 de İzmir'e hareket ve  turumuzun sonu.

 

  NAKİT KK TEK SLİP 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3300 € 3360 € 590 € x 6
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 750 €   725 € x 6

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir - İstanbul – Bangkok –Bangkok-İstanbul - İzmir arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Bangkok / Yangon / Bangkok arası yerel havayolları ie ekonomi sınıfi uçak bilet bedeli 
 • Havalimanı vergileri
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Bütün iç hat uçuşları ( Yangon – Mandalay/ Bagan-Heho/ Kalaw-Yangon )
 • *4* ve 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Tüm akşam yemekleri
 • Yangon, Mandalay, Bagan, Kalaw şefir turları
 •  Shwegadon Pagodası turu
 • Inle Gölü bot turu
 •  Mandalay – Bagan Nehir Gemisi
 • Myanmar mutfağı / yemek pişirme dersi
 • Sagaing gezisi
 • Irrawaddy Nehri’nde bot turu
 • Programda belirtilen turların tüm girişleri
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Yerel rehberlik

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Myanmar vize ücreti
 • Myanmar (Burma veya Birmanya): Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Vize ücreti kişi başı 100 USD’dir.
 • Programda belirtilen yemeklerde  alınacak her türlü içecekl
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı  15.00 TL.
 • Programda belirtilmeyen turlar ve aktiviteler

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

·         Yukarıda belirtilen uçuş saatleri   alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

·         Hava yollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

·         Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)

·         Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.

·         Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.

·         Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 1 çift ayakkabı, kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.

·         Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.

·         Sağlık         Myanmar’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

·         Uçuş Süreleri         İstanbul – Doha: 4 Saat 10 Dakika, Doha – Yangon: 5 Saat 40 Dakika,  Yangon – Doha: 6 Saat 40 Dakika Doha – İstanbul : 4 Saat 40 Dakik

·         Para Birimi            Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK). 1 Amerikan Doları yaklaşık 880 Kyat, 1 Euro yaklaşık 1.150 Kyat’tır. Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

·         Saat Dilimi            Myanmar ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Myanmar’da 15.30 dur.

·         Myanmar’da cep telefonu kullanımı son derece kısıtlıdır. Bazı yerlerde Vodafone hatlar çekmektedir. Bunun dışında herhangi bir hat çalışmamaktadır.

·         Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz

·         Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Baharatlı yemekler, deniz mahsulleri, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır.

·         Myanmar’da elektrik 220 volttur. Ülkede C tipi ikili yuvarlak uçlu ve F tipi ikili kalın yuvarlak üçlü prizler kullanılmaktadır. Bu prizlerin örneklerini http://www.iec.ch/worldplugs/ typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm sitelerinden görebilirsiniz.

·         Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkanlarla doludur.

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

Önemli Notlar

YUKARI