NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ORTA AMERİKA TURU (KOLOMBİYA-PANAMA-GUATEMALA-HONDURAS-MEKSİKA)

29/30 Kasım 2019: İZMİR – İSTANBUL –  BOGOTA

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY Pastoral Tur kontuarı önünde saat 21.30'da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 2341 sefer sayılı uçuş ile saat 23.05'de İstanbul’a hareket. 00.30'da  varış.

1.GÜN: İSTANBUL -  KOLOMBİYA ( BOGOTA )

TK  800 sefer sayılı uçak ile saat 01.45'de Bogota’ya hareket. Yaklaşık 14 saatlik bir yolculuktan sonra yerel saat ile 07.50’de Bogota’ya varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından aracımıza yöneliyor ve bir süre sizi dinlendirdikten sonra, Bogota şehir turumuzu yapıyoruz. Bogota; 9 milyon nüfusu ile Kolombiya’nın başkenti ve en büyük kenti;  7. Cadde üzerindeki kentin en önemli meydanı olan Bolivar meydanından başlıyoruz kent turumuza. Bolivar meydanı tarihi dokusu ile muhteşem bir meydan. Meydana bakan Navinyo Sarayı'nın dış cephesi dev karınca figürleri ile oldukça dikkat çekici. Bağımsızlık Müzesi, Karmen Kilisesi, San Fransisko Kilisesi, Parlamento Binası görülecektir. Bogota’da gezilmesi gereken iki önemli müzeden ilki Museo del Oro “ Altın Müzesi”ni öncelikle gezeceğiz. Müze, dünyanın en zengin altın müzesi olarak biliniyor. Sonrasında içerisinde ünlü Kolombiyalı sanatçıların eserlerinin olduğu Botero Müzesi'ni geziyoruz. Öğle yemeğimiz gezimiz sırasında alınacaktır. Serbest zamanınızda ise 7. Cadde'deki sokak sanatçıları hepinizin ilgisini çekecek. La Candeleria’da 1. Cadde'ye doğru yokuş yukarı yürüdükçe, eski kolonyal tipi küçük ve rengarenk evler, Arnavut kaldırımlı daracık sokaklar; Plaza de Chorro’da gençlerin ve daha çok bohem sanatçı kesimin bulunduğu, sokak tiyatrolarının sergilendiği minik meydandaki cafe ve barlarda hoş zaman geçirebilirsiniz. Otelimize varış, yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN: KOLOMBİYA ( BOGOTA )

Kahvaltımızın ardından Kolombiya’nın başkentindeki turumuza başlıyoruz. Öncelikle Monserrat Tepesi'ne teleferikle çıkıp burada muhteşem manzara eşliğinde öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Bogota; 9 milyon nüfusu ile Kolombiya’nın başkenti ve en büyük kenti;  7. Cadde üzerindeki Bolivar meydanından başlıyoruz kent turumuza; Bağımsızlık Müzesi, Karmen Kilisesi, San Fransisko Kilisesi, Parlamento Binası görülecektir ve aynı zamanda Bogota Altın Müzesini ve sonrasında içerisinde ünlü Kolombiyalı sanatçıların eserlerinin olduğu Botero Müzesi'ni geziyoruz.  Eminiz 7. Cadde'deki sokak sanatçıları hepinizin ilgisini çekecek. La Candeleria’da 1. Cadde'ye doğru yokuş yukarı yürüdükçe, eski kolonyal tipi küçük ve rengarenk evler, Arnavut kaldırımlı daracık sokaklar; Plaza de Chorro’da gençlerin ve daha çok bohem sanatçı kesimin bulunduğu, sokak tiyatrolarının sergilendiği minik meydandaki cafe ve barlarda hoş zaman geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN: BOGOTA  / CARTAGENA

Sabah kahvaltısının ardından otelden havalimanına transfer. CM 3020 uçuşu ile saat 10:15’de Bogota'dan Cartagena’ya hareket ve 11.45'de varış. Karayip sahillerinin incisi bu tarihi kentte kültür, tarih ve doğayı iç içe yaşayacağız. 1984 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan bu şehir bizi İspanyol mimarisiyle karşılaştıracak. Festivalleri, birbirinden güzel sahilleri ve ünlü gece hayatıyla tam bir karayip deneyimi yaşayacaksınız. Yürüyüş turumuzda bu koloni şehrinin tarihi katedral, manastırlarını ve anıtlarını görüp gezme fırsatımız olacak. Görülecek yerler arasında San Felipe de Barajas Kalesi ve tarihe tanıklık eden ünlü saat kulesiyle Engizisyon Sarayı da olacak. Karayip sahilindeki harika gün batımını seyredip, Cartegena'nın meşhur parklarında günün yorgunluğunu atmak için sizlere serbest zaman vereceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Cartagena'daki otelimizde.

4.GÜN: CARTAGENA  - SAN IGNACIO – TIKAL

Sabah kahvaltısının ardından San Ignacio’ya doğru yola çıkıyoruz. Macal Nehri kıyısında bulunan San Ignacio şehri, çevre yerleşimleri kolayca gezebileceğiniz çok uygun bir konumda bulunmaktadır. Şehirde mayalara ait 1400 yıllık tarihe sahip Tunichil Mukunal mağarası gezilecek, kelebek bahçelerine yürüyüş yapacak, arzu edenlerle doğal kireç taşı mağaralarında kano yapabileceksiniz. Deneyimli rehberlerimiz, bölgenin tarihi, flora ve faunası ile ilgili bilgilerini bizlerle paylaşacaktır. Tikal’e doğru yolumuza devam ederken Maya kenti Xunantunich’a da uğrayacak ve Maya dilinde “Taştan Kadın” anlamına gelen antik sitede Maya imparatorluğunun ihtişamına tanıklık edeceğiz. Akşam saatlerinde otelimize varış, akşam yemeği ve geceleme.

5.GÜN: TIKAL (FLORES)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan Maya kültürünün merkezi olan Tikal Ulusal Parkı’na yapacağımız gezi için hareket ediyoruz. Guatemala’daki en ünlü Maya kalıntıları olan Tikal kalıntıları, geniş bir cangıl alanına yayılmıştır ve Orta Amerika’daki en nefes kesici kalıntıları olarak nitelendirilmektedir. Klasik dönemdeki en büyük ve en güçlü Maya şehri olan Tikal’de keşfedilen ve restore edilen bir çok güzel bina ve tapınağın yanı sıra, keşfedilmeyi bekleyen oldukça fazla sayıda yapı mevcuttur. Maya yerleşimlerinin en dikkat çekicilerinden biri olan Tikal;  gizli kalmış konumu, vahşi yaşamla çevrelenmiş olması ve en büyük piramitlerin burada bulunması bölgenin önemini arttırmaktadır. Dönüş yolunda antik yerleşimlerden geçerek El Remante gölü kıyısında öğle yemeği molası vereceğiz. Tur bitiminde Flores kentinde tanıtıcı kısa bir tur yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6.GÜN: TIKAL (FLORES) – QUIRIGUA - COPAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Honduras sınırına hareket ediyoruz. Izabal Gölü’nden doğan Dulce Nehri ve ekosistemini takip ederek Honduras’a geçiyor ve Mayalar zamanında pek çok ticaret yolunun kesiştiği Quirigua’ya varıyoruz. Buradaki Maya kalıntılarını rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Quirigua kalıntıları, diğer Maya arkeolojik parklarına oranla nispeten daha küçük bir alanı kaplasa da bulunan heykellerin fazlalığı yüzünden oldukça önemli bir konuma sahiptir. Aynı zamanda Yeni Dünya’da yapılan en yüksek taş yapılara ev sahipliği yapar. Kalıntıları rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra yola devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Copan’a varıyoruz. Otele transfer ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: COPAN – GUATEMALA CITY

Sabah kahvaltısının ardından Copan’ı tanıyacağımız turumuza çıkıyoruz. Maya kültürünün en önemli kalıntılarından bir kısmı Copan’da yer alıyor. Öğle saatlerinde Guatemala City’e doğru yola devam ediyoruz. Akşamın erken saatlerinde şehre varış, otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.GÜN: GUATEMALA CITY - CHICHICASTENANGO – PANAJACHEL

Kahvaltı sonrası Quiche Mayaları’nın hala yaşayan kültür mirasını yansıtan renkli pazarı ile ünlü Chichicastenango’ya hareket ediyoruz. Burada, haftada sadece iki gün kurulan pazarda alışveriş imkanı bulacak ve bölgeye özgü rengarenk elişlerinden satın alabileceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Akşam saatlerinde Atitlan Gölü kıyısının en çok ziyaret edilen kasabalarından olan Panajachel’deki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9.GÜN: PANAJACHEL- SANTIAGO ATITLAN - ANTIGUA

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve volkanik bir göl olan, manzarası ve sakinliği giderek popüler bir turist destinasyonu olan Atitlan Gölü ve çevresini keşfe çıkıyoruz. Göl kıyısı ve çevresi, eskiden Maya köyleri olan yerlerdir ve sayıları azalmış olsa da burada yaşayan Mayalar, bu kültürü devam ettirmektedirler. Gölde kısa bir tekne gezintisi yapıyoruz. Sonrasında, Maya köyleri olan Santiago Atitlan ile San Lucas Toliman’ı geziyor, yerel halkın günlük yaşamlarına, adetlerine ve rengarenk geleneksel kıyafetlerine tanık oluyor ve yerel pazarlarda alışveriş yapıyoruz. Yolumuza devam ediyor ve İspanyol egemenliği zamanında Orta Amerika’nın başkenti olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Antigua’ya varıyoruz. Şehri tanıyacağımız panoramik turun ardından otelimize yerleşme ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

10.GÜN: ANTİGUA-GUATEMALA CITY - MEXICO CITY

Sabah kahvaltısının ardından Guatemala City’e doğru hareket ediyoruz. Kenti tanıyacağımız bir şehir turunun ardından IJ 2913 sefer sayılı uçuş ile 15.55’de Mexico City’ye doğru yola çıkıyoruz. Yerel saat ile 18:00’de Meksika’nın başkenti Mexico City’ye varış. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

11.GÜN; MEXICO CITY – ANTROPOLOJİ MUZESİ

Sabah kahvaltısı sonrası, kentin tarihi dokusunun yoğun olduğu şehir turumuzu yapacağız. Şehrin ana meydanı olan Zocalo’dan başlıyoruz (dünyanın 3. büyük meydanı). Meksika tarihinin çeşitli yüzyıllarının işlendiği duvar resimleri ile ünlü Ulusal Saray, Aztek tapınaklarından taşınan taşlar ile inşa edilmiş olan Metropolitan Katedrali, Aztek Tenochtitlan kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve Madero Caddesi'ndeki koloniyal evler gezilecektir. Yemek için serbest zaman. Artık; Koloni dönemi öncesi hazinelerinin çok geniş bir bölümüne ev sahipliği yapan, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi’nin ziyaretine sıra geldi. İspanyol öncesi döneme ait Maya, Aztek, Toltek, Kızılderililer ve Körfez bölgesi halkları gibi eski uygarlıklara ait buluntulara ev sahipliği yapan Ulusal Antropoloji Müzesi’nin giriş salonunda Rivera’nın öğrencileri O’Gorman ve Chavez Morado gibi sanatçıların duvar eserlerini görebilirsiniz. Müzedeki önemli eserlerden; Mexico City ana meydanının altında bulunan Aztek Güneş Taşı ya da Aztek Takvimi heyecan veren bir bulgudur. Bir takvim işlevi görmekten çok dünya oluşumunu simgelediği rivayet edilir. Güneş Tanrısı ortada olmak üzere, dört yönünde bundan önceki 4 yaradılışa ait semboller yer almaktadır. Aztek inanışına göre, dünya bundan önce dört kez daha var olmuş ve yok olmuştur. Dört yaradılışı simgeleyen bölümün çevresinde ise Aztek takvimindeki 20 günün adının sıralandığı bir bant vardır. Aztek takviminde, her birinin ayrı adı, yani hiyeroglif sembolü, olan 20 gün ve 20 günden oluşan 18 ay vardır. Dünyanın güneş etrafındaki turunutamamlamak için eksik kalan 5 gün ise uğursuz günler olarak ayrıca tanımlanmış ve karanlık bir dönem olarak sayılmıştır. Kalan 6 saat dikkate alınmamıştır). İlk katın salonları Meksika’nın pre-Hispanic dönemlerine dayanmaktadır. İkinci kat ise pre-Hispanic medeniyetinde yaşayanların modern çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12.GÜN: MEXICO CITY / Teotihuacan Piramitleri

Sabah kahvaltısı sonrası, kentin tarihi dokusunun yoğun olduğu şehir turumuzu yapacağız. Şehrin ana meydanı olan Zocalo’dan başlıyoruz (dünyanın 3. büyük meydanı). Meksika tarihinin çeşitli yüzyıllarının işlendiği duvar resimleri ile ünlü Ulusal Saray, Aztek tapınaklarından taşınan taşlar ile inşa edilmiş olan Metropolitan Katedrali, Aztek Tenochtitlan kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve Madero Caddesi'ndeki koloniyal evler gezilecektir. Yemek için serbest zaman. Koloni dönemi öncesi hazinelerinin çok geniş bir bölümüne ev sahipliği yapan, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi’nin ziyaretine sıra geldi. İspanyol öncesi döneme ait Maya, Aztek, Toltek, Kızılderililer ve Körfez bölgesi halkları gibi eski uygarlıklara ait buluntulara ev sahipliği yapan Ulusal Antropoloji Müzesi’nin giriş salonunda Rivera’nın öğrencileri O’Gorman ve Chavez Morado gibi sanatçıların duvar eserlerini görebilirsiniz. Müzedeki önemli eserlerden; Mexico City ana meydanının altında bulunan Aztek Güneş Taşı ya da Aztek Takvimi heyecan veren bir bulgudur. Bir takvim işlevi görmekten çok dünya oluşumunu simgelediği rivayet edilir. Güneş Tanrısı ortada olmak üzere, dört yönünde bundan önceki 4 yaradılışa ait semboller yer almaktadır. Aztek inanışına göre, dünya bundan önce dört kez daha var olmuş ve yok olmuştur. Dört yaradılışı simgeleyen bölümün çevresinde ise Aztek takvimindeki 20 günün adının sıralandığı bir bant vardır. Aztek takviminde, her birinin ayrı adı, yani hiyeroglif sembolü, olan 20 gün ve 20 günden oluşan 18 ay vardır. Dünyanın güneş etrafındaki turunu tamamlamak için eksik kalan 5 gün ise uğursuz günler olarak ayrıca tanımlanmış ve karanlık bir dönem olarak sayılmıştır. Kalan 6 saat dikkate alınmamıştır.) İlk katın salonları Meksika’nın pre-hispanic dönemlerine dayanmaktadır. İkinci kat ise Pre-Hispanic medeniyetinde yaşayanların modern çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Otelimize dönüş ve geceleme.

13.GÜN: MEXICO CITY- FRİDA KAHLO - PANAMA

Kahvaltı - Özel  aracımız ile  Frida Kahlo Müzesi’nin bulunduğu Coyoacan’a hareket ve ünlü Meksika asıllı Amerikalı aktris Salma Hayek’in başrolünü oynayarak canlandırdığı filmde ülkenin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Frida Kahlo’nun Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.  Ardından öğle yemeğimizi (piknik tarzında) koruması altındaki Xochimilco Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Xochimilco Park’ta bir renk cümbüşü içerisinde parkın içinden geçen nehirdeki teknelere bineceksiniz, ardından el işi satılan mağazalara yürüyerek gidip buradan alışveriş yapma imkanınız olacak. Xochimilco turundan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra United Airlines’a ait 1091 nolu uçuşu ile saat 14:50. Panama’ya hareket saat ve 17:15’de varış.  Otelimize yerleşme ve geceleme.

14.GÜN: MEXICO CITY - PANAMA / PANAMA CITY 

Sabah çok erken alacağımız kahvaltı sonrası Panama Kanalı turu için hareket ediyoruz. Panama Kanalı, 80 km uzunluğunda olup Pasifik Okyanusu ile Karayip Denizi arasında yer alır ve Kuzey ve Güney Amerika arasındaki Isthmus Dağları’nın en alçak ve dar yerinin bölünmesiyle oluşturulmuştur. Kanal’ı daha yakından tanıyacağımız turumuzun ardından Flamenco’dan otelimize kadar panoramik şehir turu yapacağız. Eski Panama, Eski YMCA (Young Men's Christian Association / Genç Hıristiyan Erkekler Birliği) binası, Katedral Kulesi, ve Casco Viejo göreceğimiz yerlerden bazıları…Akşamüstüne doğru Panama City’deki otelimize varıyoruz. Akşam belirlenen saatte otelimizin lobisinde buluşuyor ve akşam yemeğini alacağımız yerel restorana transfer oluyoruz.  Otelimize transfer. Geceleme otelde.

15.GÜN: PANAMA CITY

Sabah kahvaltımızın ardından ziyaretçi kabul ediyor olması durumunda Chagres Ulusal Parkı’nı ziyaret için yola çıkıyoruz. Zaman zaman turist ziyaretine kapatılan bölgeyi ziyaret etmemiz mümkün olmaz ise Madden Gölü kıyısındaki El Corotu’ya gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz…Burada motorlu bir kanoya binecek ve Chagres Nehri'nden geçerek, yerlilere ait Embera Drua’ya gideceğiz. Panama Kanalı havzasındaki 320,000 dönümlük en büyük ulusal park olan Chagres Ulusal Parkı’ndaki yağmur ormanlarından geçeceğiz. Gezi sırasında mavi ve yeşil balıkçılları, büyük akbalıkçılları, yılan boyunları, karabatakları, amazon papağanlarını, yeşil yalıçapkınlarını görebilirsiniz. Embera köyünde, yerliler bizleri müzik ve dansları ile karşılayacak. Panama ve Kolombiya’da yaşayan yarı-göçebe bir grup olan Emberalar’ın gelenek-göreneklerini ve doğayla nasıl uyum içinde yaşadıklarını gözlemleyeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Havalimanına transfer. TK 800 sefer sayılı uçak ile saat 13.00'de İstanbul’a hareket.

16. GÜN:  İSTANBUL – İZMİR

Saat ile 10.05'de İstanbul’a varış. TK 2324 sefer sayılı uçuş ile 13.00'de İzmir’e hareket. 14.05'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Kasım-15 Aralık  2019, 14 Gece 16 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Bogota – Panama   / İstanbul / İzmir THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havaalanı vergileri
 • Kolombiya / Cartegena /  Guatemala City arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havaalanı vergileri
 • Mexico City / Panama arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havaalanı vergileri
 • Bogota’da  2 gece Bogota Plaza 5 vb.,Cartagena 1 gece Hilton Cartagena 5*vb, Panama City’de 2 gece Sheraton Grand Panama 5*vb, ; Tikal’de 2 gece Hotel Camino Real Tikal 4vb.; Copan’da 1 gece Clarion Copan 4vb.; Guatemala City’de 1 gece Radisson Guatemala City 4vb.; Antigua’da 1 gece Camino Real Antigua 5vb.; Panajachel’de 1 gece Hotel Del Lago 4Plus vb. , Mexico City’de 3 gece Hotel Krystal Grand (superior) 4olmak üzere toplam 16 gece konaklama 
 • Sabah kahvaltıları (16)
 • Panama City’de ve Guatemala’da turlar sırasında alınacak (3) öğle yemeği
 • Otel ve yerel restoranlarda alınacak toplam (16) akşam yemeği
 • Tüm havaalanı-otel-havaalanı transferleri 
 • Tur boyunca özel otobüsle ulaşım 
 • Programda belirtilen tüm şehir ve çevre gezileri
 • Panoramik Bogota,  Cartegena, Panama City, Antigua, Guatemala City ve Mexico City turları
 • Charges Nehri’nde tekne turu ve Chagres Parkı giriş ücreti
 • Chichicastenango, Panajachel, Santiago Atitlan gezileri
 • Atitlan Gölü’nde tekne gezisi  
 • Lamanai Antik kent gezisi ve giriş ücreti 
 • Quirigua and Tikal kalıntıları turları ve milli park giriş ücretleri 
 • Meksika’da Teotihuacan antik kenti gezisi ve giriş ücretleri.
 • Mexico City’de Ulusal Antropoloji Müzesi giriş ücreti
 • Seyahat güvence paketi (belirli limitler dahilinde) 
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Bahşişler
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Panama ve Meksika’ya girişte ödenecek olan ayakbastı ücretleri
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcı

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, ya da yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden Pastoral Tour sorumlu değildir. 
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 10 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Pastoral Tour, gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar. 
 • Aksi belirtilmediği sürece, panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. 
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, yerel havayolları ile yapılacak olan ara uçuş saatlerini ve rehberiniz ile buluşma yerini, saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati 14:00 ila 15:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar. Seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD DOLARI götürmenizi tavsiye ederiz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum iki parça valiz x 23 kg. ile sınırlıdır. 
 • İç hat uçuşlarında her yolcunun kişi başı 15 kg. olmak üzere (1) valiz taşıma hakkı vardır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentamız ve rehberiniz sorumlu tutulamaz. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentamız sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği yapılamaz. Kesilen yeni 
 • dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirler arasındaki diğer uçuş biletlerinin ücreti yolcuya aittir.
 • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı alınız. 
 • Kredi kartları, banka kartları ve havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler acentamızı kesinlikle bağlamaz. Pastoral Tour, program veya tarih değişikliği durumunda kredi kartı, banka kartı ya da puanlarla kesilen biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden sorumlu tutulamaz. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Biletler kesildikten sonra bilet iptali veya para iadesi yapılamaz.
YUKARI