PORTEKİZ TURU

TÜM TURLAR ve 2 AKŞAM YEMEĞİ DAHİLDİR

13 Ekim  2017 Cuma : İZMİR – İSTANBUL – LİZBON

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 02.00 da buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra TK  2305 numaralı uçuş ile saat 03.55 da İstanbul’a hareket ve 05.05 de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Saat 07.35 da  TK 1755 sefer sayılı uçak ile Lizbon’a  hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.30 da  Lizbon’a varış. Pasaport geçişi sonrası özel aracımıza transfer, şehir merkezine hareket ve  panoramik Lizbon turunda Edward Parkı, Pombal Anıtı, Liberdade Caddesi, Rosio Meydanı, Rosio Tren İstasyonu, Eski Asansör, Ticaret Meydanı görülecek yerler arasında. Daha sonra Lizbon’daki en önemli yapılardan biri olan Aziz Jeranimos Manastırı’nı görüyoruz. Jeronimos Kilisesi, Portekiz ve Hint mimarisinin karışımı olmasından dolayı, Avrupa’daki en farklı yapılardan biri diyebiliriz. Portekiz- Hindistan deniz yolunu keşfeden büyük kaşif Vasgo de Gama ve ünlü Portekiz’li şair Luis de Camoes’un dev mermer lahitleri hemen kilisenin ana girişinde bulunmaktadır. Yine kilise içindeki Portekiz krallarının lahitlerini fillerin taşıyor olması, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz, çok özel bir detay. Kiliseyi gördükten sonra, kilise yakınındaki, Lizbon’un en eski pastanelerinden biri olan Belem Pastanesi’nde Portekiz’ in en tipik tatlısı olan Belem Tatlısı ikram ediyoruz. Kaşifler Anıtı ve Belem Kulesi’ni görecek ve resimleyeceğiz.. Kaşifler Anıtı bize Vasco de Gama’nın denize açılışını, Daha sonra Dünya’nın en eski asma köprülerinden biri olan 24 Nisan Köprüsü’nü geçerek, Tejo Nehri’nin karşı kıyısındaki İsa Heykeli’ni görmeye gidiyoruz. Brezilya’nın Rio de Janerio şehrindeki İsa Heykeli’nin bir benzeri olan heykel kollarını açmış Lizbon’u kucaklıyor. Heykelin bulunduğu panoramik alan Tejo Nehri’nden 130 m yüksekte olduğundan Lizbon şehrinin 7 Tepesi, Tejo Deltası, 24 Nisan Köprüsü en güzel buradan görülüyor. Daha sonra, 17 km uzunluğu ile dünyanın en uzun nehir köprülerinden biri olan, Tejo Nehri üzerindeki Vasgo de Gama Köprüsü’nü geçerek Expo Fuar Alanı’na geliyoruz. 1998 de inşa edilen Expo Fuar Alanı, modern, mimarisiyle, alışveriş merkeziyle, akvaryumuyla ,çok güzel vakit geçirebileceğimiz bir yer. Alışveriş ve yemek için serbest zaman sonrası, Lizbon’un kalbi olan, Rosio Meydanı’na dönüyoruz ve meydanda alışveriş ve dolaşmak için serbest zaman alıyoruz.  Otele transfer, geceleme otelimizde

14 Ekim  2017 , Cumartesi : LIZBON (SİNTRA – CABO DE ROCA - CASCAİS – ESTORİL)

Kahvaltı sonrası, Portekiz Kralları’nın yazlık saraylarının bulunduğu Sintra’ya hareket ediyoruz. Milli Saray, Arap Kalesi Sintra’da fotoğraflanacak en önemli yerler. Sintra’ya özgü Quejado adlı peynir kekini tattıktan sonra Sintra Dağları’nın en yüksek tepesinde olan Pena Sarayı’nı görmek üzere Sintra’dan ayrılıyoruz. Sarayın olduğu alan ve bahçesi dünyanın her yerinden getirilen 500 farklı bitki ve ağaçlarla çok özel bir botanik bahçesi. Saray ise Portekiz romantik mimarisinin en önemli eseri diyebiliriz. Sarayın avlularından hem Lizbon’un hem de Okyanus’un müthiş manzarasını görebiliyoruz. Pena Sarayı gezisi sonrası ünlü Portekiz şair Luis de Camoes’in ”Karanın Bitip Denizin Başladığı Yer” dediği, Avrupa Kıtası’nın en batı ucu olan Cabo de Roca’ya gidiyoruz. Taş Burun anlamına gelen ve denizden yüksekliği 150m olan bu panoramik alan, muhteşem manzarası ve dev dalgalarıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra Cehennem Ağzı denen, doğa harikası, kayalıkları görüyoruz ve Lizbon’un en güzel sayfiye yeri olan Cascais’de yemek molası veriyoruz. Mola sonrası, Lizbon Casinosu’nun bulunduğu, Estoril’den geçerek Lizbon’a dönüyoruz. Geceleme, 

15 Ekim 2017  Pazar : LIZBON – OBİDOS – FATİMA –COİMBRA

Kahvaltı sonrası Lizbon’dan ayrılıyoruz. İlk durağımız Portekiz’in 7 harikasından biri olan Obidos, parke taşlarla örtülü dar sokakları, küçük  hediyelik eşya mağazalarıyla oldukça sevimli bir kasabadır... Bir saatlik yolculuk sonrası Obidos’a varıyoruz. Ortaçağda Portekiz krallarının kraliçelerine hediye ettiği bir kent olan Obidos; tipik tek katlı evleri, dar sokakları ve ortaçağdan kalma çok iyi korunmuş surlarıyla, çok özel bir yerleşimdir. Guinja (Jinja) dedikleri Obidos’a özgü vişne likörü ikramımızdan sonra Obidos’u fotoğraflamak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Obidos’tan  Fatima’ya geçiyoruz. Fatima için; Vatikan’dan sonra Avrupa’daki en önemli kutsal mekan diyebiliriz. Meryem Ana’nın görüldüğü yerlerden biri olan Fatima’nın büyük meydanında, ziyaretçilerin Meryem Ana’ya olan saygılarından dolayı, dizlerinin üzerinde Meryem Ana’nın görüldüğü kutsal yere kadar yürüyüşlerini izlemek olağanüstü bir görüntü olacaktır. Meryem Şapeli, Meryem Kilisesi ve Meryem Bazilikası’nı gördükten sonra Fatima’da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tur bitiminde Coimbra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonunda Coimbra’ya varıyoruz. Eski Coimbra’nın tam merkezindeki ASTORIA HOTEL 3* e yerleşme ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası, akşam, yemekli ve içkili Fado dinletisini tipik bir Coimbra restoranında izliyoruz. Geceleme, 

16 Ekim 2017  Pazartesi : COİMBRA – AVEİRO – PORTO

Kahvaltı sonrası valizlerimizi araca yükledikten sonra Coimbra Üniversitesi’ni Üniversite Meydanı’nı ve Kütüphane’yi görüyoruz. Coimbra Üniversitesi Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birisidir. Kütüphanesinde halen 300 000 kitap bulunmaktadır. Büyüleyici dekoru ve mimarisiyle bu özel yapı sizi Harry Potter filmlerindeki bazı sahnelere götürecek. Coimbra gezimizden  ve 1 saatlik otobüs yolculuğundan sonra Portekiz’in Venediği diyebileceğimiz Aveiro'ya varıyoruz. Aveiro renkli balıkçı gondolları, seramiklerle süslü evleri, kanalları ve tuzlaları ile çok sempatik bir kent. Balık pazarı civarındaki tipik restoranlarda öğle yemeğimizi yedikten sonra, tipik Aveiro Gondollarıyla yarım saat sürecek olan kanal turumuzu yapıyoruz. Kanal turumuzda Aveiro’nun Tuz Piramitlerini ve tipik balıkçı evlerini daha yakından görüyoruz. Aynı zamanda ‘Ovos Moles’ denen Aveiro’ya özgü yumurta tatlılarını tadıyoruz ve artık Porto’ya hareket zamanı. Kente varışımızla birlikte Porto şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Aracımızla yapacağımız şehir turumuzda, Baovista Caddesi, Peynir Kalesi, Borsa Binası, Cristal Palace, Porto Kalesi, Porto Deniz Feneri, Douro Nehri Deltası, Plajlar görülecek yerler arasında, panoramik tur sonrası otele transfer ve  yerleşme / serbest zaman. Şaraplı akşam yemeği ve geceleme. Yemek sonrası, kendini yorgun hissetmeyenler, rehberimizin önerisi doğrultusunda Porto’yu gece gözüyle de gezebilirler.

17 Ekim  2017, Salı  : PORTO

Kahvaltı sonrası tarihi kent Porto’daki panoramik turumuza devam ediyoruz. Büyük bölümünü yürüyerek yapacağımız turumuzda Porto  Katedrali, 20.000 parça çinili Sao Bento Tren İstasyonu, Harry Potter filmine ilham kaynağı olan Lello Kitap Mağazası, Riberia Meydanı, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore Dos Clerigos Kulesi, Santa Catarına Caddesi, Don Luıs I.Köprüsü, Borsa Binası, Aziz Francesco Kilisesi  ve Porto Şarap Mahzenleri turda göreceğimiz yerlerden bazıları... Tur sonrası yemek ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası tipik şarap tekneleriyle  Porto tekne turumuzu yapıyoruz.
1 saat sürecek tekne turunda Porto Şarap Mahzenlerini, köprülerini, Douro Vadisi’ni görerek Okyanus’a kadar açılıyoruz. Tur sonunda otele transfer ve serbest zaman. Geceleme Porto'daki otelimizde.

18 / 19 Ekim 2017, Çarşamba : PORTO – İSTANBUL - İZMİR

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Serbest zamanda son alışverişlerinizi yapabilirsiniz ya da rehberinizin önerisi doğrultusunda zamanımızı değerlendirebilirsiniz.  Lokal saat ile 12:30 da otelden Lizbon Havalimanı’na transfer, check-in işlemleri sonrası TK1450 seferiyle saat 15:35de İstanbul’a hareket, 4 saat 40 dakika sürecek yolculuk sonunda 22:05 de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış, pasaport işlemleri sonunda, iç hatlara geçiş ve TK 2354 sefer sayılı uçak ile saat 01.45 de İzmir’e hareket. 02.55 de İzmir’e varış.

Bu Turun Tarihleri

13 /  19 Ekim  2017, 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1195€ 1220€ 213€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI 275€ 1500€ 260€ X 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Lizbon – Porto / İstanbul / İzmir THY ekonomi sınıf uçak bilet ücreti
 • Lizbon / Obidos / Fatima /  Coimbro / Aveiro / Porto arası özel otobüs ile ulaşım.
 • Porto’da HF Tuela Porto 3* da 2 gece, Coimbra’da Hotel Astoria 3* 1 gece, Lizbon’da Hotel RealParque 4* de 2 gece olmak üzere toplam 5 gece konaklama.
 • Sabah kahvaltıları (5)
 • Porto, HF Tuela Porto otelde İçkili Akşam yemeği
 • Coimbro'da akşam yemekli fado dinletisi
 • Programda belirtilen ikramlar,
 • Porto, Aveiro, Coimbra, Fatima, Obidos , Lizbon şehir turları,
 • Cascais - Estoril - Cabo de Roca- Sintra turları,
 • Aveiro’da Gondol Turu
 • Coimbra’da Kütüphane giriş ücreti
 • Coimbra'da Fado dinletisi
 • Porto Tekne Gezisi
 • Sintra’da Pena Sarayı giriş ücreti
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti,
 • TURSAB zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Yerel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (Telefon, minibar, içecek, porter v.s…)
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Programda yer almayan müze ve ören yeri girişleri
 • 15 TL. tutarındaki yurt dışı çıkış harcı
 • Programda yer almayan gezi ve gece organizasyonları
 • Bagaj taşıma hizmeti
 • Bahşişler
 • Schengen vize ücreti: 125 EURO ( Yeşil Pasaporta vize yoktur )

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol  tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgarlık almalarını tavsiye ederiz. 
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI