PORTEKİZ'DE BALAYI... AZORLAR


Atlantik Okyanusu'nda, Lizbon ile New York'un tam ortasında yer alan Azor Takımadaları, çok da elverişli olmayan konumu yüzünden nispeten az bilinen bir destinasyondur. Bu bereketli volkanik  adalar, balina izleme turları, sıcak mineral kaplıcaları ve ilginç kıyı kasabalarıyla ünlenmiştir.

Burada tropik karakterli ama Avrupa kültürünü benimsemiş adalar bulacaksınız.Azores Adalarının her 9 adası kendini ayrı büyülüceyi kimliğiyle donatmıştır.

Azorlar'da plajlar ön planda değildir. Bunun yerine kültürel aktiviteler ve doğa sporları ön plana çıkmaktadır. Trekking, teknecilik ve kayaking, golf, yamaç paraşütü ve balina, yunus izleme turlarıyla inanılmaz olanaklar sunmaktadır. Yine de yüzmek ve ya dalmak isteyenler burada oldukça iyi zaman geçirebilirler. Sıcal su akıntıları sayesinde ılık bir suya sahip takımalarda, volkanik kraterlerin çökmesiyle oluşan pek çok doğal yüzme havuzu mevcuttur. 

ÖRNEK PROGRAM

1. Gün: Lizbon / Sao Miguel

Ponta Delgada’ya varış ve Sao Migeul’deki otelinize transfer.

2. Gün: Sao Miguel (Furnas)

Sabah kahvaltısı sonrası tam günlük Furnas turu. Vila Franca do Campo köyünde verilecek mola sonrası, yol üzerindeki Lagoa das Furnas Gölü'nü ziyaret. Olağanüstü Terra Nostra Botanik Bahçesi'nin gezilmesinin ardından kuzey bölümündeki sahil kasabaları gezilecektir. Burada Avrupa'daki tek çay tarlalarını göreceğiz. Ribeira Grande kasabasını ziyaret ve otele dönüş. 

3. Gün: Sao Miguel (Sete Cidades & Lagoa do Fogo)

Kahvaltı sonrası tam günlük Sete Cidades ve Lagoa do Fogo turu. Dağ yolunda adanın övülesi manzaralarını yakalayabilirsiniz.1440da sönen büyük volkanın oluşturduğu 3 yeşil krater gölünü ziyaret.Vista do Rei(krallın manzarası)nda mola, burada gölün panaromik manzarasını görebilirsiniz.Lagoa do Fogo’yu gördükten sonra güneye doğru Lagoa köyüne ziyaret.

4. gün: Sao Miguel (Ponta Delgada)

Ponta Delgada’yı ziyaret için tam gün serbest zaman. Ada grubunun başkenti olan Ponta Delgada birçok kilise ve manastıra ev sahipliği yapmaktadır. Biçimli beyaz evlerin, Arnavut kaldırımlı sokaklarda uzandığı bu büyüleyici kasaba sizi, limanın Avrupa ve Yeni Dünya arasında kritik bir durak noktası olduğı dönemlere geri götürecek... 

5. Gün: Sao Miguel / Faial

Havaalanına transfer. Faial Adası'na uçuş.Bir saatlik yolculuk sonrası adaya varış ve otele transfer. 

6. Gün: Faial / Pico / Faial

Limana transfer ve yarım saatlik bir tekne yolculuğu ile Pico Adası'na geçiş. Burada, dağ yolundan geçerek Lajes köyüne varacak ve kısa bir mola vereceğiz. Balina Müzesi'ni ve S. Roque ve Cachorro’nun siyah kayalıklarını ziyaret. Madalena gezisinin ardından tekne ile Faial'a dönüş.

7. Gün: Faial

Tam günlük turumuz için Espalamaca’ya hareket. Flamingo Vadisi manzaralı dağ yolundan adanın en yüksek noktası olan Caldeira’ya yolculuk. Kuzeydeki Capelinhos’a ziyaret. Tur bitiminde otele dönüş. 

8. Gün:  Faial

Havaalanına transfer.

 

SİZE SUNACAĞIMIZ ALTERNATİF TUR PROGRAMLARI VE OTEL SEÇENEKLERİ İÇİN LÜTFEN OFİSİMİZLE İRTİBATA GEÇİN.

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

 THY ve ya TAP ile...

Önemli Notlar

YUKARI