NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ROMAN FESTİVALİ & PROVENCE

THY ile

ROMAN FESTİVALİ

Aix-en-Provence,  Le Temps Des Gitans Baux de Provence, Saint Remy de Provence, Gypsy’s Pilgrimage in Parc National'de Camargue, Marsilya Güney Fransa’da bulunan Provence bölgesi son senelerde ismini Lavanta Bahçeleri ile duyurmuş olsa da aslında içinde birçok yerellik barındırır ve çok farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Bu rotamızda dünyanın en renkli kültürlerinden birinin kendileri açısından en önemli buluşmasına katılmak, Roman buluşmasına kendi gözlerimizle şahitlik etmek için yola çıkıyoruz...

1.Gün ; 23 Mayıs 2018 : Marsilya -  Aix-en Provence

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 11.25’te buluşma.  Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1367 sayılı seferi ile saat 14.25’te hareket ediyoruz. Yerel saatle 16.55’te Marsilya’ya varış ve pasaport, gümrük işlemleri sonrası aracımıza transfer. Aix-en Provence’da bulunan otelimize  yerleşme. Serbest zaman. Arzu edenler konuklarımız, akşam yemeği ve çevreyi tanımak için  rehberleriyle buluşuyor. Geceleme otelimizde.

2.Gün ; 24 Mayıs 2018 : Baux de Provence, Saint Remy de Provence, Aix-en Provence

Kahvaltı sonrası Baux de Provence’a yola çıkıyoruz. Baux vadisinin eşsiz ilkbahar güzelliğine şahit olacağımız, kayalıklar üstüne kurulu Baux de Provence kasabasında provensal hayati sembolize eden dolambaçlı sokaklarda baştan başa dolaşıp köyün hemen dışında bulunan Carrières de Lumières’e geliyoruz. Carrieres de Lumieres’de sergi gezimizi gerçekleştireceğiz. Baux Şatosu Château des Baux, Les Baux de Provence’ın turistik alanlarından biri. 9. yüzyılda inşa edilen şato, tüm görkemini koruyor. 1907-1990 yılları arasında yaşayan ressam Yves Bayer anısına açılan Musée aux Baux de Provence'da sanatçının yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmalarını görebilirsiniz.‘Orfe’nin Vaziyeti’ filminin çekimlerinin yapıldığı, eski bir taş ocağı olan Carrieres de Lumieres’de tam da ziyaret edeceğimiz tarihte duvarlara yansıtma yapılarak yeni bir ortam yaratma anlamına gelen “scenography” tekniğiyle sergilenecek olan dünyaca tanınmış ressamların eserlerini taş ocağının duvarlarında muhteşem ışık oyunlarıyla izleyeceğimiz unutulmaz bir sergi deneyimi yaşayacağız. Şehir turu yapacağımız Saint Remy de Provence’a hareket. Gezimize kısacık bir sürüş mesafesi ile Arnavut kaldırımlı sokaklar, renkli panjurlu taş evler ile resmedilmeye değer manzaralar sunan ortaçağ kasabası Saint Remy de Provence’de devam ediyoruz. Nosdtradamus’un doğum yeri ve Van Gogh’un yaklaşık bir yıl süreyle resmettiği eserlerinin temasını oluşturan ‘Saint Paul de Mousole’ manastırının da bulunduğu kasabanın sokaklarında rehberimiz eşliğinde keşfe çıkıyoruz. Aix-en Provence’da şehir turunun ardından otelimize dönüyoruz. Aix-en Provence’da zarif mimarisine hayran kalacağımız, Güney Fransa ruhunu deneyimleyeceğiz. Paul Cèzanne ve Émile Zola’nın her gün okul çıkışında buluştukları Les deux Garçons kafesinin üzerinde bulunduğu Le Cours Mirabeau’yu geziyoruz. Fransa’nın en görkemli 17 yy. dönemini yansıtan ihtişamlı malikaneleri göreceğimiz Quartier Mazarin’e geçiyoruz. 2. Dünya savaşı öncesinde Yahudi mahallesi olan, Places Des Cardeurs’de yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerlerden. Geceleme otelimizde.

3.Gün ; 25 Mayıs 2018 : Çingene Festivali (Gypsy’s Pilgrimage in Parc National de Camargue)

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Saint de la Mer’e yola doğru yola çıkıyoruz. Her yıl mayıs ayının 25’inde Avrupa’da yasayan Hristiyan Romanların patroniçeleri olarak gördükleri Azize Sara ve diğer azizelerin bayramını kutlamak için geldikleri küçük sahil kasabası Saintes Maries de la Mer’e gidiyoruz. Her köşe başında müzisyenler ve Flamenko dansçıları tarafından karşılanacağımız bu çok renkli güne, beyaz atları üstünde kovboylar, rahipler ve elbette bu olağanüstü kutlamaya şahitlik etmek için dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerle birlikte Rhone kıyılarında devam ediyoruz. Batı Avrupa’nın en büyük deltasını oluşturarak Akdeniz'e dökülen Rhône’de bölgenin zengin kuş popülasyonunun yanı sıra Camargue’in ünlü pembe flamingo ve siyah boğasını da görebilirsiniz. Aix-de Provence’daki otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

4.Gün ; 26 Mayıs 2018 : Marsilya /  İstanbul

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Marsilya’ya hareket ve  şehir turu. Marsilya keşfimizde, şehrin simgesi olan Notre Dame de La Grand Bazilika ile başlıyoruz. Bu güzel Akdeniz şehrinin panoramik fotoğraflarını alıp şehrin kalbi olan La Cenebiere’de yürüyüş yapmak üzere merkeze geçiyoruz. MÖ 6. yy ‘da Foça’nın Pers’ler tarafından yok edilmesiyle Foçalı denizciler tarafından ilk önemli yerleşimin kurulduğu eski liman (Vieux-Port)'da yürüyüş. Saat 14.50’de Marsilya Havalimanı’nda olmak üzere şehirden ayrılıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1368 sayılı seferi ile saat 17.50’de hareket ediyoruz. Yerel saatle 21.55’te İstanbul’a varış. Bir sonraki birlikte yolculuğumuzda görüşmek üzere.

Bu Turun Tarihleri

23-26 Mayıs 2018, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Marsilya-İstanbul uçak biletleri
 • Program süresince özel  araç ile ulaşım.
 • Aix-en Provance’da 3* otelde, 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Baux de Provence, Saint Remy de Provence ve  Aix-en Provence turu 
 • Roman Festivali (Gypsy’s Pilgrimage in Parc National de Camargue) katılımı 
 • Saintes Maries de la Mer gezisi 
 • Carrieres de Lumieres taş ocağı sergisine giriş ve rehberlik
 • Tüm şehir turları esnasında rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası (15 euro)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vize ücreti: 120 EURO ( Yeşil Pasaporta vize yoktur )
 • Kişisel harcamalar ve bahşişler
 • Programda yer almayan müze ve ören yeri girişleri
 • 15 TL. tutarındaki yurt dışı çıkış harcı
 • Programda yer almayan gezi ve gece organizasyonları

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgârlık almalarını tavsiye ederiz.  
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI