SAGALASSOS - EĞİRDİR - ISPARTA TURU

GÜL HASATI ve GÜL ŞENLİKLERİ DÖNEMİ

1.GÜN : İZMİR – EĞİRDİR

Sabah saat 06:30'da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 06:45'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 07:10'da Karşıyaka Yunuslar Mavikule önü ve saat 07:30'da Bornova Ege Kampüs kavşağından hareket. Kemalpaşa, Turgutlu, Alaşehir üzerinden doğal ve tarihi zenginlikleri ile Eğirdir’e hareket. Eğirdir turumuzu yapıyoruz. Kovada Gölü manzarası eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Eğirdir’e hareket. Görülecek yerler arasında; Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızırbey Camii bulunmakta. Can Ada'yı görüp Can Ada'da göl kıyısında akşam çaylarımızı içiyoruz. Keyifli bir günün ardından akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN : GÜNEYKENT, GÜL BAHÇELERİ & GÜL FABRİKALARI – EĞİRDİR

Erken saatte otelimizden ayrılış, Isparta'nın "Gül Kenti Güneykent" beldesine hareket. Güneykent Isparta'da yetiştirilen güllerin büyük bir kısmını yetiştiren hem de üretilen bu güllerin belde de işlenerek yurt dışına pazarlamasını yapan bir beldedir. Belde belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Öncelikle, gül tarlalarına gideceğimiz traktörlere yerleşiyoruz. Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra yaklaşık 1 saat güllere dokunarak, koklayarak çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekiyoruz, en çok gül toplayana ödül olduğunu unutmayalım…. Gül hasadımızı bitiriyor ve "Açık Parfüm Vadisi" Güneykent’te güllerle donatılmış masalarda yöresel ürünlerden hazırlanmış gül kahvaltımızı yapıyoruz. Sıra güllerin işlendiği fabrikalarda geleneksel usulde ve modern tesislerde güllerin nasıl işlendiği ve gül yağının elde edilmesi sırasında izlenen evreleri göreceğiz. Öğle yemeğimiz Gülkent’te bölgeye özgü yemeklerden oluşmaktadır. Yemek sonrası Gül Evi, Yunus Emre Evi ziyaretlerimizi yapıyor ve Güneykent’li bayanların el emeği, göz nuru hediyelik eşya ve gül ürünleri alımı için serbest zaman veriyoruz. Isparta şehir merkezine hareket. İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma  Müzesi, Atabey Ertokuş Medresesi, Isparta Etnografya Müzesi’ni gezdikten sonra Isparta’dan ayrılıyoruz. Otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN : BURDUR  MÜZESİ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ - İZMİR

Kahvaltı sonrası aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Kenti yürüyerek gezeceğiz. Sagalassos’da 1990 yılında kazı çalışmalarına başlanmıştır. MÖ 1 y.y. da bölgenin en önemli merkezi olan bu muhteşem antik kentte Odeon, Agora, Roma dönemi hamamları, Bizans bazilikası, Kahramanlar Anıtı, Anfi Tiyatro, çeşmeler vs. gezip göreceğimiz önemli eserlerdir.  MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan da içme şansına sahip olacaksınız. Ardından Burdur’a hareket. İlk olarak merkezde bulunan ve 2008 yılında “Gezilip Görülmeye Değer Müze” ödülünü alan ve Neolitik çağdan günümüze kadar eşsiz örnekleri barındıran Burdur Müzesi'ni geziyor ve bilgi alıyoruz. Ardından tarihi saat kulesini, sivil Osmanlı mimarisini yansıtan konaklarını görüyoruz. İzmir’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

25-27 Mayıs 2018, 2 Gece 3 Gün

01 / 03 Haziran 2018; 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 475 TL 495 TL 505 TL 520TL
TEK KİŞİLİK ODA 570 TL 590 TL 610 TL 625 TL
***06-12 YAŞ 325 TL 340 TL 350 TL 365 TL

 

 

 

 

***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Eğirdir Göl Otelde vb. 2 gece oda+kahvaltı konaklama,
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları (1)
 • Gülkent’de alınacak 1 sabah kahvaltısı
 • Eğirdir Can Adada Restoranda alınacak 2 akşam yemeği,
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 25 kişilik katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. ( Minibus, Midibus, Otobüs v.b. )
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, Gül tarlalarının zemininin ıslak/çamur olması durumunda giyilmek üzere çizme veya bot, yedek çorap, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI