NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

SAKSONYA / ALMANYA

NOEL PAZARLARI DÖNEMİNDE SAKSONYA

1.Gün, 08 Aralık 2018 Cumartesi :İZMİR -  HAMBURG –  BREMEN

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Sun Express Kontuarında  saat 11.00 de buluşma. Check-in işlemlerini takiben 12.25 de Hamburg’a yolculuk. Yerel saat ile 14.00 ‘te Hamburg’a varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra özel aracımıza transfer,  Elbe ve Alster ırmaklarının kesişim noktasında yer alan, tarihi sokakları, etkileyici, dev binaları ve geniş meydanlarıyla Almanya'nın en güzel kentlerinden birisi olan Hamburg panoramik kent gezimizde; UNESCO Dünya Mirası Listesindeki birçok kanal ve büyük kırmızı tuğlalı depoları ile Speicherstadt, Alster ve Elbe Gölü, Hamburg Limanı, Hamburg Tarihi Müzesi, St.Michaelis Kilisesi, St. Nikolai Kilisesi, şehrin kalbi Rathaus meydanı görülecek yerler arasında. Hamburg’dan ayrılıyor ve Grimm kardeşlerin ünlü masallarının geçtiği Masal Yolu üzerinde bulunan Bremen’e 1 saat sürecek yolculuk ile varıyoruz. Otelimize yerleşme. Arzu eden konuklarımızla, 170'in üzerinde dekore edilmiş tezgahı, tarihi pazar meydanını ve alışveriş merkezlerini romantik bir Noel sahnesine dönüştüren ve Almanya’nın en iyi Noel pazarlarından biri olarak kabul edilen Bremen Noel Pazarına gidiyoruz. Akşam yemeği. Geceleme Bremen’deki otelimizde.

2.Gün,09 Aralık 2018  Pazar  : BREMEN  –  HAMELIN – HILDESHEIM – QUEDLINBURG – LEIPZIG

Sabah erken kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesindeki  Bremen pazar meydanında Belediye Binası ve Roland Heykeli,  St.Peter Katedrali, Ratskeller, Bremen Mızıkacıları Heykeli,  St Peter Kilisesi, Ticaret Odası ve Parlamento Binası görülecek yerler.Bremen’den ayrılıyor ve  Goethe’nin Faust’unda “Küçük Paris” olarak tanımladığı,  sanatın ve tarihin şehri Leipzig’e hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Grimm kardeşlerin Fareli Köyün Kavalcısı masalı köyü Hamelin’i ziyaret ediyoruz. Hamelin geleneksel evleri, dar sokaklarıyla tipik bir ortaçağ köyü. Burada vereceğimiz kısa bir kahve molasının ardından 50 dakikalık bir mesafede bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Hildesheim'daki St Michael antik Benedictine Manastır kilisesini ziyaret edeceğiz. Manastır, Hildesheim Piskoposu Bernward tarafından 1010 ve 1022 yılları arasında inşa edilen ortaçağ sanatının önemli anıtlarından biridir. 1046 yangınından sonra yeniden inşa edilen St Mary's Katedrali, hala orijinal halini korumaktadır.  Kısa bir yolculuk ile UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Collegiate Kilisesi, Kale ve Quedlinburg Eski Kent panoramik  gezimizi yapıyoruz. Ahşap çerçeveli binaların sayısı ve kalitesi Quedlinburg'u bir ortaçağ Avrupa kasabasının olağanüstü bir örneği haline getirmektedir. St Servatius Collegiate Kilisesi, Romanesk mimarisinin başyapıtlarından biridir. Son durağımız olan  Leipzig’e varışı takiben otelimize yerleşme, akşam  eski şehir yürüyüş gezimizde  Opera Binası, Gewandhaus konser salonu, üniversite, Mädler Passage, Old Town Hall ,

3.Gün, 10 Aralık  Pazartesi : LEIPZIG – WEIMAR – EISLEBEN – LEIPZIG

Sabah kahvaltısının ardından Avrupa’nın efsane şehirlerinden bir olan Weimar’a hareket ediyoruz. Kent gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Klasik Weimar gezimizi yapıyoruz.   Dünya Mirası özellikleri on iki ayrı bina veya topluluktan oluşur: Goethe Evi ve Goethe'nin Bahçesi, Schiller'in Evi, Herder Kilisesi, Herder Evi Liszt ‘in evi ve Eski Lisesi, Residence Kalesi ve Ensemble Bastille, Dowager Sarayı (Wittumspalais), Düşes Anna Amalia Kütüphanesi, Roma Evi ile Ilm Parkı; Belvedere Kalesi  ve Orangery ile Park; Ettersburg Kalesi ve Parkı, Tiefurt Kalesi ve Parkı ve Prens Mezarı ile Tarihi Mezarlık görülecek yerler arasında. Gezi bitiminde kısa bir yolculuk ile din reformunun tarihteki en önemli isimlerinden Martin Luther’in 1483 yılında doğduğu ve 1546 yılında  vefat ettiği kent Eisleben’e varıyoruz. 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Eisleben gezimizde tarihi belediye binası, Luther’in  doğduğu evi, Aziz Petrus ve Aziz Paul Kilisesi'ni görülecektir. Luther 1546 yılında son dört  vaazını bu kilisenin kürsüsünden vermiştir.  St. Andrew Kilisesi'ni  görüyor ve öldüğü evin içinde yer alan Luther Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Geceleme Otelimizde.

4.Gün, 11 Aralık  Salı  : LEIPZIG –  DRESDEN - BERLİN 

Sabah kahvaltı sonrası tam günlük Dresden turu için hareket ediyoruz, II. Dünya Savaşının son günlerinde, hatta savaşın bitmiş olmasına rağmen, öyle bir bombalanmış ki, şehrin sadece dörtte birinden azı ayakta kalabilmiş. Almanya‘nın bu görkemli şehrinde dolaşırken, eğer geriye kalan buysa, acaba öncesinde Dresden nasıldı diye düşüneceksiniz. 2005 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen kent 2009 yılında listeden çıkarıldı. UNESCO Elbe Vadisi’ni listeden çıkarma kararını, Elbe Nehri’nin üzerine yapılan, çelik Waldschloss Köprüsü nedeniyle verdi. Kent gezimizde ilk durağımız Brühl Teras, Goethe’nin  'Avrupa'nın Balkonu' adını verdiği teras  aslında şehri korumak için inşa edilen surların bir parçasıdır. 1739 ile 1748 arasında,  Augustus'un bakanı olan Henrich von Brühl, surları saray için teraslı bir bahçeye dönüştürdü. Dresden’in olağanüstü barok başyapıtı Zwinger, Dresden Kraliyet Sarayı ve Müzeleri, bir kraliyet cephaneliği ve adını 1884 ve 1887 arasında, kendisinin ve ailesinin topladığı ganimetleri saklamak için uygun bir yer haline dönüştüren Kral Albert’dan alan Albertinum, Theatherplatz meydanındaki  R.Strauss’un pek çok eserinin prömiyerine sahne olmuş, Almanya’nın en meşhur tiyatrolarından biri Semper Opera Hause, Katholische Hofkirche’in önündeki nehirde uzanan Augustus Köprüsü, Bir zamanlar kraliyet ahırı olarak kullanılan bu yapı 16.yy binası şimdilerde Verkehrsmuseum (Ulaşım Müzesi) olan Johanneum, 1970’lerden kalmış muhteşem bir yapı Altmarkt, savaş sırasında yerle bir olan ve milyonlarca dolar harcanarak yeniden yapılan Frauenkirche Katedrali görülecek yerler. Son olarak Barok kenti Dresden’in kalbindeki Noel Pazarları ziyaretini yapıyor ve Dresden’den ayrılıyoruz. Berlin’e hareket. Otelimize yerleşme ve geceleme.

5.Gün, 12 Aralık 2018 Çarşamba   : BERLİN 

Sabah kahvaltısının ardından Berlin 1.Dünya Savaşı  sonrası şehrin değişik bölgelerine türünün ilk örnekleri olan Modern toplu konutların ünlü mimarlar tarafından inşa edilmesi sebebi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür miras listesine dahil edilmiştir. Beş farklı müzenin bulunduğu, etrafı kanallarla çevrili olan Müzeler Adası 1999 yılında Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Mimarisi ve konumuyla etkileyici bir güzelliğe sahip olup,  çevresinde küçük kafelerin bulunduğu  özel mekanda birbirinden güzel müzeler yer alıyor. Altes Museum (Eski Müze), Neues Museum (Yeni Müze) , Alte Nationalgalerie (Eski Ulusal Galeri), Bode Museum (Heykel) ve  ülkemizden kaçırılan bu müzlerin en ünlüsü olan Bergama Zeus Sunağı’nın da bulunduğu dünyaca ünlü Pergamon Müzesi..  Berlin’e gelip de  Spree Nehri ‘nde bir bot turu yapmadan dönmek olmaz. Şehre nehir üzerinden bakıp tüm güzelliğini seyretmek harika olacak. Turumuz sırasında köprülerin altından ve şehir merkezinin ortasından geçeceğiz. Ayrıca Oberbaum Brücke, Doğu Berlin’nin duvar kalıntıları, Kreuzberg’s Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Tiergarten Bahçelerini gördükten sonra Berlinlilerin en sevdiği çarşı-pazar yeri olan Hackescher Markt Çarşısı veya  Berlin’in en popüler caddelerinden Oraniennburger Caddesi’nde alışveriş için serbest zamanınız olacak. Geceleme otelimizde.

6 .Gün  13 Aralık 2018 Perşembe : BERLİN – ( POTSDAM )- İZMİR 

Sabah kahvaltısının ardından Berlin’de serbest zaman. Arzu eden konuklarımız; Berlin’e yarım saat (45km) mesafedeki Potsdam turu yapabilirler.  Bu tarihi kent;  Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Şehir %75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam’da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter ve  Paul Kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görilecek yerler arasındadır. Havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Sun Express HY ile saat 14.40 da İzmir’e hareket ve 19.35 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

08 / 13  Aralık 2018, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir - Hamburg / Berlin  –  İzmir  arası Sun Express HY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.grup yeri alınmıştır. 
 • Yolculuk boyunca özel konforlu araç ile  ile ulaşım.
 • Bremen ’de (1) gece, Leipzig’de (2 ) gece, Berlin'de (2 ) Gece, merkezi  3 yıldızlı ve 4 yıldızlı otellerde oda kahvaltı bazında 5 gece konaklama,
 • Kahvaltılar ( 5 ) 
 • Hamburg , Bremen , Hamelin , Hildesheim , Quedllinburg, Weimar, Eisleben , Leipzig ve Dresden , Berlin şehir tanıtım turları
 • 1 Akşam yemeği,
 • Programda belirtilen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri. 
 • Pastoral Tour rehberlik hizmetleri
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası.
 • Şehir vergileri,

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programde yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
 • Schengen vize ücreti. 
 • Kişi başı 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

Önemli Notlar

Genel
 • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.
Vize
 • Almanya Umuma Mahsus ve Hizmet tipi Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, diplomatik pasaport sahipleri 180 güne kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaftır.
Sigorta
 • Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 • Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
 • Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.
Ulaşım
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava Yollarının açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
Konaklama
 • Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00'dir.
 • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 
YUKARI