NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

SAMOS TURU

1.Gün: VATHY - VOURLIOTES – KARLOVASI  – POTAMI ŞELALELERİ VE PLAJI

İzmir’de belirtilen buluşma noktalarından rehberimiz eşliğinde hareket ediyor ve Kuşadası’ndan Samos’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası limanında pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra deniz yolculuğumuz başlıyor.  Samos limanında,  pasaport kontrolü ve gümrük işlemlerimizin ardından sizlerle birlikte seyahat eden rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. İlk olarak Samos’un dağlarında Urla’dan göç edenlerin kurduğu Vourliotes Köyü’ne gidiyoruz (Vourla, Urla). Ağaçlar arasından denize bakan mükemmel manzarası ve ahşap panjurlu,  saçaklı evlerin bulunduğu şirin bir köy.  Her bir evin çatısının köşesinde kiremitten aziz heykelleri ve çatının en üst noktasında ise barışın simgesi güvercin heykelleri bulunuyor. Buradaki ziyaretimizin ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü bölgesi Karlovasi’ye gidiyoruz. Adanın kuzey bölgesinde yer alan bu kent merkezinde dilediğimizce geziyoruz. Burada yer alan tarihi üniversite binasını ve belediye binasını görüyor ve Karlovasi meydanınında tekrar buluşuyoruz. Daha sonra ünlü Potami şelalerine doğru kısa bir yolculuğun ardından adanın en güzel plajlarından olan Potami Plajı’nda yüzme ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın merkez şehri olan Vathi’ye yola çıkıyoruz. Yolda Tsamadou Plajı manzaralı kahve molasının ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.

2. Gün: SAMOS- KUŞADASI

Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tur liderinizin ekstra olarak düzenleyeceği Özel Samos Gezisi’ne katılabilirler (25 €). Pythagorion Limanı’nda hareket saatinden 1 saat önce buluşma ve Kuşadası’na hareket. Kuşadası limanındaki gümrük işlemlerinin ardından, İzmir’e hareket için bizi bekleyen aracımız ve rehberiniz eşliğinde yola çıkıyoruz. İzmir’ e varış ve aşağıda belirtilen noktalara uğrayarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Özel Samos Turu (25€)
Dileyen misafirlerimiz aşağıdaki tura katılarak adanın geri kalanını ziyaret edebilecekler ve teknenin hareket edecek olduğu Pythagorion Limanı’na transferleri sağlanacaktır.

VATHY – KOKKARI – MYTILINI – HORA – KOUMARADEI – MEGALI PANAGIA MANASTIRI – PAGONDAS KÖYÜ – PYTHAGORION TURU
Otelde yapacak olduğumuz sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle 2. Samos turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un başkenti olan Vathy’de Katolik ve Metropolitik Kilisesi’ni, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ve günümüzde şarap müzesi olarak kullanılan eski bir şarap fabrikasını geziyor, burada yerel Samos şaraplarının tadına bakabiliyoruz. Daha sonra deniz kıyısında bulunan ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Kokkari’ye gidiyoruz. Dar taş sokakları, deniz kenarında bulunan yerel tavernalarını ve adanın en eski kilisesi ile doğal bir balıkçı kasabasını görme imkânımız oluyor. Buradan hareket ettikten sonra yol üzerinde bulunan Mytilini ve Hora köylerini panoramik olarak gördükten sonra, çinicilik ve balları ile ünlü Koumaradei Köyü’ne ulaşıyoruz. Buradaki kısa ziyaretimizde ünlü Pythagoras kupalarının diğer adı “adalet kupası” olan bu matematiksel kupanın detaylarını öğrenme şansımızın ardından adanın en görkemli yapısı olan Megali Panagia Manastırı'na gidiyoruz. Bu manastır Keşiş Dionysios ve Keşiş Nilos tarafından 1586 yılında inşa edilmiş ve Meryem Ana’nın vefatına ithaf edilmiştir. Adanın en verimli bölgesinde bulunan Pagondas Köyü’nün şirin köy meydanında kahve molamızın ardından öğle saatlerinde dönüş limanımız da olan dünyaca ünlü matematikçi ve filozof Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri Pythagorion’a gidiyoruz. Öğle yemeği için deniz kenarında bulunan birbirinden güzel sahil restoranlarından birinde öğle yemeğimizi yedikten ve birçok hatıra fotoğrafı çektikten sonra akşamüzeri Pythagorion gümrüğünde buluşarak teknemiz ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası limanındaki gümrük işlemlerinin ardından, İzmir’e hareket için bizi bekleyen aracımız ve rehberiniz eşliğinde yola çıkıyoruz. İzmir’e varış ve aşağıda belirtilen noktalara uğrayarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

21-22 Temmuz 2018, 1 Gece 2 Gün

04-05 Ağustos 2018, 1 Gece 2 Gün

08-09 Eylül 2018, 1 Gece 2 Gün

29-30 Eylül 2018, 1 Gece 2 Gün

13-14 Ekim 2018, 1 Gece 2 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER

 • Türkçe rehber eşliğinde İzmir – Kuşadası ve Kuşadası – İzmir transferleri
 • Kuşadası – Samos – Kuşadası feribot bileti
 • Kuşadası ve Samos liman vergileri
 • Samos adasında 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • 2 gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Samos adasında ilk gün Türkçe rehberli tam gün ada turu
 • Yurtdışı seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Vize ücreti 120€, yeşil pasaport için vize gerekmemektedir
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL’dir
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi gecelik odabaşına 1,50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri misafirlerimiz için 10€ sur–prim alınacaktır

YUNAN GECESİ
Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili akşam yemeği 
0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€’dur. 

EXTRA SAMOS TURU
Ekstra ikinci gün Özel Samos Turu 
0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€

Önemli Notlar

 • ​Kuşadası’ndan kalkış saati 09:00, Samos’tan ise 17:00’dir. 21 Mayıs tarihinden itibaren Samos kalkış saati 18:00 olacaktır.
 • Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kaşesi olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
 • Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergâhında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
BULUŞMA NOKTALARI 
06:00: Mavişehir Egepark önü
06:10: Bostanlı İskelesi
06:15: Karşıyaka Yunuslar
06:20: Karşıyaka İskele
06:30: Cumhuriyet Meydanı
06:35: Konak Üstgeçit (AKM Karşısı)
06:45: Göztepe Üstgeçit
06:50: Üçkuyular Shell önünden
YUKARI