ŞANLIURFA / GÖBEKLİTEPE / GAZİANTEP TURU

05 Ekim 2019, Cumartesi: İZMİR – ŞANLIURFA

Öğlen saat 12.00'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Anadolu Jet kontuarında buluşma. Saat 13.20'de direkt uçuş ile Şanlıurfa’ya hareket. Saat 15.05'de Şanlıurfa’ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyor ve şehir merkezine geçiyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa şehir turunda; Hz.Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı Göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Otelimize gidiş ve yerleşme. Dinlenme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan sıra gecesine gidiyoruz. Keyifli bir günün ardından konaklama otelimizde.

06 Ekim 019, Pazar : ŞANLIURFA ( GÖBEKLİTEPE – HARRAN )

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte ilk olarak merkezde bulunan Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi gerçekleştiriyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Sonrasında, ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine dönüş. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

07 Ekim 2019, Pazartesi : ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Antep’e varmadan önce Fırat’ın kıyısında Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben Zeugma Mozaik Müzesinde; Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

08 Ekim 2019, Salı : GAZİANTEP – ADANA – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve tüm gün sürecek olan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk olarak Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Emine Göğüş Mutfak Müzesi ziyaretimizin ardından bugünkü son durağımız ise Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Belirlenen saatte Adana Havalimanı'na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolunun direkt uçuşu ile saat 22.15'de İzmir’e hareket. Saat 23.50'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

05-08 Ekim 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1200 TL 220 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1495 TL 270 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ 905 TL 165 TL x 6 Taksit

 

*** Çocuk indirimi iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir – Şanlıurfa Anadolu Jet & Adana – İzmir Sun Express uçak bileti
 • Şanlıurfa – Gaziantep arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 2 gece Şanlıurfa’da 3* veya 4*  Hotelde konaklama
 • 1 gece Gaziantep’te 5* Hotelde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Uçuş saatleri Anadolu Jet & Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Grup uçak biletleri 24 kişi olarak alınmıştır. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
YUKARI