ŞANLIURFA / GÖBEKLİTEPE / MARDİN TURU

21 Eylül 2019, Cumartesi : İZMİR – ŞANLIURFA

Öğlen saat 12.00'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Anadolu Jet kontuarında buluşma. Saat 13.20'de direkt uçuş ile Şanlıurfa’ya hareket. Saat 15.05'de Şanlıurfa’ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyor ve şehir merkezine geçiyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa şehir turunda; Hz.Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Otelimize gidiş ve yerleşme. Dinlenme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan sıra gecesine gidiyoruz. Keyifli bir günün ardından konaklama otelimizde.

22 Eylül 2019, Pazar : ŞANLIURFA ( GÖBEKLİTEPE – HARRAN )

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte ilk olarak merkezde bulunan Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi gerçekleştiriyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Sonrasında, ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine dönüş. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

23 Eylül 2019, Pazartesi : ŞANLIURFA – MARDİN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe ilk olarak Mardin Müzesi ile başlıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi'ni geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Seyir Terası'ndan Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

24 Eylül 2019, Salı : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – İZMİR

Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyor Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel Manastırı'nı gezip “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani – Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısında gönlünüzce alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrasında GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray, Büyük Saray görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman. Batman üzerinden Diyarbakır’a varış. Diyarbakır’da Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Surlar ve Atatürk Köşkü görüldükten sonra alınacak akşam yemeği (ekstra) sonrasında havaalanına transfer oluyoruz. Sun Express Havayolları ile saat 22.40'da İzmir’e uçuş. Saat 00.55'de (+1 gün) güzel bir gezinin ardından İzmir’e varıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

21-24 Eylül 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1350 TL 245 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1575 TL 285 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ 1125 TL 200 TL x 6 Taksit

 

 

*** Çocuk indirimi iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir – Şanlıurfa Anadolu Jet & Diyarbakır  – İzmir Sun Express uçak bileti
 • Şanlıurfa – Mardin – Midyat – Hasankeyf – Diyarbakır arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 2 gece Şanlıurfa’da 4* Hotelde konaklama
 • 1 gece Mardin’de 4* Hotelde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Uçuş saatleri Anadolu Jet & Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Grup uçak biletleri 24 kişi olarak alınmıştır. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
YUKARI