SEYŞELLER'DE BALAYI


Tam anlamıyla özgün bir egzotik balayı tatili mi arıyorsunuz? O halde, Batı Hint Okyanusundaki Afrika’nın biraz doğusunda kalan Seyşeller'i ziyaret edin...

Tabiat ana, Hint Okyanusu'na serpiştirilmiş yaklaşık 115 adadan oluşan Seyşeller'e oldukça cömert davranmıştır. Plajları, tartışmasız adaların en cazibeli yerleridir: topaz rengi suların kuşattığı, yemyeşil tepelerle büyük kayaların arka planı oluşturduğu göz alıcı şeritler halindeki beyaz kumlar.... Ve kalabalıkların doldurmadığı bir ortam...

Seyşeller’de yeni evliler, pembe kumlu plajlarda gezintiler, yağmur ormanlarına doğru serüvenli yürüyüşler yapar. Bu tropik ada tüm yıl boyunca güneşe tapanların ve kumsal aşıklarının balayı noktasıdır. 

Ancak sadece lüks bir otelde sevdiğiniz ile birlikte şampanya içmekten ya da kumlara serilmekten çok daha fazlasını sunar Seyşeller... Ekoturizmin kalbi sayılabilecek bir destinasyon olan bu adalar, aynı zamanda dalış yapmak, kuş ve dev deniz kaplumbağalarını gözlemlemek için idealdir.

ÖRNEK PROGRAM

 

1. GÜN :SEYCHELLES (MAHE ADASI)

Seyşeller’in en büyük ve kalabalık adası Mahe'ye varış ve  otelinize özel transfer. Uçuşunuzun ardından dinlenme.   

2. GÜN :MAHE ADASI 

Bugün  Mahe’nin el değmemiş plajlarıyla gizli koylarının görüntüsü içine çekilip, ardından Seychellois Ulusal Parkı'ndaki harika manzaraların tadını çıkarmaya gidebilirsiniz. 

Alternatif olarak Copollia’ya kolay ve inanılmaz derecede güzel manzaralar eşliğinde yarım günlük bir tur alabilirsiniz. Dağlık ormanda yürüyüş yapıp Saint Anne Ulusal Deniz Yaşam Parkı'yla çevredeki adaların ünlü panoramik manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

3. GÜN :MAHE ADASI

KUMSALDA DİNLENİN ve ya Moyenne Adası'na gidip şnorkelle yüzün ya da Mare aux Chocon Vadisi'nin harika manzarası eşliğinde yürüyüş yapın... St Anne Ulusal Deniz Yaşam Parkı'nın içinde bulunan Moyenne Adası, size güzel bir şnorkelle yüzme deneyimi ve devasa kaplumbağaları görebileceğiniz cazibeli bir manzara sunacak. Moyenne Adası yerel halk tarafından gömülü korsan hazineleri ve hayaletleriyle de bilinmektedir...!      

4. GÜN :PRASLIN ADASI

Sabah Praslin’e kısa sürecek uçuşun ardından otelinize transfer. Seyşeller'in ikinci büyük adası olan Praslin gezginler tarafından palmiye ağaçlarıyla çevrili klasik plajları ve küçük, el değmemiş köyleriyle tanınmaktadır. Dinlenmek için serbest zaman geçirebilir veya Anse Lazio’ya gidebilirsiniz. Seyşeller'in en güzel plajlarından olan, turkuaz rengi büyüleyici sularıyla göz kamaştıran Anse Lazio’da aynı zamanda şnorkelle yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.   

5. GÜN :PRASLIN ADASI

Bugün Vallee de Mai’yi keşfedin. Burası tarih öncesi dönemden kalan bir orman ve Dünya Koruma Mirası bölgesidir ve efsanevi coco-de-mer palmiyelere, vahşi ananaslara, doğal kahve bitkilerine ve nesli tükenmekte olan siyah papağanlar da dahil olmak üzere pek çok egzotik kuşa ev sahipliği yapmaktadır.   

6. GÜN : COUSIN, CURIEUSE VE ST. PIERRE

Bugün size tavsiyemiz Cousin Adası'yla başlayacağınız ve üç adayı gezeceğiniz bir safari almanız... Cousin Adası, kaplumbağalarla deniz kuşlarının üreme yeridir. Ardından, ikinci büyük coco-de-mer palmiyeleri (Praslin’den sonra) ormanına ve en büyük dev kaplumbağa kolonisine sahip olan Curieuse’e açılın. Öğlen, büyük koloni evinin kalıntılarında alacağınız lezzetli Creole barbeküsünden sonra ormanları keşfetmek veya adanın göz alıcı granit heykellerini seyretmek için serbest olacaksınız. Ardından harika bir şnorkel deneyimi için St Pierre’e yol alacaksınız. Akşam saatlerinde Praslin'e dönüş.   

7. GÜN : LA DIGUE 

Bu sabah La Digue’ya yelkenliyle kısa bir gezi yapabilirsiniz. La Digue, doğal güzelliği, sakinliği ve insanlarının cazibesiyle bilinen büyüleyici bir adadır. Seyşellerin en geleneksel adası olan La Digue’de kağnı arabaları hala yaygın bir görüntüdür. Gezi bitiminde Praslin'e dönüş ve geceleme.    

8. GÜN  : PRASLIN  / MAHE 

Sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer ve Mahe'ye uçuş. Burada Victoria Market’i gezmek veya sanatçı stüdyolarını görmek için serbest zamanınız olabilir. Ardından uluslararası uçuş.    

ÖNERDİĞİMİZ OTELLER

 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

çıkarabileceğiniz bir destinasyon...
Emirates ya da Qatar Airways ile...

Önemli Notlar

YUKARI