NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

SİCİLYA TURU


Yılbaşında Efsane Ada Sicilya

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki 6 yer: 
Arap Norman Palermo, Agrigento Antik Kenti, Villa Romana del Casale, “Eureka“ sözüyle tarihe geçen matematikçi Arşimet’in vatanı Siracusa, Etna Yanardağı. Barok kasabası Noto...

Etna’ ya karşı konumlanmış inanılmaz güzellikte Sicilya’nın incisi Taormina, Bellini ‘nin memleketi Katanya…Baba, Leopar, Cinema Paradiso, Malena, Derinlik Sarhoşluğu, filmlerinin mekanlarının yer aldığı ada...Vatikan'ın desteğini kazanmak için kilise yaptırma yarışına giren Sicilya mafyasının ilginç öyküsü…

1.Gün, 28 Aralık Cuma:  İSTANBUL – KATANYA –  PIAZZA ERMERINA – AGRİGENTO

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde 02.00’de buluşma. Saat 04.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket ve 05.40 ‘da varış. Saat 07.50’de TK1393 sefer sayılı uçak ile Catania’ya hareket. Yerel saat ile 08.20’de varış. Havalimanında karşılanma ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Villa Romana del Casale'ye geçmek için Piazza Armerina'ya doğru yola çıkıyoruz. Eski av köşkü, günlük yaşamdan ve mitolojik masallardan canlandırılan sahneleri ile dünyanın en büyük Roma mozaik koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Gezilerimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Agrigento Antik Kenti, bir zamanlar yirmi tapınağa ev sahipliği yaparmış. Bu benzersiz "Tapınaklar Vadisi"nin en güzel örneği olan Concordia Tapınağı, Jüpiter Tapınağı, Juno Tapınağı gibi anıtlar göreceğimiz yerler. Geceleme otelimizde.

2.Gün, 29 Aralık Cumartesi : AGRİGENTO –  MONREALE  – PALERMO

Sabah kahvaltı sonrasında,UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Palermo’ya hareket. İlk durağımız Palermo’nun 7 km. uzağında olan ve güzel vadi Conca D’ora’ya bakan Monreale’nin gezilmesi. Burada mozaikleri ile süslü 12. yüzyılda yapılmış Arap, Bizans ve Norman tarzlarının karışımı Monreale Katedrali görülecek yerler arasında. Gezi sonrasında öğle yemeği. Palermo şehir turunda, Norman Krallarının hüküm sürdüğü 12. yüzyıldan kalan Kraliyet Sarayı'ndaki zengin mozaikleri ile Arap-Norman mimari sentezinin bir mücevheri olan Capella Palatina (Palatin Şapeli) ziyaretinden sonra, San Giovanni Degli Eremiti Kilisesi, Barok dönemi Palermo'sunun kalbi olan tarihi Quatro Canti Meydanı, Pretoria Meydanı, Teatro Massimo Opera Binası gibi tarihi yapıları göreceğiz. Geceleme  otelimizde.

3. Gün, 30 Aralık Pazar : PALERMO – TAORMİNA – ETNA  – KATANYA

Sabah kahvaltının ardından Sicilya’nın doğusunda bulunan en güzel kıyı kenti olan Taormina’yı ziyaret edeceğiz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezecek ve daha sonra Yunan – Roma stilindeki tiyatroyu göreceğiz. Gezi sonunda Catania’ya hareket. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Etna Yanardağı’na hareket. Yüksekliği 3.345 m., yüzölçümü 1250 km² olan Etna Yanardağı, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanıdır. 1800 m. yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Geceleme otelimizde.

4.Gün, 31 Aralık Pazartesi : KATANYA  – SİRAKÜZA  – NOTO – KATANYA

Sabah kahvaltı sonrası Sicilya Adası’nın kuzey kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki mehşur matematikçi Arşimed'in kenti Siraküza’ya hareket ediyoruz. Neapolis Tepesi'ndeki Yunan Tiyatrosu, Roma Amfitiyatrosu, Dionisos'un Kulakları Mağarası, "latomia" denilen taş ocakları, Nymphe (Su Perisi) Pınarı Mağarası ve Ortigia Yarımadasında bulunan Apollo Tapınağı. Öğle yemeği molası sonrası Siracusa'nın güneyinde bulunan ve Barok stilinin bir pırlantası olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Noto kasabasına hareket. 1693 büyük depreminde tamamen yerle bir olduktan sonra 18. yüzyılda tekrar inşa edilmiş olan şehirde Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve Ana Meydan görülecek yerler arasında. Geceleme otelimizde.

5.Gün, 1 Ocak, Salı : KATANYA  – İSTANBUL

Sabah saatleri serbest. Öğle saatlerinde Catania Havalimanı'na transfer. Türk Havayolları’nın TK1396 seferi ile 15:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20.10’da İstanbul’a varış. Kısa bir beklemenin ardından TK 2344 sefer sayılı uçuş ile saat 22.00’de İzmir’e hareket ve yerel saat ile 23.15’de varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

28 Aralık 2018-01 Ocak 2019, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul / Catania - Catania / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım
 • Agrigento’da 1 gece, Palermo’da 1 gece, Catania’da 2 gece, merkezi 3 ve 4 yıldızlı otellerde  oda kahvaltı bazında konaklamalar.
 • Pastoral Tour Uzman Rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
 • Schengen vize ücreti (130 €)
 • Kişi Başı 15 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.
 • Fazla bagaj ücreti
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (İki kişilik odada konaklayacak olan misafirlerimiz için 40 Euro, tek kişilik odada konaklayacak misafirlerimiz için 55 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.)

Önemli Notlar

Genel:

 • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuz 16 katılımcı ile kesin kalkışlıdır(Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:

 • İtalya Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
 • Gerekli evrakların satış yetkilisine teslim edilmesi halinde Pastoral Tour vize alımı için yardımcı olacaktır.

Sigorta: 

 • Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 • Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
 • Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım:

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama:

 • Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 ‘dir.
 • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
YUKARI