SİCİLYA'DA BALAYI


Güneş,deniz,kar ve ateş,bu dört elementin bolca bulunduğu etkileyici coğrafyaya sahip bir bölge... Taormina ve Aeolia’daki berrak denizleri,doğal kaynaklar açısından zengin adaları keşfedin... Krater boyu yürüyüşlere çıkın ve Sicilya’nın her tarafından görünen Etna Dağı’ndaki karlı zirveleri seyredin… Marsala ve Trapani’deki tuz bataklıklarına hayran kalın… Şahane tatlarıyla İtalyan yemekleri ve nefis şarapları romantik yemeklerinizde size eşlik edecektir.

Günlerinizi kırsal bölgede bulunan şarap evlerinde,sahil otellerinde yada ada turlarıyla geçirebilirsiniz… İşte Sicilya Adası'nda sizler için seçtiğimiz bazı destinasyonlar:

TAORMINA 

Taormina, küçük bir şehir kasabasdır ve adadaki ana tatil köylerinin bulunduğu turistik bölgedir. Batıda Etna dağı manzarasıyla göz kamaştıran Taormina, butik otelleri,villaları ve enfes deniz manzarasıyla romantik balayınız için mukemmel konaklama imkanları sağlamaktadır. Dünyanın en ünlü plajlarına sahip olma özelliğinin yanı sıra, neredeyse tam anlamıyla korunmuş orta çağ kasabasıdır. Eğer kendinizi alışveriş yapmaktan ve güneşlenmekten kurtarabilirseniz kasabada muhteşem turistik mekanlar bulunmaktadır. Örneğin, Yunan amfitiyatrosu dünyadaki en çarpıcı yapılardan biridir ve mutlaka ziyaret edilmelidir.Gurme çiftler mutlaka Michelin yıldızlı Principe Cerami’deki mukemmel yemek tecrübesini yaşamalıdır.

SYRACUSA

Cicero’nun ‘’Yunan şehirleri arasındaki en muhteşem ve en güzel olanı’’ olarak tanımladığı Syracuse, hayran edici kültürü ve tarihi ile sizi bekliyor… Kusursuz otelleri ve büyüleyici manzarası bu şehir, balayanız için mükemmel bir destinasyon…Kumsalları ve kültürel bölgeleri ziyaret edebilir, ya daSicilyanın en iyi şarapların yapıldığı şarap yapımhanelerinde görkemli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Ortigia’daki pazarlarda en taze balıkları, meyveleri ve sebzeleri bulabilirsiniz.

AEOLION ADALARI 

Milazzo’nun kuzeyindeki 7 adet (çoğunlukla sönük) volkanik adalardandır. Tyrrhenian denizinin aquatik suları dramatik taş dizilimleri ve adete bir kartpostal karesini andıran manzarası ile ada ziyaretçilerini baştan çıkarmaktadır.

CYCLOPEAN SAHİLLERİ 

Catania ve Taormina boyunca uzanan sahil şeridi unutulmaz bir güzelliğe sahiptir. Büyüleyici balıkçı köyleri, volkanik lavalardan oluşturulan bazalt blokları, Cyclopean adaları ve zengin mitik kültürleri ile hayranlık uyandırmaktadır.TUZ MADENLERİ Sığ,parlayan su bataklıkları Marsala ve Trapani arasında dağlar kadar üretimi ile en iyi deniz tuzunu işlemektedir. Geleneksel  buharlaştırma sistemi ile toplanan tuzlar İtalya’daki en kaliteli tuzdur.

ETNA DAĞI 

Sicilyanın doğu yakasında bulunan Etna Dağı’nın en yüksek noktası 3,300 m.’dir. Zirvesi adanın her tarafından görülebilir. Sicilya’ya yapılan geziler Etna Milli Parkı’nı görmeden tamamlanmış sayılmaz!

 

18. yüzyılda gelişen Sicilya barok akımının en nadide eserleri Noto, Ragusa, Catania ve Modica şehirlerinde görülebilir. Bu şehirler, aynı zamanda UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’ndedir.

Agrigento’daki Tapınaklar Vadisi’nde bulunan antik dünyadan kalma seçkin anıtlar da adadaki UNESCO Dünya Koruma Mirası listesine dahildir. M.Ö 581 yılında Yunanistan’dan gelenler tarafından kurulan bölge dokuz adet olağanüstü  Dorik tapınağına ev sahipliği yapmaktadır.

Villa Romana del Casale bir Roma villasıdır ve 4. yüzyılın ilk çeyreğinde yapıldığı tahmin edilmektedir. Piazza Armerina kasabasının yaklaşık 3km dışında bulunan villa, dünyaki en karışık, zengin ve büyük Roma mozaiklerini barındırmaktadır. 

Palermo’da, Arab kubbelerininin kalıntılarını, Norman katedrallerini ve barok cephelerini keşfedebilirsiniz… La Kalsa Old Quarter’inin kalbini dolaşın, Museo’daki arkeolojik kalıntıları gözden geçirin, Chiesa di Santa Cita’daki  inanılmaz duvar süslemelerini fotoğraflayın, ve ya 8000 mumyayı barındıran Catacombe dei Cappuccin’nin hafifçe aydınlatılmış yer altı koridorlarında ölülerin arasında yürüyün.

 Tavsiye ettiğimiz otel ve ya villalar ve alternatif paket programlar için lütfen ofisimizle irtibata geçin. 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

 alternatiflerden biri... THY ya da Alitalia ile...

Önemli Notlar

YUKARI