NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ST PETERSBURG SANAT VE KÜLTÜR TURU

TÜM TURLAR DAHİL

1 GÜN  :İZMİR -  İSTANBUL – ST. PETERSBURG

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar THY kontuarında saat 04.00'de buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası TK2307 sefer sayılı uçak ile saat 06.50'de İstanbul’a uçuş. Saat 07.55'de İstanbul’a varış. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 401 sefer sayılı uçak ile 10.55'de St.Petersburg’a hareket. Saat 14.15’de St.Petersburg’a  varış. St.Petersburg’a varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşma ve panoramik şehir turu. Bu şehir; çarlara ev sahipliği yapan “Paris mimarisi” “Prag bahçeleri” ve “Venedik Kanalları” ile anılıyor. Deli Petro, Puşkin, Büyük Katerina ve daha birçoklarının yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan birçok binası sanat eseri niteliğindedir. Şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, Devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ve 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler panoramik olarak görülecek yerler arasında. Tur sonrası 4* otele otelimize transfer ve geceleme.

2.GÜN : ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltımızın ardından Hermitage Müzesi gezilecektir. Dünyanın en geniş sanat koleksiyonuna sahip ve en ünlü müzelerinden biri olarak kabul edilen Hermitage Müzesi'ni geziyoruz. Katerina’nın kışlık saray olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.1760`dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Her bir eserin önünde bir dakika bile durulduğunda, tüm eserleri görebilmek için bir haftanın gerektiği bu muazzam müzede rehberimiz sizlere müzenin en önemli parçaları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapacaktır. Öğleden sonra serbest zamanınızda St. Petersburg’da özel müzeleri ve sanat galerilerini gezebilirsiniz.

(Size önerimiz; 1898 yılında açılan Rus Devlet Müzesi (State Russian Museum), ülkenin en büyük müzelerinden olup, Zengin koleksiyonuyla dünyanın dört bir yanından turist çeken Rus Devlet Müzesi’nde, birbirinden harika sanat eserlerinin sergilendiği birçok geçici ve daimi sergi bulunuyor. Eski ismi Rus İmparator ve Majesteleri Alexander III Müzesi olan bu müze, yaklaşık 30 bin hektarlık bir alan üzerine kurulu.) Geceleme otelimizde.

3. GÜN : ST. PETERSBURG  - Peterhoff Bahçesi-Pavlosk Sarayı

Kahvaltı sonrası, Peterhoff Bahçesi  ve Pavlovsk Sarayı turu. Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezi'ni ve St.Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz. Pavlovsk Sarayı, St. Petersburg’un 35 km güneyindeki Pavlovsk kasabasında bulunur En zengin saraylardan biri olarak kabul edilen bu saray ünlü Çariçe Büyük Katerina tarafından oğlu Pavel’e hediye edilmiş. Bu sarayı gezerken çarlık ailesinin muhteşem yaşamına tanıklık edeceksiniz. Merkeze dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN : ST. PETERSBURG  – Pushkin Kasabası / Katerina Sarayı ve Kehribar Odası

Kahvaltı sonrası, Puşkin kasabası ve çevresini keşfedeceğiz. Orijinal adı Çar Kasabası anlamına gelen Tsarskoe Selo olan bu kasabaya Sovyetler Birliği döneminde Puşkin'in adı verilmiş. Ünlü yazarın okuduğu lise de burada, hemen Katerina Sarayı binasının yanında, yazarın bir heykeliyle birlikte yer alıyor. Bahçeleri Peterhof kadar ihtişamlı olmasa da binası, iç süslemeleri, içindeki mobilyaları ve eşyalarıyla en az onun kadar güzel bir olan Katerina Sarayı’na gidiyoruz. Yine 18. yüzyılın başlarında Büyük Petro'nun karısı I. Katerina tarafından yazlık saray olarak inşa ettirilen bu saray, tıpkı Peterhof gibi II. Dünya Savaşı'nda Nazi saldırılarından büyük zarar görerek adeta baştan yapılmak zorunda kalmış. İç dekorasyonu ise önce I.Katerina'nın kızı Elizabeth tarafından, sonra da II. Katerina tarafından baştan aşağı değiştirilmiş. İç ve dış süslemelerde gerçek altın kullanılan sarayın özellikle taht salonu, yemek salonu ve balo salonundaki ışıltıdan gözlerinizi alamayacaksınız. Altın kaplı kabartmalar ve sütunlara bakarken tavanlardaki nefis resimleri ve yerdeki parkeleri, halıları da atlamamak lazım. Sarayın fotoğraf çekilemeyen tek bölümü Kehribar Odası olarak bilinen Amber Room. 55 metrekarelik odada altın varaklar ve kehribar süslemelerinde 6 ton kehribar kullanılmış! Nazi saldırısından kurtulamayan bu muhteşem oda dünyanın sekizinci harikası sayılıyor. Odanın değeri ise 300 milyon pound civarında. St. Petersburg’a dönüş ve geceleme.

5. GÜN : ST. PETERSBURG – İSTANBUL - İZMİR

Saat 14.00'e kadar serbest zaman. Otel lobisinde buluşma ve havalimanına transfer. TK 402 ile saat 15.15’de İstanbul’a hareket. Saat  18.45’de İstanbul’a varış. TK 2340 sefer sayılı uçak ile saat 21.00'de İzmir’e hareket ve 22.15'de varış. Gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

10-14 Temmuz 2019, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İzmir /  İstanbuL /  St.Petersburg - İstanbul / İzmir ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı / Hotel / Havalımanı  transferleri,
 • Havaalanı vergileri,
 • 4Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama 
 • St.Petersburg şehir turu
 • Hermitage Müzesi Gezisi ( Bilet ve Kulaklık dahil )
 • Pushkin Kasabası / Katerina Sarayı ve Kehribar Odası Gezisi ( Girişler ve kulaklık dahil) 
 • Peteroff Sarayı ve Bahçeleri Turu,
 • Profesyonel Türkçe  yerel Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat  güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmemiş olan ekstra turlar
 • Programda yer alamayan müze, ören yeri ve park giriş ücretleri
 • Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme,v.b.)
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu
 • Vize ücreti 160 €

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Program min.15 kişi için düzenlenmiştir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.Mont almalarını tavsiye ederiz.  
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI