TANZANYA'DA SAFARİ


ÖRNEK PROGRAM

1.GÜN: DARÜSSELAM / ARUSHA

02.45’te Tanzanya’nın başkenti Darüsselam’a varış. Havaalanında karşılanma ve yerel havayolları ile Tanzanya’nın milli parklarına olan yakınlığı sebebiyle “safari başkenti” olarak bilinen Arusha’ya hareket. Arusha’ya varış ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. GÜN: ARUSHA / OLDUVAI VADISI / NGORONGORO KORUMA ALANI

Sabah erken saatte şoför-rehberinizle buluşma ve 4x4 jeep ile Büyük Yarık Vadisi’nin en derin yeri olan Olduvai Vadisi’ne hareket. Daha sonra dünyadaki en büyük kaldera olan ve Afrika’nın “Eden Bahçesi” olarak tanımlanan Ngorongoro Krateri’ne varış. Öğle yemeğini kumanya olarak aldıktan sonra fil, aslan, zebra, gergedan ve Afrika antilobu gibi vahşi hayvanlara ev sahipliği yapan kraterde  safariye. Akşam üzeri lodge’a yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme lodge’ta. 

3. GÜN: NGORONGORO / SERENGETİ MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrası şoför-rehberinizle buluşuyor ve 4x4 jeep’lerle dünyanın en meşhur vahşi yaşam alanı olan, 14763 km2’lik bir savanayı kapsayan Serengeti Milli Parkı’na hareket. Tam gün Serengeti’de safari. Akşam yemeği ve geceleme lodge’ta.

4. GÜN: SERENGETİ MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısı sonrası Serengeti’deki eşsiz vahşi yaşamı yerinde gözlemlemek ve fotoğraflamak için tam gün safari. Öğle yemeği kumanya olarak alınacaktır. Akşam yemeği ve geceleme lodge’ta. 

5. GÜN: SERENGETİ / MANYARA MİLLİ PARKI 

Sabah kahvaltısı sonrası şoför-rehberinizle buluşma ve 4x4 jeep ile Manyara Gölü Ulusal Parkı’na hareket.  Kısa bir yolculuk sonrası kuş gözlemcileri için adeta bir cennet olan ve Hemingway’ın “Afrika’nın en sevimli gölü” olarak tanımladığı Manyara Gölü’nün içinde bulunduğu milli parka varış. Öğle yemeğini kumanya olarak alacak ve gün sonuna kadar yaklaşık 300 göçmen kuş cinsine ev sahipliği yapan parkta hayvanları gözleme imkanı bulacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme lodge’ta.

6. GÜN: MANYARA / DARÜSSELAM

Sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer. Yerel havayolları uçuşu ile Darüsselam’a hareket. Havaalanında yerel rehberiniz tarafından karşılanacak ve panoramik şehir turuna çıkacaksınız. Otele transfer ve akşam yemeği. Transfer saatine kadar dinlenme imkanı. Geç saatte havaalanına transfer. 

ZANZİBAR 

Arzu eden konuklarımız, safari sonrası yorgunluklarını beyaz kumlu eşsiz plajları ile ünlü cennet Zanzibar'da atabilir... Örnek program için burayı tıklayın. 

 

Sunacağımız otel ve lodge seçenekleri ve alternatif programlar için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz. 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

olmak üzere macerasever konuklarımız için çok özel safari paketleri….

THY ile

Önemli Notlar

YUKARI