TOSKANA VE UMBRİA TURU

1.Gün: İZMİR – İSTANBUL – BOLOGNA – SAN GİMİGNANO –VOLTERRA – MONTECHATINI

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda iç hatlar terminalinde saat 02.00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  TK2305 sefer sayılı uçuş ile saat 03.50'de İstanbul’a hareket ve saat 05.05'de varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinizi tamamlayarak TK 1321 sefer sayılı uçuş ile saat 08.30’de Bologna’ya hareket ve saat 10.10'da varış. Havaalanında karşılanma. Aracımıza transfer. İlk olarak zamanın adeta 1352'de durduğu kusursuz ortaçağ dokusuyla, kuleleriyle, dünya şampiyonu dondurmacısıyla ve Vernaccia şaraplarıyla ünlü San Gimignano'ya gidiyoruz. Yüz adet kulesi ile ünlü kasabada inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşıp hayran olacaksınız. San Gimignano, ortaçağda Roma'ya giden hacıların mola yeri iken, daha sonra haç rotası değişmiş ve nüfusu yarıya inmiştir. Kasabada kalanlar gerçekten kenti çok iyi korumuştur. Daha sonra San Gimignano turizm ve şarap üretimi sayesinde gelişmiştir. Kentin siluetinde uzun kuleler dikkat çekmektedir. Orjinalinde 76 adet olan kuleden günümüzde, geriye sadece 14 tane kalmıştır. Bu penceresiz kuleler sahiplerinin servetini ve gücünü temsil eder. Ana meydan Piazza del Duomo'da yer alan Palazzo Vecchio del Podesta'nın kulesi Torre della Rognosa ise kasabanın en eskisidir. Palazzo del Popolo belediye sarayı ise bir diğer görülecek yerdir. Via San Matteo ve Via San Giovanni şarap ve diğer bölgesel ürünlerin satıldığı kalabalık sokaklarda gönlünüzce güzel saatler geçirebilirsiniz. Serbest zamanın ardından dünyaca ünlü Twilight serisinin geçtiği üç ayrı dönemin izlerinin (Etrüsk & Roma & Ortaçağ) görüldüğü şiirsel Volterra'ya geçiyoruz. Sonrasında Montechatini'deki otelimize devam ediyoruz. Odalara yerleşme ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: MONTALCINO - PIENZA - MONTEPULCIANO

Kahvaltı - Montalcino - Pienza - Montepulciano turumuza başlıyoruz. Toskana Bölgesi'nin birbirinden özel 3 yerleşimini ziyaret edeceğimiz bu turda ilk durağımız ünlü Brunello di Montalcino şaraplarının üretildiği keyifli Montalcino Kasabası'dır. Moltalcino'daki gezimizin ardından küçük ama lezzetli restoranlarıyla ünlü Pienza'ya gidiyoruz. Ortaçağ dokusuna Rönasans'ın da eklendiği bu küçük Toskana yerleşimindeki gezimizin ardından, şarapları dünyaca tanınan bir başka harika Toskana yerleşimi olan ve masalsı güzelliklerle dolu yeşil dağ ve vadilerden geçerek, Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış bölgenin en meşhur kasabası olan Montalcino‘ya doğru hareket ediyoruz…Üzüm bağlarının ve rengarenk tarlalarının oluşturduğu manzaralar karşısında kendinizi bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Ünlü Brunello şaraplarının tadımı için Biondi Santi mahzeninde mola verecek ve tarihi Banfi Kalesi’ni gezeceğiz. Montepulciano'nun dar, kıvrımlı sokakları hem bize keyifli Toskana manzaraları sunacak; hem de bizi Palazzo Comunale, Palazzo Tarugi ve Santa Maria Assunta Katedrali gibi harika yapıların bulunduğu Piazza Grande'ye çıkartacaktır. Piazza Grande'de şehrin en ünlü mahseninde Montepulciano'nun en lezzetli şaraplarının tadına baktıktan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme Montechatini otelimizde.

3. GÜN : SIENA - LUCCA

Kahvaltımızın ardından Lucca - Siena turuna çıkıyoruz. Surlarla çevrili bu küçük ortaçağ kasabası, gotik karakteristik yapıları, 16. yy.dan beri ev sahipliği yaptığı “Palio” yarışları, restoranları, cafeleri ve dünyaca bilinen moda evleri ile ünlüdür. Şehrin kalbi, yelpazeye benzetilen Piazza del Campo’da tarihte palio at yarışları yapılırmıştır. Halen her yıl temmuz ayında düzenlenen geleneksel palio yarışları İtalya'nın en ünlü festivallerinden biridir. Meydanın yukarısında heykellerle süslü çeşme, Fonte Gaia bulunmaktadır. Tüm heybetiyle Palazzo Pubblico, belediye sarayı ve kulesi Torre del Mangia 102 metrelik çan kulesi, mermer cephesiyle Duomo yer alır. Sokakları, ortaçağdan kalma evleri, birbirinden güzel kapı tokmakları, pencereleri, panjurları ile de oldukça ilginizi çekecektir. Daha sonra ise Lucca’ya geçiyoruz. Toskana’nın şirin kasabası ve Puccini’nin yuvası Lucca Ortaçağ’da özellikle Gotlar ve Lombardlar döneminde Toskana’daki merkezi konumu ve ipek ticareti sayesinde güçlü kentlerden biridir. 14. yüzyılda hem Pisa’yı hem de Pistoia’yı ele geçirmiş ve Floransa’ya kapılarına kadar dayanmıştır. Ancak ilerleyen yıllarda önemini kaybetmeye başlayan şehir, Napolyon’un gelişine kadar bağımsızlığını korumayı başarmıştır. Lucca, İtalyan Birliği kurulana kadar da Bourbonlar tarafından yönetilmiştir. Kent merkezinin klasik planı Romalılardan geliyor. Bunu en iyi Amfitiyatro meydanında görebilirsiniz. Zira burası Roma döneminde binlerce kişiyi alabilen bir amfitiyatrodur ve bugün de meydanın şeklinden bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. İtalyan operasının dünyaca ünlü bestecisi Giacomo Puccini’nin de doğduğu yer olan Lucca, günümüzde meydanları, müzeleri, küçük ve şirin kiliseleri, galerileri ve taşlı daracık sokaklarıyla Toskana’nın en güzel ve huzurlu kasabalarından biridir. Lucca San Martino Katedrali (Duomo), San Michele Meydanı ve San Michelein Foro Kilisesi, Casa di Puccini Müzesi, Torre delle Ore Kulesi (Saat Kulesi) gezilecek yerlerdn birkaçıdır. Geceleme.

4. GÜN : PERUGIA - ORVIETO - UMBRİA STARLARI GEZİSİ

Kahvaltıdan sonra katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, UMBRİA'nın en güzel yeri şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Katedrali ve o güzelim ORVIETO sokaklarını dolaştıktan sonra süresini rehberimizin belirleyeceği kısa bir fotoğraf molasının ardından Artık Perugia’ya gitme zamanı. Ortaçağdan kalma Etrüsklerin izlerini taşıyan en eski şehirlerden biri olan Peruggia’da 13.yy.dan kalma eserlerle dolu dar sokakları gezerken eski çağlara gitmiş gibi olacaksınız. Gotik Katedral 1293 – 1443 yılları arasında inşa edilmiş gotik stildeki Palazzo Dei Priori da görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve ve geceleme otelimizde.

5. GÜN : (FLORANSA) - BOLOGNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Ünlü Uffizi Galerisi'ni de rehberli gezeceğimiz Floransa'ya hareket ediyoruz. Rönensansın doğduğu şehir olan Floransa’da Uffizi Galerisi'ni, Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio ve Piazza Signoria görme imkanı buluyoruz. Tur sonrasında panoramik şehir turu için Bologna'ya hareket. Şehir turu sırasında Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Bologna Havalimanı'na hareket ediyoruz. TK1326 sefer sayılı uçak ile saat 19.00'da İstanbul’a hareket. 22.30'da varış. TK 2354 sefer sayılı uçak ile 01.35'de İzmir’e hareket. 02.55'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

19-23 Ekim 2019, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1195€ 1220€ 215€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 175€ 1395€ 245€ X 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – Bologna / İstanbul – İzmir arası Türk Hava Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti. 
 • Tüm havaalanı ve otel transferleri
 • Monte Catini’de 3  gece; Perugia’da 1 gece olmak üzere toplam 4 gece  4 * otellerde konaklama
 • Kahvaltılar (4)
 • 2 Akşam yemeği 
 • 1 Öğle yemeği ve şarap tadımı
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler,
 • Şehirlerde ve ören yerlerinde alınacak yerel rehberlik hizmetleri 
 • Şehir vergileri,
 • Orvieto’da fenikuler ücreti,
 • Profesyonel Pastoral Tour Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar, yemeklerde alınan hertürlü içecek.
 • Vize ücreti ( 125 € )    *** Yeşil Pasaporta vize yoktur***
 • Yurt dışı çıkış harcı  ( 15.00 TL )
 • Program dışında düzenlenecek olan ekstra turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY  alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında tüm giriş ücretleri yolculara aittir
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkelerin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport   süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI