TOSKANA'DA BALAYI


Sayısız masalsı köyünün yanı sıra, şatoları, antik Roma kalıntıları, ve en nadide sanat eserlerinin bulunduğu müzelerinin yanı sıra dünyanın en meşhur üzüm bağlarına ve şaraphanelerine ev sahipliği yapan Toskana, lüks otelleri ve dünya çapındaki restoranları ile balayı çiftlerine sayısız opsiyonlar sunuyor…

Balayı için Toskana’yı seçen çiftler, genellikle Chianti, Montepulciano, Pienza ya da Montalcino bölgelerindeki, üzüm bağlarının ortasına inşa edilmiş büyüleyici villalarda kalırlar. Daha kentsel bir ortam isteyenler için Siena ya da Ponte Vecchio’da pek çok küçük butik otel bulmak mümkün. Sanat ve sanat tarihi ile ilgilenenler için ise Floransa’daki irili ufaklı, her bütçeye uygun otellerden birinde kalıp bölgeyi buradan gezmek mümkün. 

ÖRNEK PROGRAM

1.GUN: Roma / Maremma 

Roma Havaalanı’na varış ve özel şoförünüz tarafından karşılanma. İtalya'nın az bilinen turizm destinasyonu Maremma, bozulmamış zeytinlikleri ve üzüm bağları ve Toskanalı kovboylarıyla adeta İtalya'nın "vahşi batı"sıdır. Geceleme. 

2.GUN: Maremma

Maremma'daki enfes sahilin tadını çıkarabilir, Isola del Giglio'ya tekne gezisi yapabilir ya da civardaki köyleri keşfedebilirsiniz. Akşam, Porto Ercole'de romantik bir yemek yemenizi tavsiye ederiz. Geceleme. 

3.GUN: Maremma / Montalcino / Montepulciano 

Sabah kahvaltısı sonrası şaraplarıyla ünlü Toskana bölgesinin en iyi üzümlerinin yetiştiği Chianti bölgesine hareket. Üzüm bağlarıyla bezenmiş tepeler arasından geçerek yapacağınız keyifli yolculuk sonrası her şeyin ötesinde Brunello adındaki enfes şaraplarıyla tanınan Montalcino’ya varış. Daha sonra, şarabıyla ünlü bir başka Toskana kasabası olan Montepulciano’da geçiyor ve buradaki villanıza yerleşiyorsunuz. Yol üzerinde oldukça çekici küçük bir kasaba olan Pienza’da kısa bir mola verebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme. 

4. GUN: Siena / San Gimignano / Volterra 

Gününüzü Montepulciano’da yürüyüş yaparak ya da Chianti bölgesini keşfederek geçirebilir, ya da kısa bir yolculukla varacağınız Siena ve Volterra’yı ziyaret edebilirsiniz.  İtalya’nın en büyüleyici şehirlerinden biri olan Siena’nın ortaçağa özgü merkezi heybetli binalarla doludur. Buranın kiliseleri ve küçük müzeleri, sanat eserleriyle dolu bir zenginliği barındırmaktadır. Volterra’ya geçmede önce, oldukça ilginç bulacağınıza inandığımız San Gimignano kasabasını görmenizi tavsiye ederiz. 14. yüzyılda zengin ailelerin güç ve zenginliklerini göstermek için yaptırdıkları kulelerle dolu olan kent, adeta bir ortaçağ Manhattan’ınıdır.. Bir zamanlar 72 tane olan kulelerden günümüzde ayakta kalan 14 tane kule kalmıştır. Volterra’ya geçin ve kentin oldukça iyi korunmuş ortaçağ surlarının yarattığı  gururlu havayı içinize çekin… Akşam yemeği ve geceleme. 

5.GUN: FLORANSA 

Kahvaltı sonrası Rönesans’ın başkenti, tek başına birçok ülkeden daha fazla birinci sınıf sanat eserine sahip Floransa’ya hareket. Michelangelo ve Leonardo da Vinci gibi ustaların sanat tarihinin seyrini değiştirdiği Floransa’da müzeleri gezip dünyanın en ünlü sanat eserlerini yakından görebilir, kenti dolaşıp alışveriş yapabilir ya da güzel bir restoranda yiyeceğiniz yemek sonrası espresso’larınızı yudumlayarak rahatlayabilirsiniz. 

6. GUN: LUCCA / PISA

Bugün isterseniz görkemli ve güzel bir tarihi şehir olan Lucca ile ününü çok yanlış giden bir projeden, Pisa Kulesi’nden almış olan Pisa’yı keşfe gidebilirsiniz. Zengin tarihi, güzel kiliseleri ve harika restoranlarıyla ilk görüşte aşkı çağrıştıran Lucca, azametli Rönesans duvarlarının arasında saklanmıştır. Pisa’da İtalya’nın hatırlanmaya en değer merkezi ünvanına sahip olmada Venedik’in Piazza San Marco’suna ciddi bir rakip olan Piazza del Miracoli meydanında hoşça vakit geçirin. Geceleme…

7. GUN: AREZZO / ROMA 

Sabah kahvaltısının ardından Roberto Benigni’nin Oskar ödüllü filmi La vita è bela (Hayat Güzeldir)’nın çekildiği yer olan Arezzo üzerinden Roma’ya transfer. 

Size sunabileceğimiz alternatif programlar ve otel seçenekleri için lütfen ofisimizi arayın. 

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

 biridir, ve balayı için de harika bir destinasyondur. THY ya da Alitalia ile

Önemli Notlar

YUKARI