NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

TRANSSİBİRYA EKSPRESİ İLE RUSYA-TATARİSTAN-MOĞOLİSTAN TURU

Moskova’dan başlayan, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden, Moğol bozkırlarına uzanan unutulmaz bir maceraya hazır mısınız? UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan birçok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, Balalayka melodileri eşliğinde keyifli manzaralar, değişik lezzetler. Dünyanın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğuna davetlisiniz!

1.GÜN (20.07.2018)                            İSTANBUL – MOSKOVA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:25’te Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 11:20’de varışımızın ardından bizi bekleyen özel araç ile Moskova şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuz sırasında; Tveskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, Gum Alışveriş Merkezi , KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlar sırasında lokal bir restoranda alacağız. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda lacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (21.07.2018)                              MOSKOVA – TRANSSİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı, Kızım Meydan ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama trende.

3.GÜN (22.07.2018)                                  KAZAN – TRANSSİBİRYA TRENİ

Sabah kompartımanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltımızı şehri merkezinde Rus usulü aperatif olarak alıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasındadır. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.

4.GÜN (23.07.2018)                                   EKATERİNBURG

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sırasında, Avrupa ve Asya’yı birbirinden ayıran ve doğal bir sınır oluşturan Ural Dağları manzarası eşliğinde Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar 2. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” , ülkenin ve şehrin önemli sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (24.07.2018)                    EKATERİNBURG – TRANSSİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesi'ni ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyor ve burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Belki de kendi altınınızı bulma şansına sahip olacaksınız...Bu keyifli tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.

6.GÜN (25.07.2018)                     NOVOSİBİRSK

Sabah kahvaltımızı kompartımanımızda alacağız. Yol boyunca Batı Sibirya ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük kasaba ve köylerdeki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeğimizi ise trenimizin restoranında olacak. Akşamüzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novasibirsk’e varıyor ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra otelde akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

7.GÜN (26.07.2018)                  NOVOSİBİRSK – TRANSSİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novasibirsk’in 30km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Akademisyenler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novasibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Novasibirsk Tren Garı, Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşamüstü Rus usulü Semaver Çay Seronomisini görmek üzere bir çay evine gideceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.

8.GÜN (27.07.2018)                    KRASNOYARSK– TRANSSİBİRYA TRENİ

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Yenisey Nehri kıyısında bulunan ve Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve birkaç saat dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Akşam lokal bir restoranda alacağımız yemeğimizin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trende.

 9.GÜN (28.07.2018)                     İRKUTSK

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ve trenin restoranında alacağımız öğle yemeğinin ardından, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek ve burada Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Litsvyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan şale otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10.GÜN (29.07.2018)             BAYKAL GÖLÜ – TRANSSİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baykal Gölü’nde yapacağımız unutulmaz bir tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1,642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzeine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmamıştır. Baykal Gölü 23.615.39 km3 metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi tekne gezimiz sırasında alacağız. Gezimizin bitiminde İrkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Konaklama trende.

11.GÜN (30.07.2018)              ULAN UDE – TRANSSİBİRYA TRENİ

Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Burada Rus treninden ayrılacağımzıdan dolayı bagajlarımızı alarak vagonumuzu boşaltıyoruz. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Dacan Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

12.GÜN (31.07.2018)         ULAN UDE–MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ–TRANS MONGOLİA TRENİ

Otelde erkenden alacağımız kahvaltının ardından , tren garına transfer ve Trans Mongolia Treni’ne yerleşme. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır. Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Konaklama trende.

13.GÜN (01.08.2018)                              ULAN BATOR

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından, Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve odalarımızı boşaltıp trenden ayrılıyoruz. Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Gandan Manastırı ve 25 metrelik devasa Buda Heykelini, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından, Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız "Yurt Çadırları"nın bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece bir Moğol göçmeni gibi "Gercamp" adı verilen yurt çadırlarında yapacağız.

14.GÜN (02.08.2018)    MOĞOL ALPLERİ – GÖKTÜRK YAZITLARI – TONYUKUK ABİDESİ –ULAN BATUR

Gercamp’ta alacağımız kahvaltının ardından, Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını görme imkanına sahip olacağız. Ulan Bator’un güneyinde 2 saat mesafedeki UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Göktürk Kaya Yazıtları'nın en önemlilerinden biri olan Tonyukuk Abideleri’ni göreceğiz. Ardından Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri, Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin  ardından Ulanbator şehir merkezi otele transfer. Konaklama otelimizde.

15.GÜN (03.08.2018)            ULAN BATOR – İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve saat 11:05'de TK343 sayılı sefer ile İstanbula’a hareket. Saat 17:15'de varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

20 TEMMUZ-03 AĞUSTOS 2018, 14 GECE 15 GÜN

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Moskova’dan Ulan Ude’ye kadar Trans Sibirya treninde seçtiğiniz kategori kompartımanda konaklama
 • İstanbul-Moskova Ulan Bator-İstanbul thy ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Ulen Ude – Ulan Bator arası Trans Mongolia yataklı kompartıman tren bileti
 • Moskova’da 1 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Krasnoyarsk’ta 4*’lı otelde günlük oda kullanımı
 • İrkutsk- Letviyanki Köyü’nde Baykal Nehri kıyısında butik otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Moğolistan’da 1 gece Gercamp ( Yurt Çadırları) ‘da 1 gece şehir otelinde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri girişleri
 • Programda belirtilen tüm kahvaltı , öğle , akşam yemekleri
 • Tren seyahati sırasında , çay , kahve , içecek ikramları
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe tur lideri hizmeti
 • Türsab Zorunlu mesuliyet sigortası

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Bahşişler kişibaşı 150 Euro olup tur esnasında nakit olarak toplanacaktır
 • Rusya vizesi
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Sağlık sigortası  

İptal Koşulları

Turun hareketine
61 gün kala   tur ücretinin % 50si ödenir
60 – 45 gün kala tur ücretinin    % 75i ödenir.
45 – 00 gün kala tur ücretinin   % 100 ödenir 

Önemli Notlar

YUKARI