TUNCELİ / OVACIK VE MUNZUR VADİSİ TURU

1. GÜN, Cuma : İZMİR - ELAZIĞ – NAZIMİYE - PÜLÜMÜR – GİRLEVİK ŞELALESİ-TUNCELİ

Adnan Menderes Havalimanı Pegasus havayolları kontuarında saat 08:00 da buluşma. Saat 09:45 de Elazığ’a uçuyoruz. Saat 11.30 da Elazığ Havalimanına varış. Aracımızla buluşma ve Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesine hareket ediyoruz. Bölgede Alevilerince kutsal kabul edilen  Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki köylüler her yıl yazın başında çayırlara başlamadan önce bereketli olsun diye çayırlar bittikten sonra şükür olsun diye bir araya gelip burada Allah’ı anar kurban keserler, Düzgün Baba’da derviş hayatı süren insanları görmek mümkün. Nazımiye’de öğle yemeği molasının ardından Pülümür’e hareket .Nazımiye’den Pülümür’e giderken vadi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’, bitki örtüsünün zenginliği ve  vadinin çarpıcı derinliği ile çok etkileyici doğal güzellikleri izleyerek  Pülümür’e ulaşıyoruz. Dersim ve Pülümür yöresinde insan yaşamında kullanılan materyallerin sergilendiği Pülümür Bellek ve Kültürevi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Girlevik Şelalesine hareket edeceğiz. Girlevik Şelalesi, Anadolu'nun saklı kalmış doğal güzelliklerinden bir diğeri. Erzincan'da bulunan şelale, Munzur Dağı'ndan gelen sularla oluşmuştur. Muhteşem bir doğanın ortasında yer alan şelale, Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alır. Tunceli otelimize hareket. . Akşam yemeği  ve konaklama otelimizde…

2. GÜN, Cumartesi : TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ  – MUNZUR GÖZELERİ – OVACIK

Sabah kahvaltı sonrası dağların göğe uzandığı, sapsarı, turuncu, kırmızı ve yeşilin binbir tonu eşliğinde yapacağımız Türkiye’nin en büyük ve önemli milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkı’nı ziyaret ediyoruz. 'Munzur Baba' efsanesinin kaynağı gözeler, gün boyu vadilerde, derelerde, köylerde geleneksel yaşam ve Munzur Dağları'nın kendine özgü bitki örtüsünün peşinde olacağız. Munzur Gözelleri‘ndeki Alevi-Kızılbaş inancının en önemli isimlerinden biri olan Ana Fatma Ziyaretgâhı ve Munzur Suyu kenarında, derin ve kayalık bir vadinin içerisinde yer alan Halbori Gözeleri ziyaretimizin ardından türkülere destan olan ve halk dayanışması ile ünlü Munzur Dağları'nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a varış ve ilçe gezisi. Türkiye Komünist Partili tek belediye başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu’nu makamında olması durumunda ziyaret ediyoruz. Munzur Nehri kıyısında öğle yemeği molası. 'Munzur Baba' efsanesinin kaynağı gözeler,  vadiler, dereler, köyler ve  geleneksel yaşamları ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünü keşfedeceğimiz bu güzel günümüzü ve turumuzun bitiminde otelimize dönüş.  Akşam yemeği ve geceleme. 

3. GÜN, Pazar : TUNCELİ – HOZAT - SAĞMAN KÖYÜ - PERTEK - HARPUT - ELAZIĞ  / ANKARA / İZMİROtelde alınan kahvaltıdan sonra Hozat’a hareket. Hozat Çarşısı ve Hozat’a bağlı Geçimli Köyünde bulunan Ergen Kilisesi’ni  geziyoruz. Dersim Alevi geleneğinde bir tarihsel ocak olan Ağuçan Ocağı ziyaretimizin ardından ikinci durağımız Sağman Köyü olacak. 1555 yıllında Keyhüsrev’in oğlu Salih paşa tarafında inşa edilmiş Sağman Camisi, tarihi köy çeşmesi ve kaleyi görüyoruz ve Pertek’e doğru yolumuza devam ediyoruz.Ermenice bir isim olan ve Kalecik anlamına gelen Pertek’te  bölgenin Keban Barajı suları altında kalmasıyla bir başka noktaya nakledilen Çelebi Ağa ve Baysungur camilerinin görülmesi. Pertek Cemevini ziyaret ettikten sonra Feribotla Elazığ’a geçerken  Murat nehri kenarında bir kayalık üzerinde inşa edilmiş Keban Baraj Gölü yapılınca ada olarak kalmış Pertek Kalesi’ni de panoramik olarak göreceğiz. Kalenin içerisinde bir adet sarnıç bulunmakta olup, çevresindeki çinili odalarda da Mengüçoğulları'ndan izler bulunmaktadır. Kale Osmanlı döneminde tamir görmüştür. Elazığ’a hareket ediyoruz. Rehberimiz, Elazığ şehir turumuzu panaromik olarak yapacak ve kentin sosyal, kültürel ve ekonomik durumuyla ilgili bilgiler verecektir. 4000 yıllık tarihe sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile önemlidir. Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evleri göreceğimiz yerler arasında. Elazığ havalimanına hareket ediyoruz. Anadolu Jet hy ile Ankara bağlantılı İzmir’e uçuş ve turumuzun sonu

Bu Turun Tarihleri

10-12 Mayıs 2019, 2 Gece 3 Gün

20 / 22 Eylül 2019 2 Gece, 3 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ

NAKİT KK TAKSİTLENDİRME
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 850 TL 150 TL X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1050 TL 190 TL X 6 Taksit
***06-12 YAŞ 650 TL 115 TL X 6 Taksit

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları 
 • Tunceli’de 4 yıldızlı Grand Şaroğlu Otel’de v.b. 2 gece konaklama 
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ( 2 )
 • Akşam yemekleri ( 2 )
 • Müze ören yerleri giriş ücreti ve bağışlar
 • Pertek – Elazığ Feribot ücreti  
 • Tursab seyahat güvence paketi 
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Elazığ Pegasus havayolları uçak bileti  & Elazığ / İzmir THY  uçak bilet bedeli  525,00-TL
 • Kişisel harcamalar
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 20 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir..
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI