NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

TUNUS TURU/ PROMOSYON

EKSTRA TUR YOK / 2 Öğle ve 2 Akşam yemeği dahil

1.Gün:İZMİR -  İSTANBUL – TUNUS  (HAMMAMET) - KARTACA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda İç hatlar terminalinde 02.00’e buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 2305 sefer sayılı uçuşu ile 03.50’de İstanbul’a hareket ve 05.05’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK 661 sefer sayılı uçuşu ile 08.25’de Tunus’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.25’de Tunus’a varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenme, öğle yemeği sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası statüsünde koruma altına alınmış. Ve bir Finike Kolonisi olarak kurulmuş olan KARTACA ile  turumuza başlıyoruz. 2.800 küsur yaşıyla Tunus'un en eski kenti olan Kartaca’nın Tunus tarihinde ve geleneklerinde derin izleri vardır. O kadar ki, Tunus milli futbol takımı "Kartaca Kartalları" olarak anılıyor. Tunus banknotlarında Kartaca’lı Hannibal ve efsanevi kraliçe Elissa yer alıyor.. Romalı ünlü şair Vergilius Aeneid adlı destanında Kraliçe Elissa'yı anlatır… Kartaca turumuzun bitiminde otelimize transfer.  Serbest zaman. Geceleme otelde.

2.Gün: TUNİS -  BARDO MÜZESİ - SİDİBOU SAİD TURU

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, tam gün sürecek, öğle yemekli,  Tunis, Bardo Müzesi ve Sidi Bou Said turuna çıkıyoruz. İlk durağımız, BARDO ULUSAL MÜZESİ. Müze, irili ufaklı yüzlerce mozaikle  "Dünyanın en büyük mozaik müzesi" olarak kabul ediliyor. Orijinali 13. yy la tarihlenen ve 18. yüzyılda Arap-İslam tarzıyla yenilenen bir sarayın devasa salonları, süslemeli odaları ve kubbeli galerileri en az sergilenen eserler kadar etkileyicidir.  Müzedeki mozaiklerin çoğu efsanevi komutan Hannibal'in kenti Kartaca'da bulunmuştur. Roma dönemi buluntuları, kilise ve şapellerden getirilen mozaikler, İslam kültür ve sanatını yansıtan eserler de müzede sergilenmektedir. Homeros'un ünlü destanı Odysseus'ta, Ulysses'in, Phokaia’da Sirenler ile karşılaşmasını anlatan ve müzenin olduğu kadar Tunus'un da simgesi olan bir mozaik ilginizi çekecektir.  Öğle yemeği sonrası  18.yy dan beri bir müzik ve sanat kenti olan, Tunus’un küçük cenneti, SİDİ BOU SAİD’e gidiyoruz. Akdeniz’i yüksekten seyreden bembeyaz evler, mavi pencereler, işlemeli kapılar ve kafeleriyle, adeta Tunis’in Montmartre’ı… Sidi Bou Said’den ilham alan sanatçılardan birkaçı; Simone de Beauvoir, André Gide, Henri Matisse, Michael Foucault ve Paul Klee ve daha birçokları. Ancak Fransız ressam ve müzikbilimci Baron D’Erlanger  20.yüzyılın başlarında beldeye damgasını vurmuş. Burada yaptırdığı saray (Ennejma Ezzahra) günümüzde Akdeniz ve Arap Müziği Merkezi olarak kullanılıyor. Artık Tunus’un merkezi ve başkenti TUNIS’in cadde ve sokaklarını gezme zamanı.  Babü’l Bahr (Fransız Kapısı) Kemerinden geçerek, “Eski Kent”e geçiyoruz. El Medine (Tunus Medinası, Medina Şehri), Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme…

3.Gün: KAİROUAN – EL DJEM ve SOUSSE TURU – TUNUS GECESİ

Oteldeki kahvaltımızın ardından yine tam gün sürecek olan, öğle yemekli bir tura çıkıyoruz. Önce UNESCO Dünya Kültür Mirası, Kairouan’a (Kayrevan) gidiyoruz. Kayrevan tüm İslam dünyası tarafından kutsal sayılan bir kent. Afrika'nın ilk camii 670 yılında burada yaptırılmış. Ardından, Tunus’un bir başka turizm kenti ve Afrika kıtasındaki en görkemli Roma anıtına ev sahipliği yapan El Djem’i ziyaret ediyoruz. Tüm ihtişamı ile 30.000 seyirci kapasitesi olan, elips şeklindeki Colosseum’u görüyoruz. Tunus’un 3. büyük şehri olan Sousse’a gidiyoruz. Bu liman kentinde eski ile yeni bir arada…Turumuz tamamlanınca Hammamet’teki otelimize dönüyoruz. Biraz dinlendikten sonra  “Tunus Gecesi”ne gidiyoruz. Yerel lezzetlerden oluşan yemeğimizi Tunus’a özgü folklor ve akrobasi gösterileri eşliğinde yiyoruz. Ardından çöl bedevileri tarafından yapılan, atlı gösterileri izleyeceğiz. Programın sonunda otelimize transfer ve geceleme.

4.Gün: TUNUS (HAMMAMET) – İSTANBUL - İZMİR 

Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman diyoruz. Daha sonra rehberimizin bildireceği saatte buluşarak havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 664 sefer sayılı uçuşu ile 17.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımız saat 21.55. Türk Hava Yolları’na ait TK 2354 sefer sayılı uçak ile saat 01.35 de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 02.55’de İzmir’e varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

18 / 21 Nisan  2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile izmir -  İstanbul - Tunus - İstanbul - İzmir arası uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Yolculuk boyunca katılımcı sayısına uygun, özel araç ile ulaşım ve transferler.
 • 4 Yıldızlı otelde 3 gece – 4 gün konaklama,
 • Otelde alınacak 3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği, Turlardaki 2 öğlen yemeği  
 • Tam gün öğle yemekli Tunis,  Kartaca, Bardo Müzesi ve Sidibou Sait Turu 
 • Tam günlük öğle yemekli Kairouan – El Djem ve Sousse Turu,
 • Tunus Gecesi (Yemek ve Show),
 • Programdaki tüm turlar,    
 • Türkçe rehberlik,
 • Seyahat Sağlık Sigortası (65 yaş üzeri sürprim farkı öder )

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
 • Birinci gün ve son gün alınacak öğle yemekleri (2) 
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yemeklerdeki içecekler, kişisel alışverişler,
 • Olası ekstra turlar,
 • Tur fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş olan her turlu hizmet,
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri, 
 • 65 yaş üstü katılımcılarda sigorta sürprim farkı alınır. 

NOT: Arzu eden yolcularımız için İZMİR uçuş bağlantısı yapılabilir. 

Önemli Notlar

 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 katılımcı gereklidir. Katılımcı sayısı 20 kişinin altında kaldığı takdirde fiyat farkı gündeme gelebilir ya da tur iptal edilir. 
 • Yurtdışına çıkış için en az 6 ay geçerli pasaport olması zorunludur. 
 • 10 Yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile de giriş yapılamaz.
 • Acentemiz havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında; pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgi verilmesi nedeniyle oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler ve havalimanı değişebilir. Bu nedenle tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Acentemiz sorumlu değildir. 
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentemiz sorumluluğunda değildir. 
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda ve sıralamasında değişiklik olabilir. 
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
YUKARI