NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

UÇAKLI KAPADOKYA TURU

UÇAK DAHİL

29 NİSAN 2018, Pazar : İZMİR – Ankara – Anıtkabir – Hacıbektaş – Avanos / KAPADOKYA

Sabah saat 05:00'de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus H.Y. kontuarında bilet işlemlerimizi yapıyor ve 06:00'da Ankara’ya hareket ediyoruz. 07:15'de Ankara Havalimanı'na varış. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında ilk olarak ULU ÖNDERİMİZ ATATÜRK’ümüzün ebedi istirahatgahı Anıtkabir`e yöneliyoruz. Anıtkabir’de Aslanlı yolun başında İstiklal ve Hürriyet Kuleleri ve bunların önlerinde yer alan kadın ve erkek heykel gruplarını görüp yolun sonunda bulunan Mehmetçik Kulesi, Zafer Kulesi, İsmet İnönü Mozolesi ve 23 Nisan Kulesi’nde sergilenen eserler görüldükten sonra Atatürk’ün Mozolesi'nde saygı duruşu. Bizi hem hüzünlendirecek hem de gururlandıracak ‘’Kurtuluş Müzesi”ni gezeceğiz. Mudafa-i Hukuk Kulesi yolundan Anıtkabir ziyaretimizi tamamlıyoruz. Saat 11.30 sularında Ankara’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculukla İnsan-Tanrı-Doğa sevgisine dayanan hümanist yaşam felsefesi ve öğretisi içinde olan, ünlü düşünürün yaşadığı, onun adını taşıyan Hacı Bektaş-i Veli türbesine varıyoruz. Türbe ziyareti sonrasında “Avanos’un yolu çanak çömlek kırığından bellidir” dedikleri Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta çanak/çömlek ve onyx atölyelerini ziyaret ederek çanak / çömlek yapımlarını izleyeceğiz. Ardından 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimizle yörenin meşhur şarap mahzenlerine gidiyoruz ve şarabın yapılışı hakkında bilgi alıyor, alışveriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

30 NİSAN 2018, Pazartesi : KAPADOKYA / Paşabağı – Devrent – Ürgüp – Göreme

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bugünkü programımıza başlıyoruz. Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı son derece değişik yeryüzü şekillerinin oluştuğu Dervent Vadisi'nde fotoğraf çekmek için yola koyuluyoruz. Diğer adı da Pembe Vadi olan Devrent Vadisi doğanın oluşturduğu heykel müzesi gibidir adeta...Üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarasıyla ünlü, adeta peribacalarının oluşumunu izleyebileceğimiz küçük bir müze olan Paşabağı’nı (Rahipler Vadisi) ve Keşişler Vadisi'ni resimliyoruz. Anne, baba, çocuk diye adlandırılan Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş üç güzeller peri bacalarını görecek ve yörenin en önemli merkezlerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi’ne yöneleceğiz. 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’nde görülecek yerler arasında; Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı kiliseleri ve manastırlar ile eski yemekhane ve mutfak kompleksi bulunmaktadır. Dolu dolu geçen bir günün ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla "Türk Gecesi"ne (ekstra) gideceğiz. Geceleme otelimizde.

01 MAYIS 2018, Salı : KAPADOKYA / Uçhisar Kalesi – Derinkuyu – Ihlara Vadisi – Ankara –İzmir

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış. İlk olarak Kapadokya’nın en güzel seyir noktası olan Uçhisar Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında belki de gezimizin en heyecanlı bölümü olan Derinkuyu’ya hareket ediyoruz. Yeraltı şehrini gezdikten sonra 3258 m.lik zirvesiyle İç Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı'nın eteklerinde doğal güzellikler ile dolu Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi, Ihlara Köyü ile Selime köyü arasında yer alan 14 km. uzunluğunda ortalama 110 m. derinliğinde, içinde 105 tane kilise bulunan bir vadidir. Bu 105 kiliseden Ağaçlı, Yılanlı, Sümbüllü kiliselerini ziyaret ediyoruz. Selime Köyü'ndeki eşsiz peribacalarını görüyoruz. Keyifli bir günün ardından Ankara Havalimanı'na hareket. Alınacak akşam yemeği (ekstra) sonrasında Pegasus H.Y saat 21:40 uçağı ile İzmir’e hareket. Saat 22:55'de İzmir’e varış. Başka bir gezimizde buluşmak dileğiyle…

Bu Turun Tarihleri

02-04 Eylül 2017, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Ankara / İzmir Pegasus H.Y. uçak bileti 
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • 5* Suhan Cappadocia Hotel & Spa da v.b. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )         
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                               
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Türk gecesi  
 • Balon turu

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus H.Y. dan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili
 • olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelere; 18 yaş ve altındaki gençler ve çocuklar ile
 • 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ücretsiz girebilirler.
YUKARI