NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

UKRAYNA LVİV TURU

PASAPORTSUZ VE VİZESİZ / HAFTA SONU KAÇAMAKLARI

Lviv, Doğu Galiçya’nın geçmişteki başkenti ve bugün de belli başlı kültürel merkezlerden biridir. Tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır. Lviv, ayni zamanda Ukrayna’nın çağdaş yüzünü tamamlayan bir Avrupa kentidir. Ülke kentleri arasında bilimsel ve endüstriyel bir merkez olarak da önemlidir. Kent geçirdiği bütün tarihsel dönemlerin örneklerini korumaktadır.14. yüzyıldan kalma haritalarda "Aslan Şehri" olarak geçer. Polonyalı, Yahudi,  Alman, Avusturyalı ve Ukraynalılar burada yüzyıllarca birlikte yaşamıştır. Doğudan gelen tacirlerin konağı olan kent bugün de farklı uluslardan ve dinlerden insanların buluşma noktasıdır… Gelin birlikte keşfedelim.

1.GÜN: İZMİR  - İSTANBUL -LVİV

Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde saat 05.00'da PASTORAL TOUR yetkilisiyle buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas HY KK 29 seferi ile 07.10 da İstanbul’a hareket. 08.20 da varış. KK 7871 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.25 de Lviv’e hareket ediyoruz. 12.40'ta Doğu Galiçya’nın geçmişteki başkenti ve bugün de belli başlı kültürel merkezlerden biri olan Lviv’e varış.  Pasaport  ve bagaj işlemlerinden sonra panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.  Lviv, tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor aynı zamanda Ukrayna’nın çağdaş yüzünü tamamlayan bir Avrupa kenti. Kent geçirdiği bütün tarihsel dönemlerin örneklerini koruyor. 14. yüzyıldan kalma haritalarda "Aslan Şehri" olarak geçiyor. Polonyalı, Yahudi Alman, Avusturyalı ve Ukraynalılar burada yüzyıllarca birlikte yaşamış. Doğudan gelen tacirlerin konağı olan kent bugün de farklı uluslardan ve dinlerden insanların buluşma noktası. Tarihi 13. yüzyıla dayanan Galiçya Prensi Danylo Halytsky  tarafından inşa edilen Lviv’de düzenlediğimiz şehir turunda Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve Neoklasik dönemlerini yansıtan görkemli Lviv mimarisini, Katolik Ortodoks ve Ermeni kiliselerini, Ukrayna’nın en güzel opera binalarından olan Lviv opera ve bale binasını, Ermeni mahallesi ve Yahudilerin 2. Dünya Savaşı'ndan sonra yıkılan Malo Şamon Sinagogu ve Yahudi yerleşim yerleri, 16.yüzyıldan kalma Eczane müzesi ve pazar meydanını, Lviv çikolatalarının yapıldı üretim binasını – dünyaca ünlü Lviv kahveleri ve mahzenlerini, Mazoşizmin doğum evi olan Leopold von Sacher-Masoch'un Evi ile beraber şehri 360 dereceden görebilen tarihi saat kulesini, Lviv’de hüküm süren imparatorlukların kullandığı eski şehri de panoramik olarak göreceğiz… Şehir turumuz sonrası otelimize transfer. Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle; akşam saat 20:30'da otelimizin lobisinde buluşuyor ve yemeğimizi yiyeceğimiz Ribalka Restorant'a hareket ediyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

2.GÜN : LVİV  ( Şatolar Turu )

Kahvaltı – Tam gün Lviv'de serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra ‘Livov Bölgesi Şatolar Turu’na” katılabilir (35 Euro). Lviv şehrinin dışında kurulmuş olan 7 adet büyük şato bulunmaktadır. Dileyen misafirler bu şatolardan ikisini kapsayacak tura katılabilirler. Orjinal halleri XVIII ve XIX yy. günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda orta çağa ve şövalyelerin dönemine bir yolculuk yapacaksınız. Turumuza öğle yemeği dahildir. Tur bitimi otele dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN : LVİV- İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. 15:30 ‘da otel lobisinde buluşma ve havalimanına transfer. Havalimanına varışı takiben  bagajların teslim edilmesi pasaport kontrolü ve Atlas global Hava Yolları'nın KK7870 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:00’de Lviv-İstanbul uçuşu. Yerel saat ile 20:20'de Atatürk Havalimanı'na iniş…İzmir’e hareket ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

11 / 13 Mayıs 2018

22 / 24 Haziran 2018 

 

Ücret Bilgileri

PROGRAM FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Lviv  / İstanbul / İzmir arası  Atlas Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti.
 • Havalimanı vergileri,
 • Alan / Otel / Alan transferleri
 • 2 gece Lviv’de  4* otelde konaklama,
 • Kahvaltılar ( 2 )
 • Lviv  şehir turu
 • Profesyonel rehberlik  hizmeti,
 • TURSAB zorunlu seyahat sigortası

PROGRAM FİYATINA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze giriş ücretleri
 • Otelde yapılacak olan ekstra harcamalar.
 • Rehberinizin sunacağı ekstra turlar.             
 • Yurt Dışı çıkış harcı : 15.00 TL
 • Bu tur için vize gerekmemektedir ( 6 ay süreli pasaport yeterlidir)

EKSTRA TURLAR

Şatolar Turu ( Öğle yemekli ) ( Tüm girişler ve Araç dahildir)        : 35 Euro
 

REİKARTZ MEDİVALE HOTEL  4*
Bu otel, Lviv'in Eski Kent bölgesindeki tarihi Pazar Meydanı'na sadece 100 metre uzaklıkta merkezi bir konuma sahiptir. Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu, Reikartz'a sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Başkalaşım Kilisesi (Preobrazhenska Tserkva) ve Lviv Ermeni Katedrali otele 50 metre uzaklıktadır. Bu otel  ayrıca Lviv'deki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunuyor! Hotelimizin her odasında Kasa , Fön, Wi-Fi, mini-bar  bulunmaktadır..
Adres: улица Городокская 107, Львов, Ukrayna, 79000
Telefon: +380 322 425 126

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen uçuş saatleri Atlas HY’dan alınmıştır. Uçuş saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten  Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Rehber gerekli gördüğü durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı kullanımına açık ise gidilen her yerde cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 • Otellere check-in saati saat 14:00 dür.
YUKARI