NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ÜRDÜN TURU

Tüm turlar / Akşam yemekleri / Akabe'de öğle yemekli tekne turu

 

UNESCO Dünya Mirası Petra ve  kayaya işlenmiş masal kenti Petra'nın görkemli kalıntıları, Çölün ortasında yükselen muhteşem görüntüsüyle Ay Vadisi olarak da bilinen UNESCO Dünya Mirası Wadi Rum, dört ülkenin sadece 40 km uzunluğundaki sahil şeridinde buluştukları Akabe. Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Jeraş; Dünyanın en çukur yeri Ölüdeniz'in ihtişamı; Musa Peygamber’in kavmine Kutsal Topraklar’ı gösterdiği Nebo Dağı… ve uğruna tarihin her döneminde savaşlar verilen topraklar…

          

1.GÜN: İZMİR  / İSTANBUL / AKABE

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 17.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra TK 2388 sefer sayılı uçak ile saat 18.30’da Atatürk Havalimanı'na hareket. 19.40’da havaalanına varış. Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 22:00’de Akabe’ye hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından 23.50'de Akabe’ye varış. Pasaport işlemleri sonrası özel aracımıza transfer. Havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde. 

2. GÜN  AKABE – WADİ  RUM

Kahvaltı – Bugün öğle saatlerine dek serbest zamanınız olacak. Akabe’nin masmavi sularında deniz keyfi yapabilirsiniz. Öğleden sonra konuklarımızla, Rum Wadisi turuna çıkıyoruz. Akabe’nin kuzey doğusunda bir çöl olan muhteşem Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’da (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde “Red Planet” isimli filmde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir). Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan demiryolları da görülecektir. Wadi Rum’da Hz.Salih peygamberin Semud halkının; antik dönem kaya yazılarının da bulunduğu kayalar görülecek, çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz.  1. Dünya  Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü İngiliz casusu T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izlediği güzergah üzerinde bulunan vadi; genişliği engelebi coğrafyası ve kumla kaplı tepeleriyle oldukça ilginizi çekecektir. Büyüleyici manzarası, bedevi çadırları, çöl yaşamı ve çöl yerlileri ile tanışma, görüşme imkanımız olacak.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN : AKABE / PETRAye

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor, Ölü Deniz’in ( Lut Gölü’nün ) güneyindeki sıra dağların arasından Petra’ya hareket ediyoruz. Çölün içinden geçeceğimiz 3 saatlik otobüs yolculuğu bizleri büyülü şehir Petra’ya ulaştıracak...UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde yer alan, son dönem dünyanın 7 harikası listesine katılan; Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati uygarlığı döneminde yapılmış, Hazine (Al-Kazneh), Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi gezeceğiz (Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği alanlardır). Peygamberler Vadisi ve kentin yapımında kullanılan kaya ve taşların, kızıla çalan renginden dolayı “GÜL KIRMIZISI ŞEHİR” olarak da adlandırılan Antik Petra tiyatroları, caddeleri, anıtsal yapıları, tapınakları ile bizleri büyüleyecek...Petra M.Ö 800 yılında Semitik bir kabile tarafından kurulmuştur. 2.yüzyılda Romalılar döneminde en parlak günlerini yaşamıştır. Bir müddet sonra farklı ticaret yollarının keşfedilmesi sebebiyle önemini yitirmiş ve 1812 yılında İsviçreli bir araştırmacının tesadüfen keşfetmesi sonucu tekrar gün yüzüne çıkmıştır. Otelimize varış. Yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. GÜN : PETRA / ŞOBAK  / MADABA /  MT.NEBO  “Ölüdeniz” / AMMAN

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla Ürdün’ün kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. Daha sonra yol üzerinde, Ürdün’deki önemli kalelerden Şobak Kalesi’ni görecek ve bilgi alacağız. Daha sonra Amman’ın güneyinde, şehre 20 dakika mesafede, mozaiklerle kaplı Madaba şehrine hareket ediyoruz.  5000 yıl önceki krallar yolu üzerinde bulunan bu şehir mozaikler ile süslü binaları ile tarih içinde ün yapmıştır. 6. yüzyıldan kalma Aziz George Kilisesi’nde Mısır – Ürdün arasının resmedildiği enfes mozaik haritanın görülmesi. Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Hz. Musa’nın İsrailoğulları ile Mısır’dan çıkarak Vadedilmiş Topraklara gerçekleştirdiği hicretinin  son noktası olan ve kendisinin de vefat ederek defnedildiğine inanılan Nebo Dağı’na geliş. Hz. Musa’nın Ölü Deniz’e tepeden baktığı Nebo Dağı’nı, Nebo Dağı Kilisesi’ni ve buradaki makamının ziyareti. Nebo Dağı’dan Ölü Deniz (Lut Gölü’nün) ve İsrail kıyılarının görülmesi. Ardından  yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz ve burada yüzme molası veriyoruz. Sonrasında Amman’a hareket.  Yerel restorantta akşam yemeği  ve geceleme.

5. GÜN : AMMAN /  JERASH / AMMAN

Sabah edilecek kahvaltıdan sonra tarihin ve modern dünyanın buluştuğu, Ürdün’ün en güzel şehri ve başkenti Amman’da panoromik bir şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; günümüzde kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği Roma Tiyatrosu, ünlü Jebel Amman Rainbow Caddesi, Arkeoloji Müzesi ve Amman Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra özel otobüsümüz ile Jerash’a hareket. Antik Jerash şehri, Amman’ın 48 km. kuzeyinde yer almaktadır. Jerash dünyada en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Öncelikle 1806 yılında Alman araştırmacı Ulrich Seetzen tarafından keşfedilmiş ve “Gerasa” adı verilmiştir. Jerash’taki turumuzda, Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeler göreceğimiz tarihi güzelliklerin sadece bir kısmıdır…Turdan sonra şehir merkezine dönüş ve serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte buluşma otelden valizlerin alınması ve akşam yemeği için restorantımıza hareket. Akşam yemeği sonrası havalimanına transfer.

6. GÜN : AMMAN / İSTANBUL / İZMİR

Türk Hava Yolları’na ait TK 815 sefer sayılı uçak ile saat 02.25’de İstanbul’a hareket. Saat 04.45’de İstanbul’a varış. Kısa bir aktarmadan sonra saat 07.00’de TK 2310 sefer sayılı uçak ile  İzmir’e  uçuş. Saat 08.10’da İzmire  varış. 

Bu Turun Tarihleri

20-25 Kasım  2018, 4 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 •  İzmir  / İstanbul / Akabe  -  Amman / İstanbul /  İzmir arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
 • Akabe’de 2 gece Aqaba Double Tree By Hilton 4 * Superior Hotel,  Petra’da 1 gece Moevenpick 5 * Superior Hotel, Amman’da 1 gece Bristol 5 * Hotel’de  olmak üzere 4*ve 5*  otellerde toplam  4 gece yarım pansiyon bazında konaklama  (Yemeklerdeki  içecekler hariçtir. )
 • Kahvaltılar  ( 4 )
 • Akabe  / Ölü Deniz / Massada / Petra / Kerak / Madaba / Mt. Nebo / Amman  arası özel otobüs ile transfer
 • Program boyunca tüm şehirlerdeki şehir turları
 • Tam günlük Petra turu
 • Wadi Rum Turu ( Safari araçlarıyla yapılacaktır ve 2 saat sürecektir 
 • Akabe'de Cam tabanlı teknelerle öğle yemekli tekne turu,
 • Program dahilinde  müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Bagaj taşıma hizmetleri
 • Jerash Turu
 • Tur boyunca yerel rehberlik hizmeti
 • Seyahat Güvence Paketi 
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • Programda yer almayan öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Ürdün’de ödenecek olan  harçlar ( 31$)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı  :  15.00 TL

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden,  teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Seyahate çıkarken yanınıza bol miktarda fotoğraf makinası  filmi ve video kaset almanızı tavsiye ederiz.
 • Seyahate çıkarken yanınızda mutlaka rahat yürüyebileceğiniz en az 2 çift ayakkabı götürmenizi  öneriyoruz.
 • Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve değiştirilebilir değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından sağlayamazsınız. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi öneririz. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 - 7 kg olabilir.
 • Seyahat edeceğiniz dönem  Ürdün  için ılıman bir dönem olacaktır. Dolayısıyla yanınıza buna göre kıyafet almanızı öneriyoruz.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Programımız esnasında otellerde alınacak olan akşam yemekleri tamamen sizlerin damak zevkine göre ve batılı standartlara uygun olarak seçilmiştir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılmadıklarında hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • **** ÖNEMLİ UYARI ****

GEZİLECEK ÜLKE  ORTA DOĞU COĞRAFYASINDA BULUNMAKTADIR.
YUKARIDA , TUR PROGRAMINIZDA YER ALAN BAZI CAMİİLER , KİLİSELER, VS. GEZİNİN OLACAĞI SAATLERDE YAYINLANABİLECEK BİR GÜVENLİK UYARISI ÇERÇEVESİNDE GEZİLEMEYEBİLİR. ÖNCEDEN TAHMİN EDİLMESİ VEYA BİLİNMESİ MÜMKÜN OLMAYAN BU TİP DURUMLARDA , SİZLERİN HOŞGÖRÜLÜ DAVRANACAĞINIZA GÜVENİYORUZ. 
BU SADECE BİR OLASILIKTIR, SİZLERE BU KONUDA ÖNCEDEN BİLGİ VERMEK BİZİM GÖREVİMİZDİR.

YUKARI