NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

URFA - ANTEP - ANTAKYA TURU

SON 4 KİŞİ / ENGİN PİŞKİN REHBERLİĞİNDE

17 Ekim 2018, Çarşamba : İZMİR – ADANA – ANTAKYA

Sabah saat 05:30'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Saat 07:00'de Adana’ya hareket. Saat 08:30'da Adana'ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz moladan sonra (ekstra) 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında ilk olarak Zeugma Müzesi'nin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habip Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum-Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, tarihi Antakya evleri, eski Antakya sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Sonrasında Habib Neccar Dağı'nın eteğine yapılmış olan dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

18 Ekim 2018, Perşembe : ANTAKYA – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep şehir turunda öncelikle Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Öğle yemeği (ekstra) sonrasında Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi'ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tatmiş kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapacaksınız. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

19 Ekim 2018, Cuma : GAZİANTEP – HALFETİ – NEMRUT – ADIYAMAN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Adıyaman’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Adıyaman’da bizi bekleyen özel minübüslerimize bineceğiz. Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius ), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi Karakuş Tümülüsü'nü görüp, güneşin batışını seyretmek üzere Nemrut’a tırmanıyoruz. Gün batımı sonrası otelimize geliyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

20 Ekim  2018, Cumartesi : ADIYAMAN – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor Şanlıurfa’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’da ilk olarak (açık olması halinde) dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizle başlıyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Ardından ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine geçiş. Şehir turunda Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı Göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Rıdvaniye Camii, Bedesten görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasında Sipahiler Çarşısı gezisinde alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşıda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan "Sıra Gecesi"ne (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında geceleme otelimizde.

21 Ekim 2018, Pazar : ŞANLIURFA – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Havaalanına hareket. Bilet işlemleri sonrasında Pegasus Havayolu ile saat 11:00'de İzmir’e hareket. 13:00'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

17-21 Ekim 2018, 4 Gece 5 Gün

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Adana / Antakya / Gaziantep / Adıyaman / Şanlıurfa arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Şanlıurfa’da 1 gece Dedeman Hotel’de v.b. konaklama
 • Gaziantep’te 1 gece Med Gold Hotel’de v.b. konaklama 
 • Adıyaman’da 1 gece Rabat Resort Hotel’de v.b. konaklama 
 • Antakya’da 1 gece Grand Boğaziçi Hotel’de v.b. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 4 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir/ Adana Sun Express & Şanlıurfa / İzmir Pegasus Havayolu uçak bileti 
 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı, son gün Antakya’da alınacak akşam yemeği 
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Nemrut Minibus ücreti
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI