NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

URFA (GÖBEKLİTEPE ) - ANTEP - ANTAKYA TURU

SON YERLER

1.GÜN: Perşembe : İZMİR – ŞANLIURFA ( GÖBEKLİTEPE / HARRAN )

Sabah saat 05:00 de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus Havayolları kontuarında buluşma. Saat 06:35 de Şanlıurfa’ya hareket. Saat 08:30 da eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya varış. Özel aracımıza transfer. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrası bugünkü programımıza dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizle başlıyoruz ( Açık olması halinde ). İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Ardından ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine geçiş. Şehir turunda Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Rıdvaniye Camii, Bedesten görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasında Sipahiler Çarşısı gezisinde alış veriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşıda Yemeni, Peştamal, Şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında geceleme otelimizde.

2.GÜN:  Cuma : ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "Dünya'da siyah gül'ün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep şehir turunda öncelikle Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Öğle yemeği sonrasında Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesindeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN :  Cumartesi : GAZİANTEP – ANTAKYA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Islahiye, Kırıkhan güzergahı üzerinden yaklaşık üç saat sürecek bir yolculukla Antakya'ya varıyoruz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Antakya'da ilk olarak Zeugma müzesinin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habip Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum-Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, Tarihi Antakya evleri, Eski Antakya Sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Sonrasında Habib Neccar Dağı'nın eteğine yapılmış olan dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN, Pazar : ANTAKYA – İSKENDERUN – ADANA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. İskenderun’a hareket. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağlarının doyumsuz manzarasını izleyerek Belen geçidine çıkıyoruz. Buradan İskenderun’a varış. İskenderun sahilinde çay molası veriyor ve Adana’ya yöneliyoruz. Taş köprü, Küçük Saat, Büyük saat ve Ramazanoğlu Beyliğine ait Konağı görüyor ve bilgiler alıyoruz. Kazancılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında, Seyhan Barajı’na yöneliyor ve Baraj gölü kıyısında kahvelerimizi içiyoruz. Panoramik şehir tanıtım turumuz sonrasında akşam yemeğimizde meşhur Adana kebabı tadmadan Adana’dan ayrılmıyoruz ( ekstra ). Havalimanı’na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolu ile saat 20:15 de İzmir’e hareket. 21:50 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu….

Bu Turun Tarihleri

09 / 12  Kasım  2017, 3 Gece 4 Gün  SATIŞA KAPALI 

16 / 19 Kasım  2017, 3 Gün 4 Gece

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Şanlıurfa / Gaziantep / Antakya / Adana arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Şanlıurfa’da 5*Nevali Hotel’de v.b. (1) gece konaklama
 • Gaziantep’te 5*Grand Hotel Gaziantep’te v.b. (1) gece konaklama
 • Antakya’da 4*Grand Boğaziçi Otel’de v.b. (1) gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Şanlıurfa Pegasus Havayolu – Adana / İzmir Sun Express Havayolu uçak bileti.
 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı, 4. gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI