NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

VENEDİK KARNAVALI

1.Gün:İzmir-Istanbul–Bologna-Venedik

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda iç hatlar terminalinde saat 02.00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2305 sefer sayılı uçuş ile saat 03.40’de İstanbul’a hareket ve saat 04.50’de varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinizi tamamlayarak TK 1321 sefer sayılı uçuş ile saat 08.30’de Bologna’ya hareket ve saat 10.10'da varış. Havaalanında karşılanma. Aracımıza transfer ve Bologna şehir turu: Karakteristik özellikler taşıyan bu kentte, dünyanın toplamda en uzun kemeraltıları yer alır. Bu durum Bologna’ya ayrı bir güzellik ve özellik katar. Şehrin tarihi bölgesinde her sokakta rahatça yürümenizi sağlayan portico'lar yani kemeraltı güneşli havada güneşten yağmurlu havada yağmurdan etkilenmeden rahatça şehirde yürümenizi sağlar. Turumuza, şehrin kalbi Piazza Maggior’dan başlıyoruz. Bologna'nın sembolü Neptune Çeşmesi, meydanın  girişinde, şimdi kültür merkezi ve kitaplık olarak kullanılan eskiden ticaret merkezi olarak kullanılan Salaborsa'nın özellikle tavan mimarisi inanılmaz derecede ilginizi çekecektir. Ayrıca tabanında bulunan cam galeriden şehrin kurulduğu ilk günlerden kalma kalıntıları da görebilirsiniz. Piazza Maggiore'ye hakim olan en önemli iki yapı Bologna Town Hall ve Basilica San Petronio da diğer görülecek yerler arasında.  Arkeoloji müzesi ve olağanüstü güzellikteki avlusuyla Palazzo dell' Archiginnasio'yu da göreceksiniz. Burası batı dünyasının en eski üniversitelerinden biridir. Diğer görülecek bir nokta; Piazza San Stefano, aynı ismi taşıyan ve çeşitli dönemlerde yapılmış birbirine bağlı yedi kiliseyi aynı çatı altında toplayan son derece ilginç binadır. Halk arasında "Sette Chiese" (Yedi Kilise) denen yapının ön yüzündeki balkon çok hoşunuza gidecek.  Şehrin başka bir sembolü ise, ortaçağdan kalma Asinelli ve Garisenda isimli yan yana duran iki kule. Tıpkı, Pisa kulesi gibi yan yatmış durumda. Serbest zamanınızı şehrin ara sokaklarında dolaşarak geçirip, Bologna'nın günlük yaşamının aktığı Via dell' Indipendenza adlı ünlü caddesinde restorantlar, cafeler, magazalarla dolu  caddesinde geçirebilirsiniz. Venedik’e hareket otelimize yerleşme ve geceleme.

2.Gün:Venedik

Kahvaltı. St. Marco Meydanı’nda turumuza başlıyoruz. On iki havariden biri olan Saint Marco’nun kemiklerini muhafaza etmek amacıyla Avrupa ve Bizans karışımı mimariyle yapılmış St. Marco Kilisesi, düklerin ikamet yeri ve hükümet konağı olarak kullanılmış. Daha sonra Doge’s Palace, 1600 yılında üzeri kapalı bir şekilde inşa edilmiş olan saray ile 17. yüzyıla ait hapishaneyi birbirine bağlayan Bridge of Sighs (İç Çekme Köprüsü) gezilecektir. Arzu edenler gondollarla binerek binlerce yıllık tarihi binaları ve köprüleri görebilir ve ilginç fotoğraflar çekme şansı yakalayabilirler. Rialto Köprüsü’nün altından geçerken Büyük Kanal’ın manzarasına hayran kalacaksınız. Serbest zamanınızda karnaval nedeniyle yapılan etkinliklere katılabilirsiniz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3.Gün:  Venedik

Kahvaltı - Venedik karnavalına katılım için otelimizden hareket. Bugüne özel olarak adada "Meleğin Uçuşu" gerçekleşecektir. San Marco Meydanı'nda yapılan "Meleğin Uçuşu" gösterisini her sene gelen binlerce kişi izler. Maskeli balolar, yarışmalar, gösteriler ve geçitlerle devam eden karnaval, şehri rengârenk bir atmosfere bürümektedir. Bu sene uçuşu geçen sene Festa delle Marie'yi kazanmış olan Erika Chia 2019'un Meleği olacak. Geceleme otelimizde.

4.Gün:  Venedik

Kahvaltı sonrası Treviso'ya transfer, güzel bir Treviso turu bizi bekliyor. Burası içinde kanallar ve köprüler olan, Arnavut kaldırımlı yolları ile İtalya’da şirin bir şehir. Aynı zamanda BENETTON'un şehri olarak da  bilinen şehirde dünyaca ünlü markaların atölyeleri var. Tur sonrası havalimanına transfer. TK 1870 sefer sayılı uçuş ile saat 19.00 İstanbul’a hareket ve saat 23.25'de varış. Ardından TK 2354 sefer sayılı uçuş ile saat 02.00’de İzmir’e hareket ve saat 03.20’de varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

22-25 Şubat 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Havaalanı – otel - havaalanı arası özel otobüslerle ulaşım ve transferler
 • Venedik’te 4Best Western Group v.b. konaklama  ( Otel Veneto Bölgesinde / yarı merkezi)
 • Venedik’teki tüm ayakbastı ücretleri, günlük şehir vergileri ve check point ücretleri
 • Venedik’te Vapgoretto ücretleri
 • Bologna turu,
 • Tam günlük Venedik şehir turu
 • Yurt dışı seyahat sigortası
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir-İstanbul-Bologna / Venedik İstanbul-İzmir ekonomi sınıf uçak bileti ve yerel havalimanı vergileri. ( Uçak biletleri başvurular kesinleştiğinde grup olarak talep edilecektir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmemiş olan turlar
 • Tüm müze, ören yeri giriş ücreti
 • Alınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme,v.b.)
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu
 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli: 120 Euro ( Yeşil Pasaporta vize yoktur )

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen ve önerilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak    olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol  tişört, en az bir adet kazak veya hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgarlık almalarını tavsiye ederiz. 
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI