YENİ KEŞFEDİLEN BİR BALAYI DESTİNASYONU: KOH SAMUI


Koh Samui, muhteşem doğal güzelliklerin ve çeşitliliğin adasıdır. Hurma ağaçlarıyla çevrelenmiş kıyı şeridi ile düz kıyı arazisinde hindistan cevizi ve meyve yetiştiriciliği, eğimli kayalarının bakir yağmur ormanlarının arasında kaybolduğu merkezi granit kitlelerini meydana getirmektedir. 

Samui, Tayland’dın üçüncü en büyük adası ve çoğunda yaşanılmayan 80’den fazla takımadanın en büyüğüdür. Ang Thong National Marine Park’ı meydana getiren bu adalar kayak ve şnorkelle yüzmek için bir cennettir.  

Olağanüstü doğal güzelliklerin, yemyeşil tropik ormanların, hindistan cevizi ağaçlarının, mercan kayalıklarının ve tertemiz suların adası Koh Samui, balayı çiftleri için mükemmel bir tatil mekanı.... Kişisel tercihlerinize bağlı olarak Koh Samui’deki tatilinizi huzurlu ve sakin veya çeşitli maceralarla dopdolu geçirebilirsiniz. 

Laem Yai Plajı adanın kuzeydoğu ucunda bulunan gözden uzak bir plajdır. Burası, romantik zamanlar geçirmek isteyen balayı çiftleri için idealdir.  Chaweng Plajı ise  el değmemiş bembeyaz sahili ve sahilin özellikle kuzeyindeki bölümünde bulunan harika gece mekanlarıyla ünlüdür.

ÖRNEK PROGRAM 

1. GÜN: BANGKOK (Şehir turu / Sea Food Market / Pat Pong Pazarı)

Bangkok Suvarnabhumi Havaalanı’na varış ve profesyonel asistan tarafından karşılanma. Otele transfer öncesi yerel şoför-rehberiniz eşliğinde panoramik BANGKOK ŞEHİR TURU. Otele yerleşme. Akşam yemeğinizi istediğiniz cins deniz ürününü kendiniz seçip pişirttirebildiğiniz SEA FOOD MARKET’ta yedikten sonra her türlü taklit malı pazarlık usulü satın alabileceğiniz ünlü PAT PONG PAZARI’nı gezmenizi tavsiye ederiz. Geceleme.

2.GÜN: BANGKOK / KOH SAMUI

Sabah otel lobisinde şoförünüzle buluşma ve havaalanına transfer. Thai Airways uçuşu ile Koh Samui'ye uçuş. Yerel asistan tarafından karşılanma ve otele transfer.  Geceleme otelde. 

3. GÜN: KOH SAMUI

Tam gün serbest zaman. ANGTHONG ULUSAL DENİZ PARKI'nda jet-ski ile deniz safarisine çıkabilir,  parkın içindeki Wao Adası'nı, Tai Phow Adası'nı ve Mae Kho Adası'nı keşfedebilirsiniz.  Parkta ayrıca ATV'lerle tura çıkmak ya da fil safari yapmak da mümkün. Geceleme otelde. 

4. GÜN: KOH SAMUI

Sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız günü Hollywood'un gişe hasılatı kıran filmine konu olan Alex Gardner’ın “Sahil” kitabına ilham veren yer olduğu söylenen ANGTHONG'daki tuhaf şekilli kireçtaşı kayalarını, yeşillikli bayırları ve egzotik balıkların kaynaştığı turkuaz suları görebilir, deniz kanosuna binip ve şnorkelle yüzerek muhteşem bir gün geçirebilirler...

5. GÜN: KOH SAMUI

 

Tam gün serbest zaman. Macerayı seven konuklarımız sürat teknesiyle tam gün KOHTAO ve NANG YUAN turuna çıkabilirler. Tayland Körfezi'nde şnorkelle yüzebileceğiniz en iyi yer, sizi Koh Tao ve Nang Yuan’da bekliyor. İnanılmaz güzellikteki bu iki adada Mango, Tian Nok, Hin Wong ve Sairee sahillerindeki muhteşem mercan kayalıklarını keşfedin. Adanın üç zirvesiyle etkileşime geçen deniz akıntılarıyla oluşmuş sahil plajları benzersizdir... Geceleme otelde...

6 GÜN: KOH SAMUI

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Bugünü adadaki diğer tarihi ve kültürel güzellikleri keşfetmeye ayırmanızı tavsiye ederiz. Örneğin ünlü BÜYÜK BUDA'yı gezin ve ardından rengarenk Nathon yerel pazarında alışveriş yapın. Samui’nin mumyalanmış keşişinin mekanı olan Kunaram Tapınağı’nı görün ve ardından Gizli Şelale’de dinlenin. Ayrıca adanın ünlü Büyükanne ve Büyükbaba Kayaları'nı görmeyi de ihmal etmeyin...! Geceleme otelde.   

7. GÜN: KOH SAMUI / BANGKOK 

Sabah kahvaltısı. Öğle saatlerinde size otelin önünden alacak özel aracınızla havaalanına transfer. Thai Airways uçuşu ile Bangkok’a transfer. 

 

 

ÖNERDİĞİMİZ OTELLER 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Yerel havayolları ile Bangkok / Koh Samui / Bangkok arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
  • Özel araç ile havaalanı – otel – havaalanı transferleri
  • Yarım günlük panoramik Bangkok şehir turu (şoför/rehber eşliğinde)
  • Bangkok’ta (1) gece, Koh Samui'de (5) gece seçilen otellerde oda-kahvaltı konaklama
  • Seyahat sigortası
 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

 tapınakları ile sizi büyüleyecek… 
THY ya da Singapore Airlines ile... 

Önemli Notlar

YUKARI