NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ZAFER BAYRAMINDA SAMOS KÜLTÜR TURU

TÜRKÇE REHBERLİ ADA TURU DAHİL

1.Gün: KUŞADASI - SAMOS - VOURLIOTES – KARLOVASI  – POTAMI ŞELALELERİ VE PLAJI

Sabah 07:30da Kuşadası Limanında  rehberimiz ile buluşarak limandaki check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00da Samos’a hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Samos’un ana şehri olan Vathy diğer bir adı ile Samos Şehrini ziyaret edeceğiz. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengârenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokak­larını, hediyelik eşya dükkânlarını, yerel kahveleri, ünlü Aslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Turu­muzun sonrasında her taşıyla tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan Pythagorion’u doyasıya gezebilir­siniz.Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır. Li­mana kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkânlarını dolaşıp alışveriş yapabilir, sahil boyunca sıralan­mış restoranlarda Yunan mezelerinin, kurutularak ızgarada pişir­ilmiş ahtapot ve taramanın keyfini Ouzo ile çıkarabilirsiniz.

Daha sonraki önemli duraklarımızdan biri de sıcacık atmosferi ile bir zamanların küçük balıkçı köyü olan Kokkari; ufacık kilisesi, birçok kafeterya ve restaurantları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız harika bir yer. Burada küçücük renk­li sokakların arasında dolaşmak, sevdikleriniz için birer hediyelik eşya almak için yeterli vaktiniz olacaktır. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu Vathy’ye dönüyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşi­yor ve dinleniyoruz.

Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesine katıl­mak için otelimizde buluşuyor ve bölgenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.

2. Gün: SAMOS

Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tur liderinizin ekstra olarak düzenleyeceği Özel Samos Gezisi’ne katılıp adanın geri kalanını ziyaret edebilirler.

Özel Samos Turu (25€)
Dileyen misafirlerimiz aşağıdaki tura katılarak adanın geri kalanını ziyaret edebilecekler ve teknenin hareket edecek olduğu Pythagorion Limanı’na transferleri sağlanacaktır.

VATHY – KOKKARI – MYTILINI – HORA – KOUMARADEI – MEGALI PANAGIA MANASTIRI – PAGONDAS KÖYÜ – PYTHAGORION TURU
Otelde yapacak olduğumuz sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle 2. Samos turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un başkenti olan Vathy’de Katolik ve Metropolitik Kilisesi’ni, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ve günümüzde şarap müzesi olarak kullanılan eski bir şarap fabrikasını geziyor, burada yerel Samos şaraplarının tadına bakabiliyoruz. Daha sonra deniz kıyısında bulunan ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Kokkari’ye gidiyoruz. Dar taş sokakları, deniz kenarında bulunan yerel tavernalarını ve adanın en eski kilisesi ile doğal bir balıkçı kasabasını görme imkanımız oluyor. Buradan hareket ettikten sonra yol üzerinde bulunan Mytilini ve Hora köylerini panoramik olarak gördükten sonra, çinicilik ve balları ile ünlü Koumaradei Köyü’ne ulaşıyoruz. Buradaki kısa ziyaretimizde ünlü Pythagoras kupalarının diğer adı “adalet kupası” olan bu matematiksel kupanın detaylarını öğrenme şansımızın ardından adanın en görkemli yapısı olan Megali Panagia Manastırı'na gidiyoruz. Bu manastır Keşiş Dionysios ve Keşiş Nilos tarafından 1586 yılında inşa edilmiş ve Meryem Ana’nın vefatına ithaf edilmiştir. Adanın en verimli bölgesinde bulunan Pagondas Köyü’nün şirin köy meydanında kahve molamızın ardından öğle saatlerinde dönüş limanımızda olan dünyaca ünlü matematikçi ve filozof Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri Pythagorion’a gidiyoruz. Öğle yemeği için deniz kenarında bulunan birbirinden güzel sahil restaurantlarından birinde öğle yemeğimizi yedikten ve birçok hatıra fotoğrafı çektikten sonra akşamüzeri otele geri dönmek için tekrar toplanıyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.

3. Gün: SAMOS – KUŞADASI 

Otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltının ardından akşam teknenin hareket saatine kadar serbest zaman. Teknemizin Vathy limanından hareketinden 1 saat önce gümrük işlemleri için limana gidiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası limanındaki gümrük işlemlerinin ardından,  turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Bu Turun Tarihleri

30 Ağustos / 01 Eylül 2019 2 Gece, 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Kuşadası - Samos - Kuşadası gidiş-dönüş feribot bileti
 • Kuşadası ve Samos liman vergileri
 • Samos Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Samos Adası’nda liman - otel - liman transferleri
 • 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Samos Adası’nda bir gün Türkçe rehberli ada turu
 • Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Vize ücreti 120€, yeşil pasaport için vize gerekmemektedir
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL’dir
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi gecelik odabaşına 0,50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri misafirlerimiz için 10€ sur–prim alınacaktır

YUNAN GECESİ

Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili akşam yemeği 
0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€’dur. 

EXTRA SAMOS TURU
Ekstra ikinci gün Özel Samos Turu 
0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€

Önemli Notlar

Notlar

•   Kuşadası’ndan kalkış saati 09.00,  Samos kalkış saati 18.00 dir

•   Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kaşesi olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.

•   Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergâhında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

YUKARI