NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ZAMBEZI QUEEN İLE AFRİKA'DA NEHİRDEN SAFARİ

BÜTÜN TURLAR DAHİL! EKSTRA TUR YOK!

AFRİKA’DA DÖRT ÜLKE, CHOBE VE ZAMBEZİ NEHİRLERİ BOYUNCA AFRİKA’NIN EN SIRADIŞI YABAN HAYATI, LÜKS BİR NEHİR GEMİSİ İLE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR KEŞİF 
Çok lüks bir gemi ile ve tamamı suit odalarda nehirde yapacağınız bu yolculukta, bufalo, aslan, timsah, puku, zürafa, zebra, leopar ve suda yüzen yüzlerce fili görme imkânı. Bu bölge aynı zamanda bir kuş cennetidir, çok değişik kuşları gözlemleyebilecek ve fotoğraf makinenizle ölümsüzleştirebileceksiniz.
Afrika deneyiminizi lüks ve keyifli bir yolculuğa çevirmek için Zambezi Queen gemisi sizleri bekliyor.

21 Aralık 2018     

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidişte saat 23:30'da buluşma.

1.GÜN - 22 Aralık 2018                       İSTANBUL-JOHANNESBURG-PİLANESBERG

Saat 02:15’de Türk Hava Yolları’nın TK42 sayılı seferi ile hareket. Saat 11:05’de Johannesburg’a varış. Alandan özel aracımızla şehir turu için hareket. Rosebank, Sandton, Johannesburg’un yirmi kilometre mesafede bulunan ve Güney Afrika’da ırk ayrımcılığına karşı mücadelenin merkezi Soweto ve buradaki Nelson Mandela’nın Evi, görülecek yerler arasında. Tur sonrası Pilanesberg’e transfer. Oteliniz Bakubung Bush Lodge’a yerleşme. Pilanesberg, Sun City’den 5 km uzaklıkta olup, 2005’te Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı seçilmiştir. Pilanesberg Güney Afrika’nın, kuzey batı eyaletine bağlıdır. Tam bir milyon yıl önce meydana gelen volkanik hareketler sonucu oluşmuş bir doğal bir cennettir. Otelde akşam yemeğinden sonra gece safarisi yapacaksınız. Geceleme otelimizde.

2.GÜN - 23 Aralık 2018                     PİLANESBERG

Sabah henüz güneş doğmadan sabah safarisi için hareket. 5 Büyük (Big Five) olarak adlandırılan Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedanları ve diğer Afrika’ya özgü vahşi hayvanları doğal ortamlarında görebilme imkanı. Pilanesberg aynı zamanda 350 kuş ve 65 sürüngen türüne ev sahipliği yapmaktadır. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra foto safari. Daha sonra bir kumarhane ve eğlence şehri olan Sun City’ye hareket. Burada alacağımız akşam yemeğinden sonra. Pilanesberg’e otelimize dönüş ve geceleme.

3.GÜN - 24 Aralık  2018   PİLANESBERG-JOHANNESBURG–BOTSVANA- NAMİBYA

Otelde sabah kahvaltısından sonra Johannesburg’a transfer ve saat 11:45’de SA8306 sayılı sefer ile Johannesburg‘dan Botsvana’ya hareket. Saat 13:30’da Botsvana Kasane Havaalanı'na varış. Zambezi Queen gemisine transfer ve yerleşme. Gemide öğle yemeği. Bugün sizlere eşsiz bir doğaya ve eko-sisteme sahip Chobe bölgesi hakkında bilgi verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat 22:00’de gemi jeneratörlerinin kapanmasından sonra, sessiz gecede Afrika’nın vahşi tabiatının seslerini dinleyeceksiniz (İsteyenler için gemide okuma ışıkları mevcuttur).

4.GÜN - 25 Aralık 2018                   CHOBE NEHRİ

Gemide sabah saat 06:00’da günümüze bir kahve keyfi ile başlıyoruz. Saat 07:30’daki kahvaltıdan sonra nehir boyunca foto safariye katılabilir veya balık tutabilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeğinizi alırken Afrika’nın size sunacağı muhteşem manzaraları seyredeceksiniz. Saat 19:30’da akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN - 26 Aralık 2018                   CHOBE NEHRİ

Saat 06:00’da kahve servisi başlayacaktır ve 07:30'da kahvaltıdan sonra Chobe Milli parkında bir foto safariye katılacaksınız. Sonrasında gemiye dönerek açık büfe öğle yemeğinizi alacaksınız. Öğleden sonra vahşi tabiatın size sunacağı güzellikleri ve yaşamları gözlemleyebilirsiniz. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN - 27 Aralık 2018                   CHOBE NEHRİ

Saat 06:00’dan itibaren sabah kahvesi ve 07:30’da kahvaltıdan sonra nehirde bir foto safariye katılabilir, balık tutabilir veya bir yerli köyü ziyaret edebilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Gemideki son gecenizde geleneksel Afrika yemeği ile ağırlanacaksınız.

7.GÜN - 28 Aralık 2018                ZİMBABWE

Saat 06:00’da gemide kahve servisi başlayacaktır. Saat 07:30’da kahvaltıdan sonra saat 09:00’da gemiden ayrılarak özel araçla Viktorya Şelalelerine (Zimbabwe) hareket ediyoruz. Burada bulunan The Kingdom Victoria Otel'e transfer ve yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından yürüyerek şelale turu yapacağız. Daha sonra tekne turu ile günbatımını izleyeceğiz. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN - 29 Aralık 2018                VİKTORYA ŞELALESİ-CAPE TOWN

Kahvaltıdan sonra Victoria Falls Havaalanı'na transfer. SA8691 sayılı sefer ile 11:45’de hareket. Saat 14:40’da Cape Town’a varış. Southern Sun Waterfront Otel’e transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9.GÜN - 30 Aralık 2018                  CAPE TOWN

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Cape Town şehir ve Masa Dağı turu. “Mother City”(Ana Kent) olarak anılan Cape Town şehrini tanıtan panoramik şehir turunda; Adderly Caddesi, Bartolomeus Heykeli, Jan Van Ribbeck tarafından 1652’de Avrupa’dan Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlamento, Jan Van Ribbeck Heykeli, Nobel Barış ödüllü Desmond Tutu’nun 10 yıl boyunca başpiskoposluk yaptığı Saint George Katedrali, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi gibi kentin tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Daha sonra hava koşulları elverişli olur ise teleferik ile Masa Dağı'na çıkıyor ve 1087 metre yükseklikten Cape Town’ın güzel manzarasını seyrediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10.GÜN - 31 Aralık 2018                 CAPE TOWN   ***  YILBAŞI *** 

Otelde Sabah kahvaltıdan sonra Ümit Burnu Yarımadası turu için hareket. Tam gün sürecek turumuzda, Bantry Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Burada “Fok Adası”ndaki fokları görmek üzere tekneye biniyoruz. Fok Adası olarak adlandırılan yer aslında büyük bir kayalık. Tekne ile dalgaların elverdiği ölçüde yüzlerce fokun bulunduğu kayalık adaya yaklaşarak fotoğraflarını çekiyoruz. 
Daha sonra Ümit Burnu’na hareket ediyoruz. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu, Güney Afrika’daki Cape Yarımadası’nın güneydeki en uç noktasıdır. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bir yerel balık restoranında alacağız. Daha sonra Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e füniküler ile çıkacak, dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. Devamında dünyanın en büyük ve çeşit bakımından en zengin botanik bahçesi olarak bilinen ve penguenlerin yaşadığı Boulder’s Beach’e gidiyoruz. İçinde 22.000’in üzerinde bitki ve dünyanın her yerinden botanik ve ziraat araştırmacılarına açık olan bir kütüphane ve araştırma merkezinin yer aldığı bahçe aynı zamanda kuşların doğal yaşam alanıdır. Burada Kirstenbosch Botanik Bahçeleri de göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Otelde akşam yemeği ve yılbaşı kutlaması. Yeni yılınız kutlu olsun!

11.GÜN - 01 Ocak  2019                      CAPE TOWN – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra  otelden ayrılarak Wineland turu için hareket ediyoruz. Turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahzenleri geziyor, ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabasına geçiyoruz. Şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası  havaalanına transfer ve saat 18:00’da TK45 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.

02 Ocak 2019                             İSTANBUL

Saat 05:50’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

21 Aralık 2018-02 Ocak 2019, 11 Gece 12 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul – Johannesburg/Cape Town- İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri 
 • Pilanesberg’de Bakubung Bush Lodge otelinde 2 gece tam pansiyon konaklama .
 • 5*Dlx Zambezi Queen gemisinde 4 gece 5 gün  tam pansiyon nehir turu 
 • Cape Town’da Southern Sun Waterfront otelinde 3 gece tam pansiyon konaklama
 • Gemide alkolsüz içecekler, maden suyu, çay, kahve, bira ve ev yapımı şaraplar 
 • Johannesburg-Victoria Falls uçak bileti 
 • Victoria Falls – Cape Town uçak bileti
 • Programın içinde yazılı olan tüm turlar 
 • Profesyonel Türkçe Tur liderliği 
 • Tursab mecburi mesuliyet sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda yazılı olan turların dışında yapılabilecek ekstra turlar.
 • Şoförler, otel görevlileri, bagaj taşıyıcılar ve Gemi Personeli Servis Bedeli (Mecburi olup kişi başı 100 USD’dir ve gemide nakit toplanacaktır)
 • Seyahat sağlık sigortası 
 • Botsvana-Namibya ve Zimbabve vize ücretleri
 • Kişisel harcamalar 

Önemli Notlar

Çocukları ile seyehat edecek ailelerin dikkatine:

 • Güney Afrika İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre  01 Ekim 2014 tarihinden itibaren bu ülkeye seyahat edecek ve/veya seyahatine bu ülkeden başlayacak 18 yaş altındaki çocuklar için bazı yeni uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Buna göre pasaportun haricinde aşağıdaki belgelerin bulundurulması ülkeye girişte herhangi bir aksilik yaşanmaması açısından zorunludur;
 • Her iki ebeveyn ile seyahat edildiğinde çocuğun detaylı doğum belgesi ile birlikte tam vukuaatlı nüfus belgesi (nüfus müdürlüğünden) ve çocuğun nüfus cüzdanının bulundurulması, 
 • Ebeveynlere ait evlilik cüzdanının bulundurulması, Ebeveynlerden sadece 1 tanesi ile seyahat edilmesi halinde yukarıdaki belgelere ilave olarak seyahatte bulunmayan ebeveyne ait muavakatname (seyahat tarihinden maksimum 3 ay önce alınmış) veya mahkeme tarafından verilmiş velayet belgesinin yanlarında bulundurulması,
 • Ebeveynlerden 1 tanesinin vefat etmiş olması durumunda ise ölüm belgesinin de yanlarında bulundurulması,
 • 18 yaş altındaki genç seyahat edeceği zaman yukarıdaki aile durumlarına bağlı olarak belgeleri yanında bulundurması,
 • Bahsedilen dokumanların İngilizce lisanı haricinde olanların, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevirilmiş olması gerekmektedir!
 • Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 
 • Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 • Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz. 
 • Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış / yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
 • Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. 
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Single (Tek başına) konaklama yapan misafirlerimize otelde tek kişilik, gemide ise  iki kişilik kabin verilmektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
 • Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

Uçak Ulaşım Uyarılar

 • Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 
 • Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 
 • Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. 
 • Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
YUKARI