ADRİYATİK'İN İNCİSİ MONTENEGRO

YILBAŞINDA / TÜM TURLAR ve İKİ AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

Gün 1 :29 Aralık 2019;  izmir - İstanbul  – Podgorica - Budva

Sabaha karşı saat 02.30 da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar THY kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası TK2305 sefer sayılı uçak ile saat 04.30 da İstanbul’a hareket. 05.4 de varış. THY’nın TK 1085 sayılı seferi ile 08:05’de  Podgorica’ya uçuş. Yerel saatle 08.05’de varışımızın ardından Budva’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Budva şehir turuna başlıyoruz 2500 yıllık geçmişi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Eski şehrin surları içinde ve Kalenin etrafından keyifli bir yürüyüşün ardından konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Gün 2 ; 30 Aralık 2019 ; Budva / Kotor   

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kotor Körfezi turuna katılabilirler. Montenegro’nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebileceğimiz bu turumuzda, ilk durağımız UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan ve doğal bir liman olan Kotor şehri. Kotor'da kale içinde yapılacak rehber eşliğindeki gezinin ve sunulacak serbest zamanın ardından, sonraki durağımız Perast olacak. Kotor körfezinin el değmemiş güzelliğinin keyfini, Perast'i keşfederek sürebilirsiniz. Perast sonrasında, Montenegro'nun Avrupa'ya açılan yüzü Tivat'a hareket ediyor ve Karadağ’ın Monaco’su da denilen Tivat'ın sembolü, Porto Montenegro'yu geziyoruz. Burada çeşitli lüks restoran ve kafelerde dinlenebilir ya da sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Budva’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Gün 3 ; 31 Aralık 2019 ;  Budva  *****YENİ YILI KARŞILAMA*****

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  tam gün serbest zaman. Yılbaşı akşam yemeğimiz için hazırlıklar ve HOŞ GELDİN YENİ YIL Partisi. Geceleme Otelimizde.

Gün 4 : Budva - Mostar - İstanbul - İzmir

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman veya konuklarımızla Mostar-Blagaj turu yapacağız.Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda Bosna Hersek sınırını geçtikten sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köylerinde ki. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar’a doğru devam ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.  Ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeği, alışveriş ve ihtiyaçlar için serbest zamanımızın ardından durağımız olan Blagaj’a  doğru hareket ediyoruz. Doğa ile iç içe şelalelerin olduğu bu huzur veren yer de günün yorgunluğunu atıyor ve Dünyanın dört bir yanından insanların gelip su kaynağının yanı başında ki Alperenler (Dervişler) tekkesi ziyaret ediyor ve sonrasın da  Budva’ya dönüş için hareket ediyoruz.  Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşuyor ve Podgorica Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından saat 20.35’de  Türk Hava Yolları’nın TK1088 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz.  Varışımız yerel saat ile 00.305’da olacak. TK 2354 sefer sayılı uçak ile İzmir’e hareket ve 03.25 de İzmir’e varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Aralık 2019-01 Ocak 2020, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

İki kişilik odada kişi başı                    :   850  Euro                      155  Euro x 6 Taksit Tek kişilik odada konaklama farkı     :   950 Euro                       175 Euro x 6 Taksit                         

Paket Fiyata Dahil  Hizmetler

*THY’nın tarifeli seferi ile İzmir - İstanbul – Podgorica  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

*Havalimanı vergileri

*4* Budva  Hotel’de  oda+ kahvaltı konaklama 

*Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

*Panoramik Budva ve Kotor  şehir turları,

*Mostar-Blagaj turu 

* İki akşam yemeği

*Seyahat Sigortası,

*Türkçe rehberlik hizmeti

Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler

  • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  50.00 TL
  • Kişisel harcamalar
  • Ekstra turlar

 

Önemli Notlar

 SIKÇA SORULAN SORULAR
 
Sağlık
Ülkeye girişte herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi otellerinde  alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.
 
Vize Bilgileri
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Podgorica arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1 saat 15 dakikadır.  
 
Para Birimi
Montenegro Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Montenegro arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Montenegro’da saat  11.00’dir. 
 
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Bölgede Akdeniz iklimi hakimdir.  Deniz, kum,güneş tatili olması sebebiyle tişört, şort, ince pantalonlar ile birlikte  mayo, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi mutlaka yanınıza almayı unutmayın.  Bunun dışında kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, sezonuna göre akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
Yemek Kültürü
Montenegro mutfağında Osmanlı’ya ait pek çok lezzet bulmak mümkün. Bir liman kenti olması sebebiyle deniz ürünlerini de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.  Bununla beraber İtalyan ve Çin yemeklerinin sunulduğu restoranlarda mevcuttur. Ülke mutfağında kuzu  eti, sığır etinden çeşitli lezzetler görmek mümkündür. 
 
Elektrik
200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.
 
Alışveriş
Şehrin Old Town bölgesinde çeşitli butik dükkanlar ve  çeşitli markaların kıyafetlerini bulabileceğiniz alışveriş merkezi bulunmaktadır. Magnetler , biblolar & süsler , deniz kabuğundan süsler , eski paralar madalyonlar şehirde bolca bulabileceğiniz hediyelik eşyalardan.
 
YUKARI