NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

AMALFİ KIYI KASABALARI VE PUGLİA TURU

SATIŞA KAPANMIŞTIR / TEŞEKKÜR EDERİZ

İtalya’nın güneyinde Adriyatik kıyısınca uzanan yarıma ada şeklindeki Puglia, beyaz şarabı, zeytini, turilli evleri ve leziz yemekleriyle İtria Vadisi…ünlü trulli evleri,oldukça yaşlı ağaçların bulunduğu zeytinlikler, alabildiğince uzanan üzüm bağları…  Bu az bilinen ancak şimdilerde adını sıksa duyduğumuz bölge …  Ferzan Özpetek bölgedeki Lecce şehrini ‘Serseri Mayınlar’ ve ‘Kemerlerinizi Bağlayın’ filmleriyle tüm sinemaseverlerin dikkatini çekti.
Ne dersiniz bu yıl İtalya’da yeni keşiflere çıkma zamanı olabilir mi ?

İtalya’nın güneyinde Adriyatik kıyısınca uzanan yarıma ada şeklindeki Puglia, beyaz şarabı, zeytini, turilli evleri ve leziz yemekleriyle İtria Vadisi…ünlü trulli evleri,oldukça yaşlı ağaçların bulunduğu zeytinlikler, alabildiğince uzanan üzüm bağları…  Bu az bilinen ancak şimdilerde adını sıksa duyduğumuz bölge …  Ferzan Özpetek bölgedeki Lecce şehrini ‘Serseri Mayınlar’ ve ‘Kemerlerinizi Bağlayın’ filmleriyle tüm sinemaseverlerin dikkatini çekti.
Ne dersiniz bu yıl İtalya’da yeni keşiflere çıkma zamanı olabilir mi ?

1.GÜN ; İzmir – İstanbul – Bari - Polignano Amare -  Alberabello  – Martina Franca

Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali THY kontuarında saat 02.00  de buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp TK 2305 sefer sayılı uçuş ile saat 03.45 de  İstanbul’a uçuyoruz. 04.55 de  İstanbul’a varış.   TK 1445  sefer sayılı uçak ile saat 06.35 de  Bari’ye uçuyoruz… Yerel saat ile 07.35 de Bari Hava Limanı’ndayız. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor, valizlerimizi alıyor ve bizi bekleyen otobüsümüz ile  Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'de panoramik turumuzu yapıyoruz; Teatro Margarita ,Teatro Petruzzelli, Palazzo Municipale (Belediye Sarayı), Teatro Piccini, Palazzo de Governo (Hükümet Konağı),C olonna della Giustizia (Adalet Sütunu), Cattedrale di S.Sabina , S.Gregoria , Museo Diocesano, S.Marco Kilisesi görülecek yerler arasında… Bari turumuzu eski kentin dar ve dolambaçlı sokaklarından oluşan Ortaçağ dokusunu keşfederek tamamlıyoruz. İkinci durağımız Antik çağlardan beri yerleşim merkezi olan ve günümüzde de Roma İmparatorluğu’na ait bir çok eser bulundurulan sahil şeridi Polignano Amare.... Geçimini turizm, tarım ve balıkçılıkla sağlayan bu kasabaya sahil kenarındaki teraslardan baktığınız  zaman epik bir filmden sahneler izliyormuş hissine kapılıyorsunuz. Polignano Amare parlak mavi renkte suları ve nefes kesen manzarası ile kireç taşı kayaların üzerine kurulu evleri ve iyi korunan tarihi ile büyüleyici bir atmosfer. Turumuzda,  Piazza Vittorio,  Emanuel Santa Maria Assunta Kilisesi, Antik Traianus Yolu, Sur Duvarları ortaçağ sokakları  ve seyir teraslarını göreceğiz.  Polignano Amare sonrasında bölgenin medar - ı iftiharı! Alberobello Kasabası var. Trullo adı verilen bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanıyor. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Peri  masalı Alberobello.  Trulli başkenti olarak da biliniyor ve şehrin meydanından durup da ilginç turili evlerinin olduğu yere baktığınızda sanki tarihe yolculuğa çıkıyorsunuz. Güney İtalya’nın İtria Vadisindeki en ünlü kasabalardan birisidir Alberobello, sahip olduğu 1,500 den fazla turilli eviyle turistlerin gözdesi. Konik çatılı, harçsız örülmüş duvarları, beyaz ve gri renkleriyle Trulli evleri 1995 de UNESCO Dünya Mirası Listesinde kendine yer bulmuştur. Özellikle Rione Monti’yi  sokak sokak gezip,  fotoğraf çekmeye doyamıyacaksınız. Buradaki evlerle ilgili en çok ilgi çeken  söz: “Onlar ev değil, yalnızca birarada duran taşlar!” Vergi almaya gelen memurları ikna etmek için bu cümleyi kullanmışlar zamanında.. Çatısı olan her yapıdan vergi alınacağı duyurulduktan sonra icat edilen bu çatı şekli onları hem vergiden kurtarmış hem de zaman içinde tüm Itria Vadisi’ne yayılıp ün kazanarak bölgeyi İtalya’nın en turistik bölgelerinden biri haline dönüştürmüş.  Trullolar arasında dolaştıkça dükkanlara girip çıktıkça  çok farklı trulloları görme şansınız olacak. Martina Franca’daki otelimize yerleşme. Akşam yemeği serbest… Geceleme otelimizde.

2.GÜN : Martina Franca - Locorotondo - Lecce

Sabah kahvaltımızı yapıyor ve Locorotondo’ya hareket ediyoruz. Puglia bölgesinin kalbinde yer alan Itria Vadisi şehirlerinden Locorotondo, beyaz duvarlı evleri, daracık uzayıp giden sokakları ve panoramik manzarasıyla oldukça ilginizi çekecek. Barok mimarinin izlerinin görüldüğü Locorotondo, rengârenk çiçeklerle süslü, her zaman canlı olan meydanı, saray ve 19. yüzyıldan kalma kilisesi görülmeye değerdir. Adriyatik kiyisinda bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket edeceğiz. Otranto, 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duyduğu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir italyan kasabası. Turumuz sırasında Otranto Kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Lecce’ye hareket ediyoruz. Burada öncelikli olarak misafirperver halktan bahsetmek gerek. İtalyanların çok sıcak ve yardımsever olabildiklerini burada anlayabilirsiniz. Bütün yolların ana bir caddeye çıktığı ve kaybolmanın neredeyse imkansız olduğu Lecce, Barok tarzı binaları ile ünlü bir şehir.  Lecce taşı diye anılan özel bir tür taştan yapılmış yüzlerce yıllık sokakları, tarihi, doğası, canlı sosyal yaşamı, harika denizi ve muhteşem yemekleri ile herkesi etkileyen özel bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Bu şehir ayrıca Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar” filmine de ev sahipliği yapmıştır. Zamanın yavaş aktığı şehirden ayrılmanız pek kolay. Güney’in Floransa’sı olarak da bilinen Lecce’de sırası ile Piazza Duomo’yu, hayat dolu meydanı Piazza Sant’Oronzo’yu, meydanın tam ortasındaki arkelolojik kazı ile ortaya çıkmış anfitiyatroyu göreceğiz. Lecce’de;  Lecce mimarisinin yanı sıra kağıttan yapılan biblolarıyla da ünlüdür. Gezimiz sırasında bu biblolardan satın alma şansımız olacak. Otelimize yerleşme ve  serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. GÜN : Lecce - Ostuni / Brindisi - Matera

Sabah otelimizde yaptığımız keyifli bir kahvaltının ardından tekrar yollara düşüyoruz. Zeytin ve üzüm bağları ile çevrili Adriyatik kıyısına hakim bir tepede kurulu  “La Citta Bianca” yani “Beyaz Şehir” olarak adlandırılan, Akdeniz mimarisinin yansıdığı ilginç sokakları ile bir inciye benzeyen Ostuni’ye hareket ediyoruz…Ostuni 8 km lik sahil şeridi, zeytin ve üzüm ağaçları ile gelirinin büyük çoğunluğunu turizmin oluşturduğu, 32.000 gibi küçük bir nüfusa sahip şirin bir İtalyan kenti. Akdeniz mimari örneklerinden beyaz taş evleri, dar sokakları, kemerli gecitleri, helezonlu merdivenleri ve daha birçok ilgi çekici ayrıntıyı görme fırsatı bulacağız. Şehrin ana meydanı olan Piazza Della Liberta yani Özgürlük Meydanı’nda bir kahve içimi serbest zaman veriyoruz. Matera’ya doğru yol alıyoruz. Güney İtalya’nın Basilicata bölgesinde yer alan UNESCO Dünya Mirası listesinde bir şehirdir. Tüf kayalara oyulmuş olan evler ve kiliselerin bulunduğu bu şirin şehir; yapıları nedeniyle de dünya tarihinin üzerinde yerleşimin devam ettiği en eski şehridir. Turumuzu tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelimizde.

4. GÜN :   Matera  -  Sorrento

Kahvaltı Sorrento’ya hareket. Yunanlılara göre, Sorrento Körfezi cazibesini bir zamanlar bu sularda yaşamış olan deniz kızlarından almıştır. Bu körfez önce, kıyılarına en güzel villaları yaptıran eski Romalıları, daha sonra Avrupa seyahatleri sırasında buraya mutlaka uğrayan Goethe, Wagner, Nietzsche gibi önemli yazar ve sanatçıları büyülemiştir. Sorrento’da panoramik turumuzu gerçekleştireceğiz. İtalyan hayatının en güzel örneklerini gözlemleyebileceğiniz uzun ve güzel bir gün sizleri bekliyor olacak. Tur sonrası serbest zaman. Neler yapabiliriz; Bottega Della Tarsia Lignea Müzesi'nde ahşap eşyaları ve oymacılığı inceleyebilirsiniz. Sorrento’nun en güzel katedrallerinden biri Duomo Katedrali'dir. İtalyan mimarisinin ince işlerinden biri olan bu katedrali gezebilirsiniz, şehrin en büyük bazilikası, Basilica di Sant Antoninonu’yu görme imkanı bulabilirsiniz. Dillere destan, Pizzeria Aurora'nın klasik İtalyan pizzalarını, dar ve şirin bir sokakta yer alan gerçek bir trattoriayı deneyebilirsiniz...En iyi Limoncello'yu Limonoro’dan satın alabilirsiniz…“Sorrento’daki otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. GÜN :  Sorrento  - Ravello  – Positano  - Amalfi - Sorrento

Kahvaltıdan sonra Ravello, Amalfi, Positano kasabalarını içeren Amalfi körfezi turuna çıkıyoruz. İlk durağımız doğal güzellikleri içinde barındıran Villa Rufolo ziyareti ile Ravello Kasabası. Daha sonra Amalfi kıyılarının inci kenti, İtalya’nın en güzide ve büyüleyici noktalarından biri olan Positano’ya doğru hareket ediyoruz. Positano bir dağın yamacında yerleşmiş gerçekten çok keyifli ufak bir kasaba. Otantik, bozulmadan günümüze kadar gelmiş İtalyanların sayfiye adası. Araba yasak. Positano’da kuzey, güney, doğu, batı yok, sadece aşağısı ve yukarısı var. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri, limon kokulu sokakları ve eşsiz manzarası ile Positano’yu unutamayacaksınız. Gün batımında Positano kızıla boyanırken dağa tırmandıkça gördüğümüz manzaraları tarif etmek mümkün değil. 1950'lerde John Steinbeck, Positano’yu bir dergi için kaleme almış, o günden sonra da şehir filmlere, şarkılara konu olmuştur. Son durağımız Amalfi; Amalfi ‘nin kuruluş hikayeleri arasında en çok yaygın olanı, şehrin Roma kökenli olduğudur. Costantinopoli’ye giden birkaç Romalı ailenin, fırtına esnasında sığındıkları bu koyda Amalphia şehrini kurdukları anlatılır. Günümüzde Amalfi deniziyle, eşsiz manzaralarıyla, misafirperverliği ile dünyaca ünlü bir kasabadır. Birçok ünlü film yönetmeninin esin kaynağı olmuştur. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6.GÜN :   Sorrento  - Capri Adası – Napoli - İstanbul - İzmir

Erken kahvaltı sonrası gezimizin can alıcı noktası olan Capri’ye doğru yola çıkıyoruz. Sorrento limanına varış. Capri’ye hızlı vapur ile hareket. Varışı takiben küçük  otobüslerle adanın en yüksek noktası olan dik bir yamaçta kurulmuş ana Capri için yola çıkacağız. Muhteşem manzara ile liman ayaklarınızın altında olacak. Capri Adası, zamanında Roma imparatorlarının yazlık eğlence ve dinlenme mekânı olmuş. Özellikle Augustus’tan sonraki imparator Tiberius, bu adayı çok sevmiş ve bir dizi villa yaptırmıştır. Lüksün sembolü İmparator Tiberius için yapılmış Jovis Villası’na ve Villa  San Michel'e hayran kalacaksınız. Gerçek olamayacak kadar güzel Capri adasındaki gezintimize devam edeceğiz. Maksim Gorki’nin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Krupp’da, bizi rengârenk bir sokak karşılayacak. Sağlı sollu dükkanların eşlik ettiği Via Krupp'da Capri Adası'nın ünlü kayaları Faraglioni'yi de görme şansını yakalıyoruz. Ortaçağ izlerini göreceğiniz bu adada adeta zamana yolculuk yapacaksınız. Dar sokakları ve limon kokuları arasında yürüyeceksiniz. Küçük dükkanların bulunduğu adadan; el yapımı sandaletlerden, zamanında dünyanın en küçük laboratuvarında capri çiçeklerinden yapılan parfümlerden ve tüm dünyaya ihraç edilen Capadimonte porselenlerinden alabileceksiniz. Beyaz kiliseyi ziyaret ettikten sonra Augusto’nun bahçelerini ve Capri’nin ünlü meydanını ziyaret edeceğiz. Bütün bu güzellikleri gezerken ve resimlerken İtalyan mimarisine bir kez daha hayran kalacaksınız. Feribotla Napoli’ye ve  Napoli Havalimanı'na  transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sefer sayılı uçağı ile 19.10’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 22.20’de İstanbul’a varış. TK 2354 sefer sayılı uçak ile saat 01.35'de  İzmir’e hareket 02.45'de varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

25-30 Ekim 2019, 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN  HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir / İstanbul / Bari -  Napoli / İstanbul / İzmir arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Özel otobüsler ile havalimanı / otel / havalimanı ve liman transferleri
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
 • Lecce'de 2 gece, Albarabello & Matera’da 1 gece;  Sorrento da  4* Hotel’de  2 gece   oda kahvaltı konaklama
 • Kahvaltılar ( 6 )
 • Puglia bölgesinde, Bari, Polignano Amare , Monopoli, Lecce Otranto,   Ostuni , Alberobello, Matera turları 
 • Amalfi’de; Napoli, Sorrento, Ravello, Positano Amalfi Kıyıları turları
 • Sorrento  liman / Capri Adası / Sorrento liman feribot ücreti
 • Tam günlük Capri Adası turu 
 • Capri’de teleferik  ücreti
 • Şehir ve otel vergileri,
 • Zorunlu yurt dışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde) (70 yaş üzeri surprim öder)
 • Tur boyunca profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Güvence Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar ve giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek
 • İsteğe bağlı olarak gezilecek olan ve yukarıda belirtilmeyen tüm müzelere giriş ücreti
 • Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir) ( 120 € )
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50.00 TL ) 
 • Bahşişler 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1) adettir.  Maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgârlık almalarını tavsiye ederiz.  
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI