NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ANADOLU MEDENİYETLERİ TURU

26 Ekim 2019, Cumartesi : İZMİR – ANKARA – BOĞAZKALE – ALACAHÖYÜK – ÇORUM

Sabah saat 04.45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY. kontuarı önünde buluşma ve saat 06:00 uçuşu ile Ankara’ya hareket. Saat 07.15'de varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen aracımıza transfer. Yaklaşık üç saat sürecek bir yolculukla Sungurlu üzerinden Boğazkale'ye hareket. Anadolu'da ilk siyasi egemenliği kuran Hitit'lerin başkenti Hattuşaş'ı geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Kral Kapısı, Yer Kapı, Aslanlı Kapı, Büyük Tapınak, Hiyeroglifli Oda bulunmaktadır. Buradan 1000 tanrılı Hitit dininin tapkı merkezi olan Yazılıkaya'ya gidiyoruz. Yazılıkaya açıkhava tapınağında A ve B odalarında törene giden tanrıların kabartmalarını göreceğiz. Alacahöyük Antik şehrinde; Atatürk'ün talimatları  ile Remzi Oğuz Arık ve Hamit Zübeyir Koşay tarafından kurulan Alacahöyük Müzesi'ni ve Alacahöyük ören yerini geziyoruz. Turumuzun bitiminde Çorum merkeze gidiyor ve ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesi'ni geziyoruz. Müzede yer alan eserlerin büyük bir bölümünü Hitit döneminin merkezi olan Hattuşa (Boğazkale), Alacahöyük, Şapinuva (Ortaköy) buluntuları oluşturur. Müzede diğer dönemlere ait eserler de önemli bir yer tutmaktadır. Çorum’da bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

27 Ekim 2019, Pazar : ÇORUM – MERZİFON – AMASYA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Şehir merkezinde bulunan saat kulesi ve Çorum evlerini görüyoruz. Leblebi alışverişi için serbest zaman sonrasında yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculukla Amasya’nın en büyük ilçesi olan Merzifon’a varış. Merzifon Çarşısı, Taşhan, Bedesten, Çifte Hamam, Saat Kulesi, 1427 yılında inşa edilmiş Çelebi Sultan Mehmet Medresesi ve Cami bulunmakta. Eski çarşıda birbirine yakın konumda bulunan tarihi yapıları yürüyerek dolaşıyoruz. Öğle yemeği ( ekstra ) molası sonrasında Amasya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Antik İris Nehri-Yeşilırmak'ın oluşturduğu kanyonun içerisinde ayaklarını Yeşilırmak'a ve sırtını Harşane Dağına dayamış Osmanlı dönemi  Şehzadeler Kenti Amasya şehir turunu yapıyoruz. Atatürk Anıtı, Amasya Genelgesinin yazıldığı Saraydüzü Kışlası,Amasya Kalesi, Hazeranlar Konağı, Yalıboyu Evleri, Alçak Köprü, Arkeoloji Müzesi, Mumya Müzesi, Sehzadeler Müzesi, Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Amasya Darüşşifası ( Bimarhane ), Burmalı Minare Cami ve Gök medreseyi görüyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

28 Ekim 2019, Pazartesi : AMASYA – BALLICA MAĞARASI – TOKAT – YOZGAT

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Turhal'a hareket. Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarasına gidiyoruz. 680 metre uzunluğundaki mağara beş kat ve sekiz farklı salondan oluşmaktadır. Ballıca mağarasının en önemli özellliği Türkiye’de hiçbir mağarada olmayan soğan sarkıtlarıdır. Koloniler halinde yaşayan yarasaların en belirgin canlı grubunu oluşturmasıdır. Yolumuz üstünde Selçuklu Sultanı Alaettin Keykubat’ın annesi Mahberi Hatun adına yaptırdığı Mahpere Hatun Kervansarayı gemizi tamamladıktan sonra Tokat'a hareket. Alınacak öğle yemeğinde ( ekstra ) meşhur tokat kebabının tadına bakıyoruz. Şehir turunda; Sulusokak’ta yer alan Arastalı Bedesten, 2012 yılından beri Tokat’ın arkeolojik ve etnografik eserlerinin yer aldığı Tokat Müzesi ( Dokuz Kubbesi ile  Bedesteni görülmeğe değerdir ), Gökmedrese, Taşhan, Ulu Camii  göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Beylikler ve Osmanlı dönemi eserleri açısından çok zengin olan gezilerimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculukla Yozgat'a varış. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

29 Ekim 2019, Salı : YOZGAT – KIRŞEHİR – KIRIKKALE – ANKARA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış. Meşhur Çapanoğlu ailesinin iki oğlu tarafından birbirinin devamı olarak yapılan Çapanoğlu Cami ve Saat Kulesini göreceğiz. Ayrıca görülecek yerler arasında; Yozgat Müzesi, Yozgat Evleri ve Başçavuş Cami bulunmakta. Yozgat’tan ayrılış ve tarihi tunç devrine kadar uzanan Kırşehir'e hareket. 13. yüzyıl Selçuklu yapılarından olan Cacabey Medresesini, temeli 12. yüzyılda Kırşehir'de atılmış olan Ahilik kurumunun merkezi olan Ahi Evran Zaviyesi göreceğimiz yerler arasında bulunmakta. Kesikköprü ve Cacabey Kervansarayı da göreceğimiz yerler arasında. Alınacak öğle yemeği ( ekstra ) sonrasında Kırıkkale’ye hareket. Kırıkkale silah müzesi gezimizi yapıp, Kırıkkale belediye Kültür Parkında çay-kahve molası vereceğiz. Ankara'ya devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonunda alınacak akşam yemeği sonrasında Esenboğa Havalimanına varış. THY kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 23:55 de İzmir’e uçuş. Saat 01.15 de ( 30.10.2019 ) İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

Bu Turun Tarihleri

26-29 Ekim 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ankara’dan Ankara’ya tüm ulaşım hizmetleri ve tüm çevre gezileri
 • Çorum’da ( 1 ) , Amasya’da ( 1 ), Yozgat’ta ( 1 ) olmak üzere toplamda 3 gece konaklama
 • Otellerde alınacak kahvaltılar ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Ankara Pegasus HY & Ankara / İzmir THY uçak bileti (295.00 TL)
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı 
 • Öğle yemekleri 
 • Son gün alınacak akşam yemeği 
 • Yemeklerde alınan her türlü ekstra içecek
 • Otellerdeki ekstralar
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Uçuş saatleri Pegasus HY & THY den alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Grup uçak biletleri 24 kişi olarak alınmıştır. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
YUKARI