ANADOLU'NUN AZ BİLİNEN ZENGİNLİKLERİ

*** UNESCO DÜNYA MİRASLARIMIZ ***

02 NİSAN 2020, Perşembe : İZMİR  – SİVAS – DİVRİĞİ – KEMALİYE  

Sabah saat 06.30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus Havayolu kontuarında buluşma Saat 07.50 uçağı ile Sivas’a uçuş. 09:25 de Sivas’a varış. Havalimanında rehberimizle buluşma sonrası güzel bir kahvaltıyla günümüze başlıyacağız. Daha sonra Sivas şehir turumuzu yapıyoruz. Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserlerini ve taş oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiz. 1271 yılında yapılmış Çifte Minareli Medrese, Eski Gök Bilimleri Madresesi Buruciye Medresesi, Gök Medrese (dışardan) ve Atatürk Kongre Merkezi ve Etnografya Müzesini geziyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül–18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı" olarak kullanılan bina, Cumhuriyet tarihimizde çok önemli yer almaktadır. Atatürk’ün Sivas Kongresini yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan binanın gezilmesi ve gerekli bilgilerin verilmesinden sonra Divriği’ye hareket. Ülkemizin en önemli tarihi eserlerinden ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’na gidiyoruz. Cami 1228–29 yıllarında Beylikler döneminde yapılmıştır. Dârüşşifa ise aynı tarihte, Ahlatlı bir mimara yaptırılmıştır. Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmıştır. Divriği Kalesi ve Divriği Konakları, taş evleri göreceğimiz Divriği turumuzu tamamlayıp Kemaliye’ye hareket ediyoruz. İsmi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ne aday gösterilen Kemaliye... Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

03 NİSAN 2020, Cuma : KEMALİYE ( EĞİN ) – MANİ YOLU KARANLIK KANYON TEKNE TURU - DOĞA VE TARİH MÜZESİ – KÜLTÜR MİRASI APÇAĞA KÖYÜ – BEBİK KAHVESİ – KEMALİYE

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesini geziyoruz. Nihayet  Mani Yolundayız, “Eğin'in erkekleri iş imkanı kısıtlı olduğu için çalışmaya büyük şehirlere gider, hanımları da uzun yıllar yalnız kalır, bu yalnızlık zamanlarında özlemlerini manilere dökmüş ve mani yolunun yapılmasında başrol oynamışlardır.” Öğle yemeğimiz, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyünde. Yemeğimizi köy evinde yöresel ürünlerden oluşan menü şeklinde alabiliriz. Kemaliye‘den Divriği'ye giden yol üzerinde bulunan Karanlık Kanyon Dünyanın sayılı büyük kanyonlarından. Bu kanyonun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz ?  Kemaliye’nin Taş yolu ... Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikasi Taşyol... Son durağımız, Kemaliye’nin son fotoğraflarını çekmek ve inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evi olacak. Yöresel  el ürünlerinin zengin olduğu Kemaliye’de alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.    

04 NİSAN 2020, Cumartesi : KEMALİYE ( EĞİN ) – OCAK KÖYÜ – ARAPGİR – KEBAN BARAJ GÖLÜ – ÇIRÇIR ŞELALESİ – ELAZIĞ

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelden ayrılış. Ocak Köyüne doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek  mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına ve filme  konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Ocak Köyü’nde Alevi kültürünün yansımalarını görecek ve bilgi alacağız. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Köyde bulunan "Hıdır Abdal Sultan Türbesi" bu köye manevi yönden ayrı bir önem kazandırmıştır. Bu türbe ve çevresindeki külliye, köyün sosyal ve kültürel yönden gelişmişliğinin güzel bir örneğidir. Ocak Köyü Özel Müzesi köy halkından Mustafa Gürer'in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuştur. 07.02.1996 tarihinde Özel müze statüsüne kavuşmuştur. Yöredeki etnografik nitelikli eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara tanıtımının yapılması amaçlanmıştır. Bu müze Kültür Bakanlığı'nın denetiminde Erzincan'da kurulmuş tek özel müzedir. Türkiye’nin ilk köy müzesi, Ali Gürer Müzesini görecek, cem evinde Alevilik hakkında söyleşi yapacak, çaylarımızı içtikten sonra eski konakları ile önem taşıyan Arapgir üzerinden Fırat/Karasu Nehri ve vadisinin güzel görüntüleri arasında şirin ilçemiz Keban’a ulaşacağız. Muhteşem bir manzaraya sahip Fırat Irmağının eşsiz manzarası eşliğinde, Çırçır Şelalesinde çaylarımızı yudumluyoruz. Zamanımız kalırsa sürprizimiz olacak sizlere. Elazığ’da bulunan otelimize gidiyoruz. Rehberimiz, şehir turumuzu panaromik olarak yapacak ve kentin sosyal, kültürel ve ekonomik durumuyla ilgili bilgiler verecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

05 NİSAN 2020, Pazar : ELAZIĞ – HARPUT – BATTALGAZİ – MALATYA – İZMİR

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında Harput’a hareket ediyoruz. 4000 yıllık tarihe sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile önemlidir. Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii, Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evlerini görüyoruz. Öğle yemeğimizi Elazığ yöresine has yemeklerden oluşan menüyle alıyoruz. Evliyalar diyarı olan Harput’tan ayrılıyor Battalgazi’ye geçiyoruz. Malatya’nın önceki merkezi olan Battalgazi ilçesinde Selçuklu döneminden kalan eserleri; Hasan Basri ve Zeynal Abidin'in türbesini ziyaret ediyoruz. Ulu Camii, kervansarayalar, surlar ve Elvan Hamamı’nı geziyoruz. Şehir merkezinde ise Çarşı Camii, Yusuf Paşa Camii, Taşhoron Klisesi, Beş Konaklar, Etnografya Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Değişik dönem sivil mimari örnekleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuzda objektifinize güzel kareler yansıyacak. Turumuzun ardından alış veriş için serbest zaman. Malatya’dan ayrılmadan önce akşam yemeğimizde zengin Malatya mutfağını tanıyoruz. Havalimanına hareket ediyoruz. Sun Express uçuşu ile saat 17.55 de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 19.45 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

02 / 05 Nisan 2020 4 Gün, 3 Gece

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI

NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  1590.00TL 285.00 TL X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA  1890.00TL 340.00 TL X 6 Taksit
***06-12 YAŞ  1290.00 TL 230.00TL X 6 Taksit

 

 

 

 

 

               *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Sivas Pegasus HY. & Malatya – İzmir Sun Express uçak bilet bedeli
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları 
 • Kemaliye’de Bozkurt Otel’de vb. 2 gece konaklama
 • Elazığ’da Ramada Hotel’de vb. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )      
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • İkramlar           

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Karanlık Kanyonda tekne turu
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir )    

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 26 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI