ANTAKTYA-ADANA-TARSUS-MERSİN-GAZİANTEP

Vespasıanos ve Titus Tüneli, Vakıf Köyü gezileri

09 Nisan 2020, Perşembe : İZMİR – ADANA – TARSUS – MERSİN  

Sabah saat 05.00 da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY kontuarında buluşma. 06.00 da Adana’ya hareket ve saat 07.20 de varışımızı takiben havalimanında rehberimizle buluşma sonrası güzel bir kahvaltıyla günümüze başlıyacağız. Ardından Sabancı Merkez Camii, tarihi Taşköprü, Seyhan Nehri, Tarihi Eski Kız Lisesi, Ramazanoğlu Konağı ve Medresesi, Tarihi Büyüksaat Kulesi, Eski Bedesten ve Kazancılar Çarşısı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Keyifli bir Adana turu sonrasında Tarsus’a yöneliyoruz, Tarsus şelalesininde kısa bir mola veriyoruz. Şehir merkezinde bulunan Klopatra kapısı olarak da bilinen Roma dönemi eserini, Türkiye tarihinde önemli başarı kazanmış Nusrat Mayın gemisi’ni, Aziz Paul kuyusu ve Tarsus evlerini görüyoruz. Son olarak Eshab-ı Keyfi (yedi uyurları) ziyaret ediyoruz. Ardından Mersin şehir merkezine geliş. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10 Nisan 2020, Cuma : MERSİN – ANTAKYA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Narlıkuyu / Erdemli’ye yöneliyoruz. İlk olarak Kanlı Divane Antik Kenti'ne varıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, Kaya Kabartmaları, Kiliseleri, Ölüm Kulesini, mezar yapılarını ve diğer anıtsal eserlerin gezilmesinin ardından Cennet – Cehennem Obrukları, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dilek ( Astım ) Mağarası'nı gezip, Kızkalesi ve Adam Kayalarını panoramik olarak görüyoruz. Ardından 1. Yüzyılda dünyanın en büyük 4. Şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek öğleden sonra Antakya'ya varıyoruz. İlk olarak Zeugma müzesinin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesini ( M.S. 2.ve 5. yy arası Roma dönemine ait mozaikler ) geziyoruz. Ardından Şehir merkezine 2 km. mesafedeki Neccar Dağı yamacında, M.S. 1.yüzyılda kayalara oyularak yapılmış, Hıristiyanlık dininin yayıldığı ilk kilise olduğuna inanılan St. Pierre Kilisesi gezimizi yapacağız. 4* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle bugünkü programımızı Harbiye şelalelerinde sonlandırıyoruz. Konaklama otelimizde.

11 Nisan 2020,Cumartesi : ANTAKYA – GAZİANTEP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Samandağ’ını kapsayan gezimizi gerçekleştireceğiz. Antik Çağ Limanı olan Samandağ İlçesi Antakya'ya 22 km. uzaklıktadır. Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip bu yörede, Vespasıanos ve Titus Tüneli, Beşikli Mağara içinde Kaya Mezarları, Hz. Hızır Makamı, Dorik Tapınağı’nı geziyor ve resimliyoruz. Türkiye deki tek Ermeni köyü olan Vakıf Köyüne doğru yola çıkıyor ve köyü ziyaret edip, sokaklarını geziyoruz. Merkeze dönüş. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habib-i Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum–Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, Tarihi Antakya evleri, Eski Antakya Sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Öğleden sonra gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12 NİSAN 2020, Pazar: GAZİANTEP – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve tüm gün sürecek olan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Eski bir Ermeni konağında alınacak sabah kahvesi sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesini geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Zeugma Mozaik Müzesinde; Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesini ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanında alış veriş yapabileceksiniz. Gelen akşamla birlikte alınacak akşam yemeği sonrasında belirlenen saatte Gaziantep Havalimanına hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolunun direkt uçuşu ile saat 22.25 te İzmir’e hareket. Saat 00.15 de ( 13.04.2020 ) İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

09 / 12 Nisan   2020, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT

KREDİ KARTI

3 TAKSİT

KREDİ KARTI

6 TAKSİT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1150 TL 400 TL x 3 Taksit 210 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1450 TL 505 TL x 3 Taksit 260 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ 950 TL 330 TL x 3 Taksit 170 TL x 6 Taksit
***02-05 YAŞ 650 TL 225 TL x 3 Taksit 120 TL x 6 Taksit

 

 

 

 

 

 

 

                *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Antakya’da 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Mersin’de 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Gaziantep’te 5* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Adana Pegasus HY & Gaziantep / İzmir Sun Express Havayolu uçak bileti
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

 

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus ve Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 22 kişi ile sınırlıdır. Grup yerlerimiz dolduğunda rezervasyon sistemi üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI