NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BUTİK ANTAKYA - TARSUS - MERSİN - ADANA TURU

4 GÜN 3 GECE

07 Kasım 2019, Perşembe : İZMİR – ADANA – ANTAKYA

Sabah saat 06.00'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Sun Express HY kontuarında buluşma. 07:35'de Adana’ya hareket ve 09.00'a varış. Özel aracınıza transfer. Sabah kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında ilk olarak şehir merkezine 2 km. mesafedeki Neccar Dağı yamacında, M.S. 1.yüzyılda kayalara oyularak yapılmış, Hıristiyanlık dininin yayıldığı ilk kilise olduğuna inanılan St. Pierre Kilisesi gezimizi yapacağız. Daha sonra Tunus Bordo Müzesi'nden sonra dünyanın 2. büyük mozaik müzesi olan (M.S. 2. ve 5. yy arası Roma dönemine ait mozaikler) Antakya Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Bugünkü programımızı Harbiye Şelaleleri'nde sonlandırıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

08 Kasım 2019, Cuma : ANTAKYA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan ve Samandağ’ını kapsayan gezimizi gerçekleştireceğiz. Antik çağ limanı olan Samandağ ilçesi Antakya'ya 22 km. uzaklıktadır. Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip bu yörede, Vespasianos ve Titus Tüneli, Beşikli Mağara içinde Kaya Mezarları, Hz. Hızır Makamı, Dorik Tapınağı’nı geziyor ve resimliyoruz. Türkiye'deki tek Ermeni köyü olan Vakıf Köyü'ne doğru yola çıkıyor ve köyü ziyaret edip, sokaklarını geziyoruz. Merkeze dönüş. Eski Antakya’yı, Aziz Pavlos Ortadoks Kilisesi Camii ve Havra gezilerimizi yapıyor ve tarihi Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.

09 Kasım 2019, Cumartesi : ANTAKYA – İSKENDERUN – TARSUS – MERSİN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. İskenderun’a hareket. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağlarının doyumsuz manzarasını izleyerek Belen geçidine çıkıyoruz. Buradan İskenderun’a varış. İskenderun sahilinde çay molası veriyor ve Tarsus’a yöneliyoruz, Tarsus şelalesininde kısa bir mola veriyoruz. Şehir merkezinde bulunan Kleopatra kapısı olarak da bilinen Roma dönemi eserini, Türkiye tarihinde önemli başarı kazanmış Nusrat Mayın gemisini, Aziz Paul kuyusu ve Tarsus evlerini görüyoruz. Son olarak Eshab-ı Keyf'i (yedi uyurlar) ziyaret ediyoruz. Ardından Mersin şehir merkezine geliş. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10 Kasım 2019, Pazar : MERSİN – ADANA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Narlıkuyu / Erdemli’ye yöneliyoruz. İlk olarak Kanlıdivane Antik Kenti'ne varıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, kaya kabartmaları, kiliseleri, Ölüm Kulesi'ni, mezar yapılarını ve diğer anıtsal eserlerin gezilmesinin ardından Cennet – Cehennem Obrukları, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dilek (Astım) Mağarası'nı gezip, Kızkalesi ve Adam Kayalarını panoramik olarak görüyoruz. Öğleden sonra Adana’ya varışımızı takiben görülebilecek yerler arasında; Sabancı Merkez Camii, tarihi Taşköprü, Seyhan Nehri, Tarihi Eski Kız Lisesi, Ramazanoğlu Konağı ve Medresesi, Tarihi Büyüksaat Kulesi, Eski Bedesten ve Kazancılar Çarşısı bulunmaktadır. Akşam yemeğimizde meşhur Adana kebabının tadına bakıyoruz. Havalimanına hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Expres HY ile saat 23.15'de İzmir’e hareket. 00.55'de (+1 gün) İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

07-10 Kasım 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Antakya’da 4* Hotelde 2 gece konaklama
 • Mersin’de 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 ) 
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Adana / İzmir Sun Express H.Y. uçak bileti 
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 24 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI