NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BUTİK KARS TURU

SON YERLER

1. GÜN: İZMİR – KARS

Saat 06.15'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Saat 07.45'de Kars’a hareket. Saat 10.00 da Kars’a varış. Alanda bizleri bekleyen rehberimiz ile buluşuyor ve sabah kahvaltısı için yöresel tatların en güzel örneklerini tadacağımız yerel restorana hareket ediyoruz (ekstra). Ardından Kars merkez turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi ( Kanlı Tabya )) ve Kars Müzesi gezisi sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Tarihi Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Aleksander Kilisesi, Eski Vali Konutu, Eski Defterdarlık ve Tarihi Kars sokakları görülecek yerler arasında olacak. Keyif dolu bir günün ardından merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Belirlenen saatte akşam yemeğimizi almak üzere Ocakbaşı Restorant'a gidiyoruz. Yemek sonrasında konaklama otelimizde.

2. GÜN: KARS / BOĞATEPE  KÖYÜ ( ZAVOD ) – ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk durağımız Kars’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Boğatepe Köyü (eski adıyla Zavod) olacak. Boğatepe meşhur Kars gravyer peynirinin üretildiği tek köydür. 93 Harbi sonrasında Malakanlar Ruslar tarafından Kars’a yerleştirilmiş ve yaylalık olsun diye Boğatepe Köyü tahsis edilmiştir. Rusça’da Moloko süt, Molokan ise süt içen anlamına gelir. Malakanlar burada mandıra kurmuş ve köyde yerleşim gittikçe artmaya başlamıştır. Türkiye’deki ilk ve tek peynir müzesi gezildikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Belirlenen saatte efsanelere konu olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Tuz Gölü’nün sularının çekilmesi ile birlikte, Türkiye’nin ikinci doğal büyük gölü konumuna gelen Çıldır Gölü, kışın tamamı ile buzla kaplanmakta, üzerinde yürümek mümkün olmaktadır. Çıldır Gölü kıyısında alınacak olan Sarı Balık menülü öğle yemeği (ekstra) keyfi sonrasında, Çıldır Gölünün eşsiz manzarası eşliğinde Otantik Kars Köyü’nü göreceğiz. Öğleden sonra şehir merkezine dönüş ve alışveriş için serbest zaman. Kars Kaşarı, Kars Balı, Kars Ketesi, Kars Damal Bebekleri alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Dinlenme. Akşam yemeğimiz Puşkin Restorant'ta Aşık Atışması eşliğinde alınacaktır. Konaklama otelimizde.

3. GÜN: KARS / ANİ ANTİK KENTİ – SARIKAMIŞ – KATHERİNA SARAYI

Sabah kahvaltısının ardından Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Burada Ermenilerin yapmış olduğu Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı’nı geziyoruz. Sonrasında yaklaşık 1,5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Sarıkamış’a varıyoruz. 93 Harbinden sonra yapılan Katherina Av Köşkü, Rus Evleri, Şehitlik Ziyareti, Allah-ü Ekber Dağları turumuzda göreceğimiz önemli yerler olacak. Kristal Karın yağdığı ender yerlerden biri Sarıkamış Kayak Merkezi…Serbest zamanda kristal karın üzerinde sarıçamların arasında eşsiz doğası eşliğinde kayak yapabilir, sıcak salep içip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize dönüş. Dinlenme. Akşam yemeğimizi almak üzere Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekanı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alınacak olan Kaz, Evelik Çorba, Yoğurt, Turşu, Komposto, Salata ve Kars Helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine ve keyfine eminiz ki doyamayacaksınız. Konaklama otelimizde.

4. GÜN: KARS – ERZURUM – İZMİR

Sabah belirlenen saatte otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. (Bilet müsaitliği doğrultusunda Kars Gar’ından saat 08.00'de kalkacak olan Doğu Ekspres’i treniyle Erzurum’a geçilecektir. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğunuzun sonunda rehberiniz sizi Erzurum Garında karşılayacaktır.) Doğu Anadolu’nun en önemli kapısı, çeşitli kültürlerin kavşak noktası Kars’a veda ederek Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış – Horasan – 709 yıllık Çobandede Köprüsü ve Pasinler yolunu izleyerek ve seyahat süremizce Anadolu`nun kış mevsiminde yaşadığı güzellikleri görme ve fotoğraflama imkanı ile Erzurum’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Ulu Camii, Erzurum’un simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi ve Kongre Binası’nı görüyor ve Taşhan Çarşısı’na geliyoruz. Oltu taşı olarak bilinen yöresel taş ile yapılmış takıların en güzellerinin sergilendiği bu hanı gezip alışverişimizi yaptıktan sonra yörenin en önemli damak lezzeti olan Cağ kebabını lavaş ekmeği ile gerçek ustaların elinden yiyeceğiz. Kadayıf dolmasıyla bu şöleni taçlandırıyoruz. Rehberinizin belirleyeceği saatte Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 19.40'de Sun Express Havayolları ile İzmir’e hareket. Saat 22.00'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

14-17 Şubat 2020, 3 Gece 4 Gün

06-09 Mart 2020, 3 Gece 4 Gün

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Kars & Erzurum / İzmir Sun Express Havayolu uçak bilet ücreti
 • Tur boyunca araç ile ulaşım ( Araç kişi sayısına göre belirlenecektir)
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Kars Işıl Park Hotel ’de vb. 3 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Kars Ocakbaşı restorantta alınacak akşam yemeği
 • Kars Puşkin restorantta Aşık Atışması eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Kars Kaz Evi’nde Kafkas Eğlencesi eşliğinde alınacak akşam yemeği 
 • TÜRSAB Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kars – Erzurum Doğu Ekspresi tren bileti
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Kişisel harcamalar
 • Otelde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Kayak malzemeleri ile telesiyej ücreti
 • Çıldır Gölü’nde atlı kızak
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Araç katılımcı sayısına göre belirlenir.
 • Uçak grup yerlerimiz 20 kişi olarak alınmıştır.
YUKARI