NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

CADILAR BAYRAMINDA ROMANYA - KONT DRACULA'NIN İZİNDE

TÜM TURLAR-GİRİŞLER VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

1.GÜN: İSTANBUL - BÜKREŞ

Saat 02.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar THY kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası TK…. sefer sayılı uçak ile 03.40'ta İstanbul’a hareket 04.50'de varış. Dış hatlara geçiş ve 07.10'da Bükreş’e hareket ve yerel saat ile 08.30'da Bükreş’e varış. Her güzel şehir için kullanılan bir tabir olsa da Bükreş’e de yakışan lakabıyla “Doğunun Küçük Paris”ine hoş geldiniz. Öncelikle Bükreş’i tanıyacağımız şehir turumuza çıkıyoruz. Avrupa Birliği'ne girdikten sonra çehresi oldukça değişen ancak ruhunu koruyan Bükreş’te Pentagon’dan sonra dünyanın en büyük ikinci hükümet binası olan Parlamento Sarayı’nı, Zafer Meydanı’nı ve elbette Champs Elysees’ye öykünen Kissellef Bulvarı'nı ziyaret edeceğiz. Soğuk Savaş’ın son yıllarında en şiddetli ve travmatik dönüşümlerden birisini yaşayan Romanya’nın yakın tarihine tanıklık edecek ve bu güzel kentin keyfini çıkaracağız. Akşam yemeğimizi eski kent merkezinde yerel bir restoranda yedikten sonra geceleme otelimizde.

2.GÜN: BÜKREŞ – SINAIA – AZUGA - BRASOV

Sabah kahvaltısının ardından Romanya’nın coğrafi bel kemiği olan Karpatlar’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Alp stilindeki mimarisi ve Alman rönesansı etkileri ile öne çıkan Sinaia. İlk Romanya krallarına da ev sahipliği yapan kentin en önemli yapısı da hiç kuşkusuz Peles Kalesi. Bölgenin ilk yerleşimcileri olan Alman göçmenlerin de etkisiyle daha kuzeydeki kuzenlerinin havasını taşıyan kale pek çokları tarafından Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olarak görülüyor. Sinaia’da gözlerimize mimari ve coğrafi bir şölen sunduktan sonra Azuga’da tat alma merkezlerimizi şenlendireceğiz. Romanya’nın en eski köpüklü şarap üretim merkezi olan Rhein Azuga Cellar’da geleneksel yöntemler ile köpüklü şarap yapma yöntemini öğrendiğimiz gibi mahzenin ürünlerinden tatma şansına da sahip olacağız. Akşam saatlerinde “Transilvanya’nın Tacı” olarak nitelendirilen Brasov kentine varacağız. Kentin en göze çarpan yapısı İstanbul ve Viyana arasında yer alan en büyük Gotik yapı olma özelliğini de taşıyan Kara Kilise. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN: BRASOV – ZARNESTI – BRAN – VISCRI - SIGHISOARA

Sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Zarnesti’ye gidiyoruz. Avrupa’nın en büyük boz ayı nüfusu 6000 ile Romanya’da. Zarnesti’de 2005’de kurulan Ayı Koruma Alanı Romanya’da türünün ilk örneği. 70 hektarlık koruma alanında yaklaşık 70 boz ayı koruma altında, ancak dışarıdan minimum müdahele ile yaşamlarını sürdürüyor. Bu akıllı ve güzel yaratıkların yaşamı, yaşam alanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız gezide boz ayıları görme şansımız da olacak. Zarnesti’nin ardından turumuzun en önemli ziyaret noktalarından birisine, Bran kasabasındaki Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Belki de dünyanın en ünlü kalelerinden birisi olan Drakula Kalesi sayısız hikaye ve efsaneye kaynaklık etmiştir. Kaleyi gezerken tarih ve efsane, gerçek ve fantezi birbirine karışacak ve kendimizi gerçek üstü bir atmosferde bulacağız. Özellikle de Kont Drakula’nın hikayesine aşina iseniz sizin için unutulmayacak bir gezi olacak. Drakula Kalesi’nin ardından kuzeye doğru yolumuza devam ediyor ve bir dizi pitoresk Sakson kasabasından geçerek Viscri kasabasına ulaşıyoruz. Birleşik Krallık’ın veliahtı olan Galler Prensi’nin de geleneksel bir Sakson evi bulunan kasabada yerli ailelerden birisinin evine konuk olacak ve yemek ve brendilerini paylaşacağız. Bu benzersiz tecrübenin ardından ise hala yerleşime açık az sayıdaki ortaçağ hisarlarından birisi olan Sighisoara’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

(NOT: Drakula Kalesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sayfamıza ve turlarımıza Gezgin Pire mahlasıyla katkıda bulunan arkadaşımız Eser Şekercioğlu'nun blog yazısına bir göz atabilirsiniz: Kont Dracula Kalesi - Transilvanya Turu )

4.GÜN: SIGHISOARA – BIERTAN - SIBIU

Sabah kahvaltısının ardından Sighisoara’da yürüyüş turumuza çıkıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ortaçağ kasabasının geçmişi 13.yy’a kadar uzanıyor. Alman yerleşimciler tarafından kurulan kent aynı zamanda Kont Dracula’nın da doğum yeri. Sighisoara’dan ayrılıyor ve sevimli köylerin arasından geçerek Biertan’a varıyoruz. Mola verebileceğimiz onlarca kasabadan farklı olarak Biertan balkanların en büyük tahkim edilmiş kilisesine ev sahipliği yapıyor. Bir bakıma kale kilise olarak adlandırılabilecek olan yapı da bölgedeki pek çok diğer tarihi eser gibi Saksonya’dan buraya yerleşmek üzere gelen Alman yerleşimcilerin elinden çıkmış. Akşam saatlerinde bu geceyi geçireceğimiz Sibiu’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN : SIBIU – BUCHAREST – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı. Romanya’daki son günümüze belki de Transilvanya’nın en güzel kenti olan Sibiu’da yapacağımız yürüyüş turu ile başlıyoruz. Birbirine bağlı üç meydanın merkezini oluşturduğu kent tam anlamıyla bir ortaçağ kasabası ve bu atmosferin içine sizi de çekecek. Aynı zamanda Romanya’nın en iyi sanat müzelerinden birisi olan Brukenthal Müzesi de Grand Square (Büyük Meydan)’da yer alıyor. Hükümet konağı, Katolik kilisesi ve Liars’ Bridge turumuzda ön plana çıkan diğer yerler. Öğleden sonra Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık dört saatlik yolculuğun ardından Bükreş havaalına varış. Saat 21.40'da THY’ye ait TK.. sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. Saat 23.00'de İstanbul’a varış, 01.35'de İzmir’e hareket. 02.45'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. Yeni bir Pastoral Tur seyahatinde görüşmek üzere!!

Bu Turun Tarihleri

30 Ekim / 03 Kasım 2019 Cadılar Bayramında Romanya 

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir - İstanbul – Bükreş / İstanbul – İzmir arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tüm transferler ve gezeceğimiz kentler arası ulaşım
 • Kahvaltılar (4)
 • Akşam yemekleri (4)
 • Öğle yemeği (1)
 • Programda yer alan şehir turları
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kont Drakula Kalesi giriş ücreti
 • Boz Ayı Koruma Alanı giriş ve tur ücreti
 • Azuga’da şarap tadımı ve mahzen turu
 • Viscri’de yerel aile ziyareti ve brendi tadımı
 • Viscri’de at arabaları ile yapılacak şehir gezisi (Hava durumu ve atların uygunluğuna bağlı olarak bu programda değişiklik olabilir.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınacak olan her türlü içecek
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar ve  giriş ücretleri
 • İsteğe bağlı olarak gezilecek olan ve yukarıda belirtilmeyen tüm müzelere giriş ücreti
 • Romanya vize ücreti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir) ( 125 € )     
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )  
 • Bahşişler

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Pastoral Tour gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır.
 • Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. 
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 30 kg’dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Bu seyahate  katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 olması gerekmektedir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat biletinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Pastoral Tour sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Pastoral Tour’a ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır. 
 • Romanya’nın para birimi Romanya Leyi’dir. Bu parayı seyahata çıkmadan önce bankalardan ve döviz bürolarından temin edemediğiniz takdirde yanınıza Euro almanızı ve bunu Romanya’daki döviz büroları ya da bankalarda değiştirmenizi tavsiye ederiz. 
YUKARI