DİYARBAKIR - MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP

TURLARIMIZ YENİ DÖNEM KURALLARINA GÖRE DÜZENLENMİŞTİR

19 Kasım 2020, Perşembe: İZMİR – DİYARBAKIR – MARDİN

Sabah saat 04.45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 06.00 da Diyarbakır’a hareket. Saat 07.55'de Diyarbakır’a varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Tarihi Hasan Paşa Hanı’nda alınacak yöresel sabah kahvaltımız sonrasında tanıtım turumuzu yaya olarak gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Ulu Camii, Suriçi, Surlar, Mardin Kapı ve On gözlü Köprü bulunmakta. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’e gidiyoruz. Varışımızı takiben alınacak öğle yemeği sonrasında Mardin’i boydan boya keşfe çıkıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi görüyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Son olarak Sabancı Müzesi'ni gezdikten sonra 4* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

20 Kasım 2020, Cuma: MARDİN – ŞANLIURFA 

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez partiliğini yapan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Mardin’den ayrılmadan önce Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. Varışımızı takiben alınacak öğle yemeği sonrasında Şanlıurfa şehir turunda; Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Hz. Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Sonrasında geceleme otelimizde.

21 Kasım 2020, Cumartesi: ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE –BELKIS – HALFETİ – GAZİANTEP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası belirlenen saatte dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’ye varmadan önce Fırat’ın kıyısında Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

22 Kasım 2020, Pazar: GAZİANTEP – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve tüm gün sürecek olan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Eski bir Ermeni konağında alınacak sabah kahvesi sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Gelen akşamla birlikte alınacak akşam yemeği sonrasında belirlenen saatte Gaziantep Havalimanı'na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolu'nun direkt uçuşu ile saat 22.25'te İzmir’e hareket. Saat 00.15'de ( 23.11.2020 ) İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

08 - 11 Nisan 2021, 3 Gece 4 Gün 

20 - 23 Mayıs 2021, 3 Gece, 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI    
TEK KİŞİLİK ODA    

 

 

 

 

                *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Diyarbakır – Gaziantep arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 1 gece Mardin’de 4* Yay Grand Hotel de vb. konaklama
 • 1 gece Şanlıurfa’da 5* Nevali Hotel de vb. konaklama
 • 1 gece Gaziantep’te 5* Shimall Hotel de vb. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Diyarbakır & Gaziantep – İzmir Sun Express uçak bileti bedeli
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da yemekli  sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir )

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.

•           Uçak yerlerimiz grup olarak 20 kişi ile sınırlıdır.

•           Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, salgın  vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.

•           Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı veremiyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.

•           Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.

•           Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .

•           Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır.

•           Uçak içine kabin bagajı alınmamaktadır. Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 6 kg bagaj hakkı vardır. Uçak içine el çantası, bilgisayar çantası ve evrak çantasından sadece biri alınmaktadır.

•           Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

 

 

YUKARI