NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

EDİRNE - İĞNEADA - KIRKLARELİ TURU

Istrancalar – Dupnisa Mağarası – Longoz Ormanları – Gelibolu

26 Ekim 2019, Cumartesi : İZMİR – EDİRNE

Sabah saat 07.00'da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat önü, saat 07.20'de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 07.40'da Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahında üzerinde vereceğimiz kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla Dikili, Edremit, Ayvacık üzerinden Çanakkale’ye varıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrası feribotla Gelibolu’ya geçiyoruz. Keşan Uzunköprü üzerinden Edirne’ye varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

27 Ekim 2019, Pazar : EDİRNE

27 Ekim 2019, Pazar : EDİRNE - KIRKLARELİ 

Kahvaltı sonrası tam gün Edirne şehir turu yapmak üzere otelimizden çıkıyoruz. Serhat şehri olarak bilinen ve bir süre Osmanlı Devletine başkentlik yapmış olan Edirne şehir turunda; ilk olarak II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Buçuktepe Tabyasını, Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Saray içine geçiyoruz. Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarının bulunduğu alanda; tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanını görüyoruz. 16.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülünü alan II. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi’ni geziyoruz. Şimdiki durağımız ise Mimar Sinan'ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Camii olacak. Türk İslam Eserleri Müzesi ve Üç Şerefeli (Burmalı) Camii görüldükten sonra meşhur Edirne Ciğercisinde alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Ali Paşa ve Arasta Çarsısı gezisinden sonra Edirne'nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri ve yöresel meyve sabunları alma fırsatı için Keçecizade‘de serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Kaleiçi mevkiinde bulunan Edine Büyük Sinagog’unu ve yazılarıyla ünlü Eski Camii’yi (Ulu Camii) görüyoruz. Bugünkü son durağımız ise Lozan Barış Antlaşması ile Türk topraklarına katılmış olan Karaağaç olacak. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve tarihi Karaağaç istasyonunu gördükten sonra Kırklareli’ne uzanıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği, yemek sonrası mutlu ilçede oryantasyon turumuzu yapacağız. Konaklama otelimizde.

28 Ekim 2019, Pazartesi : EDİRNE – DUPNİSA MAGARASI – ISTRANCALAR – İĞNEADA – ÇORLU

Kahvaltı sonrası erken saatte otelden ayrılıyor ve Kırklareli şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yayla Mahallesi gezimizi yapıyoruz. Ali Rıza Efendi Kültür Evi, Atatürk Evi, Tarihi Mekanlar ve Hızırbey Külliyesi gezimizi yapıyor. Köfte tadımı sonrası Kırklareli’nden ayrılıyoruz. Yurt Oba Yaşam Alanı tanıtım gezimizi yapıp Dupnisa Mağarası’na gidiyoruz. Burada Yaş ve Kuru Mağarayı geziyoruz. İçinden akarsu geçen Dupnisa Mağarası toplamda 3200 metrelik galeriyle eşsiz bir güzellikte olup, sarkıt ve dikitleriyle binlerce yarasaya ev sahipliği yapan doğa harikası bir yerdir. Mağaranın gezilmesinin ardından Demirköprü üzerinden Istırancalar’da orman gülleri, genç kayın, meşe, gürgen, dişbudak ağaçları arasından İğneada’ya yöneliyoruz. İğneada’da 20 km ye varan sahilleri ve yüzlerce canlıya hayat veren dünyaca ünlü Longoz Ormanları ile Erikli Longoz Gölü’nü görüyoruz. Rezve Deresi karşı sahilinde Bulgaristan’a ait Rezova Köyünü, Fransızlar tarafından yaptırılmış Deniz Feneri’ni görüyor ve Tekirdağ’a doğru yola devam ediyoruz. Yol boyunca onlarca uygarlık görmüş bereketli ovalar arasından Çorlu’ya varıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 Ekim 2019, Salı : ÇORLU – TEKİRDAĞ – İZMİR

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Tekirdağ’da Rüstem Paşa Camii ve Namık Kemal’in doğduğu evi ve Macar Prensi Rakoczy ve ailesinin eşyalarının korunduğu Müze evi görüyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek bir yolculukla ulaştığımız Çanakkale Gelibolu yarımadası  üzerinden İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

 

Bu Turun Tarihleri

26-29 Ekim 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER  

 • Ulaşım ve programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Çanakkale / Tekirdağ  feribot geçişleri
 • Edirne’de 1 gece Ramada Hotelde vb. konaklama
 • Kırklareli’nde 1 gece 4* otelde konaklama
 • Çorlu’da 1 gece Grand Park Hotel’de vb. konaklama 
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                                               

 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz tüm içecekler                            

Önemli Notlar

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Dupnisa Mağarasında sıcaklık 10 derecedir. Konuklarımızın yanlarında kalın / yün ceket bulundurmaları önemle hatırlatılır.
YUKARI