NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ESKİŞEHİR - BOZÜYÜK - SÖĞÜT - BİLECİK - GÖYNÜK - BEYPAZARI TURU


KURULUŞ VE KURTULUŞ KENTİ BİLECİK

13 EYLÜL 2016, Salı : İZMİR – ESKİŞEHİR

Sabah saat 07:00 Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat önü, saat 07:20 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 07:45 Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden konuklarımızı alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Turgutlu, Salihli, Kula ve Uşak güzergahı üzerinden yolda verilecek gerekli molaların ardından öğle saatlerinde Eskişehir’e varış. İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulan, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlü Eskişehir’de; Türkiye’nin sayılı, Eskişehir’in ise en büyük parkı olan 400 bin metrekarelik alan içinde, yediden yetmişe herkes için keyifli bir dinlence ve eğlence alanı Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda geçireceğimiz güzel dakikalar sonrası merkeze geliyoruz. İlk olarak Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş olan Odunpazarı ve evlerini görmek için Odunpazarı’na ulaşıyoruz. Kurşunlu Külliyesi ve Osmanlı Evi gezilerinin ardından; binası restore edilmiş üç Odun pazarı evinin birleştirilmesiyle oluşmuş olan Türkiye’nin ilk Cam Sanatları Müzesi’nde birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraflama imkanı buluyoruz. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”ni geziyoruz. Eskişehir’e özgü lületaşı ve el sanatları atölyelerinin bulunduğu Atlıhan Çarşısında serbest zaman. Hava şartları müsait olduğu takdirde şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı'nda tekne gezisi yapacağız. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle, belirlenen saatte eskiden meyve sebze hali iken, günümüzde Eskişehir’in gözde mekanlarından biri olan Haller Gençlik Merkezi’ne gidiyoruz. Türkiye’nin sayılı muhallebicilerinden olan Mazlumlarda sizlere su muhallebisi yemenizi öneririz… Keyifli bir günün ardından geceleme otelimizde.

14 EYLÜL 2016, Çarşamba : ESKİŞEHİR – BEYPAZARI

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılış. Eskişehir halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri 350 metre uzunluğundaki yapay plaj, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzu, oyun grupları, kent evi, restoranlar, gölet, at binme alanları, heykellerle donatılmış yürüyüş yollarının bulunduğu Kent Park’a gidiyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında antik mimari dokusu içinde yaşayanları ile açık hava müzesi görünümünde ki Beypazarı’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Beypazarı'nda ki gezimize merkezinde yapımı 800 sene evveline dayanan Paşa Camii ve önündeki aynı yaştaki ulu çınar ağacını görerek başlıyoruz. Ayrıca Kurtuluş savaşı sırasında cephane yapımı için kullanılan Tahta Minareli Camii ve Limoncuoğlu Konağı görülerek otantik havası ile Safranbolu evlerini anımsatan mimarisi içinde evleri arasındaki gezimize devam ediyoruz. Beypazarı Müzesi’nde ise tarihinden bugüne kadar gelmiş eski kilimlerinin üzerinde yürürken sergilenen eserleri inceleyip, el işi perdelerle süslü pencerelerinden ve balkonundan eski Beypazarı’nı daha yakın ve yüksekten seyredebilirsiniz. Çarşı içinde ise yöreye has otantik eşyaları bulabilirsiniz. Alışveriş için serbest zaman. Konuklarımız gümüş işlemeciliğinin çok yaygın olduğu ( telkâri ) atölyelerinden, sim sırma işlemeleri, ipek bürgü dokumaları, bez ve kilim dokumalarının satıldığı çarşılardan ve Baharatçılar çarşısından gönüllerince alışveriş yapabilirler. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından şimdi akşam yemeği zamanı… Belirlenen saatte buluşarak, yöresel yemekleri canlı müzik eşliğinde almak için Bağ Evi’ne gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 

 15 EYLÜL 2016, Perşembe : BEYPAZARI – NALLIHAN – MUDURNU – GÖYNÜK – TARAKLI – BİLECİK 

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılarak Nallıhan’a doğru yola çıkıyoruz. Tarihe meydan okurcasına ayakta duran eşsiz güzellikteki Nallıhan Evlerini geziyoruz. Ardından tarih kokan daracık  sokakları ve tarihi evleri, yemyeşil bitki dokusu, kaplıcaları ve kalesiyle gerçekten görülmeye değer yerlerden biri Mudurnu’ya doğru yol alıyoruz. Mudurnu Saat Kulesi, Yıldırım Beyazıt Külliyesi, Kanuni Sultan Süleyman Camii, Armutçular Konağı ve Demirciler Çarşısı görülebilecek yerler arasında bulunmakta. Sonrasında Ahilik kültürünün devam ettiği yöremizden ayrılıp, tarih ile doğanın kucaklaştığı bir nokta olan Göynük’e geçiyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınan Göynük’te; Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camii ve Hamamı'nı, Akşemsettin Türbesi'ni gezip fotoğraflıyoruz. Taraklı yolu ile Bilecik’e varış. Merkezde sırasıyla; Şeyh Edebali Türbesi, Orhan Gazi Camii ve İmarethanesi, Saat Kulesi, Dünyadaki ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı Arması Anıtı görülecek yerler arasında bulunmakta. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

16 EYLÜL 2016, Cuma : BİLECİK – SÖĞÜT – BOZÜYÜK – KÜTAHYA – İZMİR  

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Osmanlı Devleti’nin doğduğu yer olan Söğüt’e geliyoruz. Görülecek yerler arasında; Ertuğrul Gazi Türbesi ve Mescidi (Kuyulu Camii), Dursun Fakıh Türbesi, Kaymakam Çeşmesi, Etnoğrafya Müzesi ve Söğüt şenlikleri meydanı bulunmakta. Ardından adını bulunduğu yerin coğrafi özelliğinden alan Bozüyük’e varış. Mimar Sinan’ın çıraklık eserlerinden olan Kasımpaşa Külliyesi, Kumral Abdal Türbesi ve Türk Büyükleri Anıtlarının görülmesi sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculukla, yedi bin yıl öncesine kadar uzanan tarihi geçmişiyle ve aynı zamanda ünlü masalcı Ezop’un doğduğu yer olan Kütahya’ya varıyoruz. Çiniler Diyarı olarak da ünlenen bu şehrimizde; 18.yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu Germiyan Sokağı ve Ahşap evlerini, Dönenler Camii, Ulu Camii ve Macar kahramanının Türkiye’ye kaçıp sığındığı ve müze haline getirilen Lajos Kossuth Müzesi’ni görüyoruz. Çavdarhisar, Gediz, Salihli üzerinden verilecek gerekli molalar sonrasında gece geç saatlerde İzmir’e varış. Gezimizin sonu…. 

FİYAT TABLOSU

TUR ÜCRETİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 485 TL 507 TL 528 TL 540 TL
TEK KİŞİLİK ODA 595 TL 624 TL 648 TL 666 TL
***06-12 YAŞ 375 TL 393 TL 408 TL 420TL
***02-06 YAŞ 265 TL 276 TL 282 TL 297TL

***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Eskişehir’de 1 gece konaklama
 • Bilecik’te 1 gece konaklama
 • Beypazarı’nda 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Beypazarı Bağ Evi’nde ( yöresel eğlence eşliğinde ) akşam yemeği
 • Eskişehir’de Porsuk’da tekne turu
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Türsab seyahat güvence paketi
 • Araç içi ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve milli park giriş ücretleri

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.

 

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

Önemli Notlar

YUKARI