ESKİŞEHİR - KÜTAHYA TURU

1. GÜN :  İZMİR – ESKİŞEHİR

Sabah saat 06.30 da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 06.50 de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 07.20 de Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden yolcuların alınması . Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz. Turgutlu, Salihli, Kula ve Uşak güzergahı üzerinden yolda verilecek gerekli molaların ardından öğle saatlerinde İ.Ö önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulmuş olan, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlü Eskişehir’e varış. İlk olarak Eskişehir halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri 350 metre uzunluğundaki yapay plaj, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzu, oyun grupları, kent evi, restoranlar, gölet, at binme alanları, heykellerle donatılmış yürüyüş yollarının bulunduğu Kent Park’a ardından Eskişehir Havacılık Parkı’na gidiyoruz. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesinin karşısında yer alan Havacılık Parkı 1998 yılından bu yana ziyarete açıktır. Burada çeşitli tip ve modellerde sivil ve savaş uçaklarını görme şansımız olacak. Merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle, belirlenen saatte buluşuyor ve eskiden Eskişehir’in ilk yaş sebze meyve hali olan şimdiki ismi ile Haller Gençlik Merkezi’ne geçiyoruz ve yeni görüntüsü ile Londra’daki Covent Garden ve İstanbul’daki Çiçek Pasajını andıran bu merkezde geziyor, fotoğraf çekiyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin sayılı muhallebicilerinden olan Mazlumlarda su muhallebisi yemenizi öneriyoruz. Keyifli bir günün ardından geceleme otelimizde.

2. GÜN : ESKİŞEHİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Eskişehir programımızın ikinci gününde turumuza; Türklerin ilk yerleşim merkezi olan, 800 yıllık tarihe sahip olan Odunpazarı bölgesi ile başlıyoruz. İlk olarak koleksiyoner iş insanı Erol Tabanca’nın kurucusu olduğu Odunpazarı Modern Müze gezimizi yapıyoruz. Günümüzün en ünlü mimarlarından Kengo Kuma imzalı sıradışı tasarımıyla dikkat çeken OMM’un direktörü Defne Casaretto, ‘’Burası genç, dinamik bir müze olacak’’ demiştir. Burası mimarlık dünyasının yaşayan efsanelerinden Kengo Kuma tarafından tasarlandı. Mümkün olduğunca az beton kullanması ve ahşap, taş gibi doğal malzemelere ağırlık vermesiyle bilinen Japon mimar Kengo Kuma, OMM’u tasarlarken Eskişehir’in ilk yerleşim bölgesi Odunpazarı’nın sivil mimarisi, Osmanlı kubbe mimarisi ile geleneksel Japon mimarisinden ilham almıştır. OMM gezimizin ardından çağdaş anlamda yapılmış cam eserlerin sergilendiği Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğinde Eskişehir mutfağına ait Kırım Tatarlarının leziz böreği Çi börek tatma fırsatı buluyoruz. Daha sonra sanatsal veya tarihi objelerin sergilenmesinden çok, Eskişehir’in geçmişinden bugüne, gelişiminde rol oynayan ve Eskişehir’e özgü olan unsurların dijital ortamda kayıt altına alındığı yepyeni bir konseptle tasarlanan Kent Belleği Müzesi’ni ve müze kompleksinin alt katında bulanan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi karakterler ile yerli ve yabancı 192 ünlü ismin heykeli yer alan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni geziyoruz. Atatürk’ün çeşitli dönemlerinin yanı sıra, Atatürk’ün ailesini de yansıtan heykellerin bulunduğu müzede; yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri değişik dekorlar önünde sergileniyor. Gezimizin son rotası olarak şehir merkezine geçiyoruz. Merkezden kalkan yüzde yüz yerli teknelerimiz ile Porsuk'da kültürel bir tekne turu yapıyoruz. Otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

3. GÜN : ESKİŞEHİR – KÜTAHYA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılış. Kurşunlu Cami ve Külliyesi’ni (Cami, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan, Lületaşı Müzesi) ziyaret ediyoruz Burada sıcak Cam Atölyesi'nde açık alevde cam yapımını görme fırsatı yakalıyoruz. Koruma altındaki evlerin arasında dolaşırken bol bol fotoğraf çekiyoruz. Işıklar ve Beyler Sokağı'nı görüyor ve devrim otomobilinin yapıldığı TÜLOMSAŞ fabrikasına geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin Türk İşçisinin Türk Mühendislerinin ve Eskişehir’in göz bebeği Devrim Otomobili halen çalışır durumda ve görmemizi bekliyor. Belirlenen saatte yedi bin yıl öncesine kadar uzanan tarihi bir geçmişi olan ve aynı zamanda ünlü masalcı Ezop’un doğduğu yer olan Kütahya’ya doğru yola çıkıyoruz. 8.yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu Germiyan Sokağı ve Ahşap evleri, Dönenler Camii, Ulu Camii ve Macar kahramanının Türkiye’ye kaçıp sığındığı ve müze haline getirilen Lajos Kossuth Müzesi yer almaktadır. Kütahya Porselen Satış Mağazası'nın gezilmesinin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

23 - 25 Nisan 2021, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI      
TEK KİŞİLİK ODA      
***06-12 YAŞ      

 

 

 

 

                     ***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve tüm çevre gezileri 
 • 2 gece Eskişehir Merkez de Senna City Hotel’de v.b. konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze-Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otel ekstraları 
 • Porsuk’da tekne turu 

Önemli Notlar

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI